Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


"Wybory" lokalne w PiS

W tym tygodniu w sześciu okręgach wyborczych województwa śląskiego odbędą się pierwsze demokratyczne wybory pełnomocników okręgowych Prawa i Sprawiedliwości. W połowie marca poznamy też nowego szefa PiS w województwie śląskim.

W czerwcu ub. roku PiS rozwiązał wszystkie struktury w kraju, a władzę w terenie powierzył 40 pełnomocnikom. W naszym regionie pełnomocników jest sześciu i rządzą na obszarach odpowiadającym okręgom wyborczym do Sejmu. W Katowicach szefem została Maria Nowak, w Gliwicach Jędrzej Jędrych, w Rybniku Grzegorz Janik, w Zagłębiu Ewa Malik, na Podbeskidziu Kazimierz Matuszny, a w dawnym województwie częstochowskim Szymon Giżyński. Wszyscy są posłami na Sejm. Teraz jednak, po ponad pół roku pracy, trwa weryfikacja pełnomocników, a prezes PiS Jarosław Kaczyński ocenia ich pracę. Weryfikacji nikt nie przeszedł celująco, bo partia z kretesem przegrała na Śląsku ostatnie wybory samorządowe. Nikt też jednak specjalnie nie podpadł premierowi Kaczyńskiemu, dlatego tutejsi pełnomocnicy w przyszłym tygodniu będą mogli stanąć do wyborów na szefów poszczególnych okręgów.


Nieoficjalnie wiemy, że pozycja pięciu z sześciu wymienionych pełnomocników jest niezagrożona. Do foteli szefów struktur okręgowych startować mogą tylko kandydaci namaszczeni przez prezesa Kaczyńskiego. Jeśli w każdym okręgu wyznaczy on po jednym kandydacie, oznaczać to będzie, że są to ludzie cieszący się jego 100-procentowym zaufaniem. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, wyjątkiem może być tylko dawne województwo częstochowskie. Prezes nie jest do końca zadowolony ze swojego tamtejszego namiestnika - posła Szymona Giżyńskiego. Dlatego tam o fotel szefa struktur terenowych mogą starać się zarówno Giżyński, jak i posłanka z Myszkowa - Jadwiga Wiśniewska.


Po wyborach na pełnomocników okręgowych, odbędzie się wybór szefa struktur wojewódzkich partii. Po tym, jak z funkcji tej w czerwcu ubiegłego roku wyleciał minister Jerzy Polaczek, partia nie ma władz wojewódzkich. Szczególnie widoczne było to podczas kampanii w wyborach samorządowych; PiS ani razu nie mówił jednym głosem. Nowym prezesem zarządu okręgowego zostanie także osoba wskazana i rekomendowana przez premiera Kaczyńskiego - na razie wszystko wskazuje na to, że bój o ten fotel rozegra się między Marią Nowak i Jędrzejem Jędrychem. Nie jest jednak wykluczone, że lider PiS w ostatniej chwili zmieni zdanie i wskaże na to stanowisko osobę kompletnie nieznaną. W ten sposób upiecze dwie pieczenie na jednym ogniu; skonfliktuje śląskie struktury partyjne i obejmie pełnię władzy nad regionem.


Źródło : Witold Pustułka - Dziennik Zachodni - "Jak Prawo i Sprawiedliwość wprowadza demokrację"Autor: Arkadiusz Chęciński | 11/02/2007
Komentarze
#1 | Jan dnia 13.02.2007 13:19
Jakie demokratyczne!!!!!śmiech!!!!
Przyjmują na członków u p.Malik,ona musi być, w innych kołach nie chce przyjmować ona musi mieć większość!!!!!to ci demokracja!!!!Najgorszy poseł i najgorsze koło w Sosnowcu!!!!!Dziennikarz!!!!Wstyd dla dziennikarzy!!!!
#2 | wow dnia 13.02.2007 11:39
że zacytuję:
"...pierwsze DEMOKRATYCZNE wybory..."
Żart? Chyba jakiś ponury...
Już w następnych akapitach możemy poznać demokrację wg PiS...
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney