Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


news usuniętyAutor: Piotr Dudała | 18/02/2007
Komentarze
#1 | @Bartez dnia 20.02.2007 17:54
Nie wiem czemu, nie ukazał się ten mój komentarz przed chwilą, który próbowałem umieścić; ale próbuję jeszcze raz. Nie chcę uwierzyć, że to względy "złego wydźwięku mojej wypowiedzi".
Otóż - proponowałbym raczej nie mieszać tu swoich partyjnych preferencji czy nawet fobii, bo temat jest ważniejszy. Trzeba wyjść poza partyjne odnisienia. Ba. Tym bardziej, że to nie jest takie jednoznaczne - i dziwnie brzmi teza "W tle zawsze PiS". Gdyby się trzymać partyjnych odniesień, to trzeba powiedzieć tak: to przecież SLD, LiD i inni podobnego politycznego pochodzenia pokazują, że wierni są wyniesionej z PRLu służalczości wobec silniejszego. Jak w 2005 czy 2006 decydował się kształt Metropolii Górnośląskiej, to grzecznie przylegał do silniejszego i podpisywał się pod nazwą. Co więcej, np. otwierając Sesję Zagłębiowską miał "odwagę" mówić, że oczywiście, można sobie "w swoim gronie" kultywować jakoś tę zagłębiowskość, ale trzeba zrozumieć, że jesteśmy Śląskiem, tak to inni rozumieją i tak się trzeba odnajdywać. (nie jest to dosłowny cytat, tylko "oddanie" tamtej wypowiedzi). Po czym - zaraz wyszedł z sesji. Można by rzecz więc, że dopiero właśnie jak się "PiS w tle pojawił", to coś się w K. Górskim odmieniło.
Dalej - o ile dobrze pamiętam, to właśnie PiS był pierwszy w województwie katowickim rok czy dwa temu, że struktury partyjne dostosował do okręgów wyborczych a nawet regionalnie, mówiąc o Zagłębiu. Tak więc, gdyby rozpisywać na partie sprawę, też różnie by to wyglądało. Przede wszystkim jednak - powracam do pierwszych obserwacji. Jeżeli coś sensownego ma z tych dywagacji regionalnych ma wychodzić, moim zdaniem, trzeba wyjść ponad wojenki partyjniackie.
#2 | Bartez dnia 19.02.2007 20:33
Artykuł ten to typowy fakt medialny, nie mający wiele wspólnego z tym, co mówiono na tej konferencji. Mówiono zaś o niepokojach, ale nie o utworzenie metropolii Zagłębiwoskiej.
Pomysł ten nie jest jednak tak głupi:-) Trzeba się nad nim zastanowić! Zwłaszcza, że miesza się dobrowolny zwiazek metropolitarny z obowiązkową aglomeracją. W tle zaś zawsze PiS!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney