Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Kupcy nie chcą odejść ze Szklarnianej, a nowoczesne centrum im nie przeszkadza

Z końcem marca sosnowiecka Plaza zacznie przyjmować klientów. Trwają już ostatnie prace wykończeniowe.
Ma to być imponujące centrum handlowo-rozrywkowe. Znajdzie się tu m.in. 100 sklepów uznanych marek w pasażu, 6 sal kinowych Cinema City, centrum rozrywki Fantasy Park z kręgielnią, bilardami, grami komputerowymi i placem zabaw.

Bryła Plazy już przyciąga wzrok nowoczesnością, błyskiem szkła i stali. Tymczasem tuż obok stoją dziesiątki targowych bud. Takie kontrastujące sąsiedztwo nie podoba się wielu mieszkańcom.- Targ w centrum miasta nie jest rewelacyjnym rozwiązaniem - mówi jeden z mieszkańców. - Gdzieś musi istnieć, ale raczej nie w takiej formie. Niezbyt atrakcyjnie wyglądają budki powciskane między kamienice. Miejscem dla targowiska powinien być jakiś większy plac, najlepiej na jakimś osiedlu mieszkaniowym.Wielu sosnowiczan zwraca też uwagę na brud panujący wśród straganów.- Każde stoisko wygląda inaczej. Budki kupców są odrapane, chaotycznie sklecone i z byle czego - mówi Maciej Siemianowski. - Niektórzy handlowcy nawet po sobie nie sprzątają.Na dodatek targ stoi na nieutwardzonym gruncie, więc teraz klienci (i handlowcy) po prostu toną w błocie.Niedaleko targowiska są trzy w miarę porządnie zrobione pasaże handlowe (przynajmniej dwa z nich), więc klientom pewnie budek przy Szklarnianej by nie brakowało.Nie tylko mieszkańców targowa prowizorka nie zachwyca. Podobne stanowisko reprezentują również władze miasta.- Obecny wygląd targu nie licuje ze standardami nowoczesnego miasta - mówi Grzegorz Dąbrowski, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego.W tej sytuacji można by targowisko po prostu przenieść w inne miejsce. Można by, ale...- Problem polega na tym, że część handlowców przy Szklarnianej ma wykupiony na własność grunt pod swoimi stoiskami. Trudno ich w tej sytuacji wywłaszczyć, bo mogą żądać za swoje działki cen wielokrotnie wyższych od rynkowych - tłumaczy Grzegorz Dąbrowski. - Uważam jednak, że targ powinien zniknąć z tamtej okolicy.Miasto chciałoby w przyszłości stworzyć w miejscu obecnego targowiska rekreacyjny skwer lub parking. Zwłaszcza duży parking ułatwiłby życie przyszłym klientom nie tylko Plazy, ale i okolicznych pasaży. Plany te nie podobają się jednak handlowcom z targowiska.- To moje miejsce pracy! - mówi Henryka Giers, która ma stoisko ze słodyczami. - Gdzie mam stąd iść? Poza tym to moja własność, handluję w tym miejscu od wielu lat. Władze miasta twierdzą, że nie będą od nas wykupywać stoisk. Ale może to przecież zrobić właściciel Plazy! Póki co nikt się z nami w tej sprawie nie kontaktował.Kierownictwo Plazy nie chce na razie komentować kwestii sąsiedztwa targu. Nic dziwnego, właściciele efektownego centrum będą odpowiadać nie tylko przed sosnowiczanami, ale też przed mieszkańcami sąsiednich miast, którzy przyjadą po "łyk luksusu" za swój obiekt. Wstyd będzie za to miastu, które nie ukryje kłopotliwego sąsiedztwa przed gośćmi.

Autor: Piotr Dudała | 22/02/2007
Komentarze
#1 | mainecoon dnia 30.03.2007 21:41
MIESZKAM TU W POBLIŻU I NIKOMU BYM NIE ŻYCZYŁA TAKIEGO SASIEDZTWA JAK TARGOWISKO.JA ROZUMIĘ TYCH LUDZI ŻE TO OD LAT MIEJSCE ICH PRACY,NIEMNIEJ JEST TO BARDZO UCIĄŻLIWIE Z WIELU POWODÓW.W ZWIĄZKU Z TYM MAM NADZIEJE ŻE PO WYBUDOWANIU PLAZY NASTĄPIA POZYTYWNE ZMIANY,NO I ROZWIĄŻE SIĘ PROBLEM PARKOWANIA SAMOCHODOW,KTÓRY DOTYCZY SZCZEGÓLNIE ULICY DEKERTA I SZKLARNIANEJ.TO CO SIĘ TU OSTATNIO DZIEJE TO SKANDAL.POWINNY SIĘ TEMU BARDZIEJ PRZYJRZEĆ ODPOWIEDZIALNI URZĘDNICY MIASTA SOSNOWCA.
#2 | mars dnia 25.03.2007 18:46
gdzie jest policja żeby przegonić tą żulie i złodzieji którzy tam handluja kradzionym towarem lewą wóda i fajkami z przemytu
#3 | rotten dnia 25.03.2007 18:45
to tzw TARGOWISKO to nic innego jak wylęgarnia kurew i złodzieji przyjrzyjcie sie kto i czym tam handluje
#4 | Sosenka dnia 28.02.2007 11:10
A czy nie możnaby było gdzieś przenieść tego targowiska? Sprzedawcy na pewno by nie pogardzili nowymi, czystymi i schludnymi kramami w innym miejscu.
#5 | Bobo dnia 26.02.2007 18:10
Pewnie ze szkoda ludzi, to sa ich miejsca pracy. Fakt faktem - brud.
#6 | Sosna dnia 25.02.2007 21:16
Dobra, zobaczymy, jakie ceny będą mieli na tych "pięknych i nowych" stoiskach... Bo jeśli takie, jak np. w Silesii (chyba najdroższym markecie w województwie), to sorry, ale ja jednak wolę te budy Smile.
#7 | @Klej dnia 23.02.2007 22:50
Czytać ze zrozumieniem to jednak wielka sztuka !
Przypomnij sobie jak wygladał ten targ zanim myślano tam o czymkolwiek - dziesięć, pietnascie lat temu.
Styropian ma racje, jesli sprzedali albo wydzierżawili na umówiony okres - to umow trzeba dotrzymywać ! A tak nawiasem - przeciez o to targowisko była juz niezla draka, protesty, spotkania z władzami - to bylo kilka lat temu jak jeszcze budowa nie ruszyła - więc na co liczyli "dobrzy gospodarze" - na cud, na to że kramiarze znikną i porzucą swoje mienie.

Pierwszą cechą dobrej władzy jest odpowiedzialność za swoje czyny i dotrzymywanie umów. A jaką my władze mamy ?
#8 | Klej.. dnia 23.02.2007 22:04
Gdzie ty Styropian masz tą europejskość na tym bazarze??!!! Gdzie te wyremontowane stoiska?? ...to nie Suk w Turcji..
#9 | Styropian dnia 23.02.2007 18:06
Byli by bardzo głupi gdyby teraz sprzedali za grosze ! A nawet jeśli im "interes" padnie... to co, prawo własności które kupili za ciężkie pieniądze - samo wygaśnie ? Dalej będą właścicielami. Atakujcie ich - jutro może na was trafić bezmyslność i nieodpowiedzialność urzędów.

Kiedyś "miasto" postawilo im warunek - targ ma wygladać europejsko - musicie wykupić teren i w niego zainwestować. Uwierzyli urzędnikom, kupili, zainwestowali za własne pieniądze. Ale inni urzednicy sprzedali ten sam teren i okolice Plazie bo sie komuś gusta zmieniły. Dlaczego mają się teraz wynosić i sprzedać to za grosze ? Urząd popelnił błąd - niech urząd zje tą żabę !
#10 | milo dnia 23.02.2007 09:49
te budy padna to kwestai czasu. jak by byli madrzy to by sprzedalije miastu i kupili inne w lepszym miejscu
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney