Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Kilkanaście ofiar śmiertelnych!

Kilkanaście osób zginęło, a ok. 80 zostało rannych w katastrofie hali targowej w Katowicach - poinformował Krzysztof Mejer, rzecznik woj. śląskiego. Poszkodowani trafiają w pierwszym rzędzie do szpitali w Katowicach i Sosnowcu, a także w Dąbrowie Górniczej, Siemianowicach Śląskich i Chorzowie. Pod zawalonym dachem może być co najmniej 100 osób. PAP 21.13


Zupełny dramat, tragedia, szok. Rozmiar tragedii jest olbrzymi. Byłem kiedyś w tej hali, to olbrzymi obiekt. Akcja trwa już 5 godzinę, na dworze jest - 15 C. Trudno wyrazić ból i współczucie. Brakuje słów. Ludzie szukają swoich bliskich. Zapalmy o 23.00 świeczkę w oknie na znak żałoby i pamięci, pokażmy że czuwamy, że jesteśmy z tymi ludźmi, choć poza modlitwą niewiele możemy zrobić.

Najciężej ranni odwożeni są do szpitali w Katowicach-Murckach, Katowicach-Ochojcu oraz do Szpitala św. Barbary w Sosnowcu. W drodze do Katowic jest premier Kazimierz Marcinkiewicz, który przerwał swoją wizytę w Zakopanem.Jak poinformował rzecznik śląskiej straży pożarnej Jarosław Wojtasik, udało się nawiązać kontakt z niektórymi osobami uwięzionymi pod gruzami. W pobliżu hali targowej są rodziny poszkodowanych; niektórzy z nich mówią, że dodzwonili się do uwięzionych w gruzowisku.Na miejscu katastrofy jest ponad 70 zastępów straży pożarnej, wkrótce ma tam dojechać grupa ratowników z psami oraz ratownicy z Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego w Bytomiu. Akcję ratowniczą utrudnia 15-stopniowy mróz i słabe oświetlenie miejsca katastrofy.Bierze w niej udział 300 policjantów, oddelegowane przez MON oddziały żandarmerii wojskowej z Krakowa i Gliwic (stu żandarmów), dołączyć ma wkrótce grupa GOPR ze Szczyrku.Minister transportu i budownictwa Jerzy Polaczek powołał w sobotę wieczorem specjalną komisję, która zajmie się wyjaśnieniem przyczyn wypadku. Pracami komisji będzie kierował główny inspektor nadzoru budowlanego Marek Naglewski.Według straży pożarnej, że w momencie katastrofy w hali o wymiarach 150 na 100 metrów mogło przebywać ok. 700 osób. Pokryty blachą dach był wsparty na konstrukcji stalowej.


źródło: PAPTelefony informacyjne:032 255 52 91032 20 77 901032 20 57 101032 256 56 01,/p>

032 228 30 30 szpital w Siemianowicach


Autor: Piotr Dudała | 27/01/2006
Komentarze
#1 | Kevin dnia 04.02.2015 23:59
Pst! Coltzul! Happening' nu dubleaza n'-ul, iitnnae de ing'. In rest, extraordinari turcii, atit in atitudinea curajoasa fata de autoritati, cit si in exemplele nenumarate de solidaritate fara frontiere.
#2 | Peter dnia 18.12.2014 06:32
how exciting for both young laides to experience this adventure to the artic tundra of churchill! can't wait to hear about everything they will see and learn about the bears & their habitat. have a wonderful time and we will look forward to them sharing all their stories with us! I'm so jealous but happy for you both!
#3 | Maria Styblińska dnia 29.01.2006 01:10
Przerażające i tragiczne. Obyśmy znowu byli razem - w pomocy, w jedności, w oddawaniu krwi, w zrozumieniu, ...., w modlitwie. Tak wielu będzie potrzebowało naszej pomocy. Bądzmy silni i szlachetnie solidarni.

A wydarzenia kulturalne, imprezy są już przerywane i odwoływane. Byłam na festiwalu pieśni szantowych w Tychach "Pieśni Pracy".
Dziekuję głównym organizatorom - "Perłom i łotrom" - szlachetnie przerwali świetna imprezę.
#4 | Piotr Dudała dnia 28.01.2006 21:39
Uważam podobnie. Myślę, że w województwie śląskim powinna zostać ogłoszona 3 dniowa żałoba, a wszystkie imprezy rozrywkowe odwołane. Czekamy na decyzje władz.
#5 | robert dnia 28.01.2006 21:01
Ten koncert w jedynce Piosenka dla Europy powinien zostać przerwany na znak żałoby! Podobnie inne imprezy!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney