Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Drogową Trasą Średnicową na wschód!

W gmachu Urzędu Marszałkowskiego odbyło się robocze spotkanie w sprawie realizacji projektu „Drogowa Trasa Średnicowa Katowice – Dąbrowa Górnicza”. Uczestniczył w nim członek Zarządu Jarosław Kołodziejczyk i przedstawiciele miast, przez które ma przebiegać projektowany odcinek DTŚ, tj. Katowic, Mysłowic, Sosnowca, Będzina oraz Dąbrowy Górniczej.

Przypominamy, że 31 września 2004 roku podpisane zostało porozumienie pomiędzy Urzędem Marszałkowskim i pięcioma miastami w sprawie przygotowania i realizacji Drogowej Trasy Średnicowej Katowice-Dąbrowa Górnicza. Pod względem funkcji i parametrów technicznych ma ona odpowiadać realizowanej obecnie DTŚ Katowice-Gliwice i być jej kontynuacją. Koszt inwestycji szacuje się na 1 mld 600 mln zł, w tym na same roboty przygotowawcze 280 mnl zł. Nie można w tym przypadku liczyć na poważniejsze wsparcie ze strony Unii Europejskiej, bowiem w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego można pozyskać na ten cel zaledwie około 25 mln euro, czyli 5 proc. kosztów całej inwestycji.Podczas spotkania ustalono, że do końca czerwca br. miasta określą, ile w ciągu najbliższych 3 lat przeznaczą środków na prace przygotowawcze, natomiast Urząd Marszałkowski przygotuj na tej podstawie aneks do porozumienia z 2004 r. Są to poważne kwoty, bo ogół wydatków na ten cel, w przypadku Katowic szacowane jest na 30 mln zł, Sosnowca – 95 mln zł, a Dąbrowy Górniczej – 72 mln zł. Miasta oszacują także skalę wydatków na roboty budowlane. Samorząd Województwa zobowiązał się do wyznaczenia zakresu pomocy w sfinansowaniu tej inwestycji.


źródło: www.silesia-region.pl
Autor: Piotr Dudała | 21/03/2007
Komentarze
#1 | ChemiQ dnia 22.03.2007 20:51
DTŚ Wschód... świetnie.
Przejeżdżając przez miasto od Ludwika aż do Środuli (do trasy szybkiego ruchu Katowice - Olkusz) można zauważyć dość spory, wolny pas ziemi. Ciągnie się od dąbrowskich Mydlic, przez Środulę (wzdłuż Okrzei/Wapiennej), Konstantynów (burzone kamienice wzdłuż Staszica) i Sielec (wzdłuż Narutowicza) - aż po Ludwik. Niech ktoś uchyli rąbka tajemnicy: czy trasa w przyszłości pobiegnie tamtędy? Są już plany przebiegu? Jeśli tak, to co stanie się np. z linią tramwajową 24 i dwiema szkołami przy ul.Okrzei?
#2 | Tara dnia 22.03.2007 19:33
Kolejna rzecz - trzeba wyremontować "pogierkowskie" dwupasmówki!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney