Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak


Trasa średnicowa?

Trasa średnicowa to jeden wielki znak zapytania. Sama nazwa trasa średnicowa łącząca Katowice Mysłowice Sosnowiec Będzin Dąbrowę Górniczą czy trasa Obrzeżna Północna, bo obie nazwy spotykałem u polityków.Nazwa Obrzeżna Północna już funkcjonuje w Mysłowicach, trasa kiedyś była projektowana i fragmenty jej zostały już wykonane.Początek to w Mysłowicach ulica księdza Bończyka i połączenie z obwodnicami wokół Mysłowic, trasa najkrótsza łącząca Centrum Sosnowca Rondo Edwarda Gierka z Mysłowicami i Katowicami. Na trasie jednak liczne przeszkody z największą przeszkodą w postaci bardzo wąskiego wiaduktu tunelu. Nad tunelem istnieje czynna linia kolejowa i bocznica kopalni Mysłowice.Dalej mamy skrzyżowania z liniami kolejowymi, oraz ulica Ostrogórska z światłami.


Patrząc na plan miasta nasuwa się rozwiązanie skręt trasy na wysokości Radochy do ulicy Mikołajczyka omijający ulicę Ostrogórską. Dwupoziomowe skrzyżowanie w miejscu ronda Ludwika, skrzyżowanie Wawel dalej ulicą Narutowicza do skrzyżowania z 3 Maja i prosto już do Dąbrowy Górniczej trasą K94. Na samej trasie K94 istnieje potrzeba wykonania skrzyżowania dwupoziomowego z ulicą Jana Długosza i bezkolizyjne przejście dla pieszych z dzielnicy Środula.


Swoje wątpliwości próbowałem rozwiać u źródła w U M, niestety okazało się, że nie istnieje jeszcze nawet wersja koncepcyjna tej trasy. Trasa poprowadzona ulicami Narutowicza i Staszica krzyżowała by się w dwu punktach z najlepszą obecnie trasą do Dąbrowy Górniczej K94 (E40).


Z Będzinem istnieje również szybkie połączenie drogą K86 Gierkówką, podobnie jak na trasie do Dąbrowy wymaga wybudowania dwupoziomowego skrzyżowania z ulicą Piłsudskiego w Będzinie.

Autor: Andrzej Waśniewski | 28/03/2007
Komentarze
#1 | mem dnia 30.03.2007 13:24
Jak z cara: "Żadnych marzeń Panowie, żadnych marzeń". A poza tym - może zaplanować lepiej remonty na obecnych ulicach, bo jakie są każdy kierowaca wie.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.