Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


PRZEKAZANIE TRAMWAJÓW ŚLĄSKICH!

Komunikacyjny Związek Komunalny GOP otrzyma niebawem 100% akcji spółki Tramwaje Śląskie S.A. – zapewnił goszczący dziś w Katowicach minister Skarbu Państwa, Wojciech Jasiński.Podczas spotkania z Zarządem KZK GOP minister zapowiedział, że w ciągu najbliższych tygodni jego służby przygotują projekt umowy na nieodpłatne przekazanie KZK GOP 100% akcji spółki.

Byłby to krok milowy w ciągnącej się od lat sprawie. Należące do KZK GOP gminy, na terenie których kursują tramwaje, od lat walczą o przejęcie ich akcji. Początkowo ministerstwo zasłaniało się jednak brakiem możliwości prawnych, jednak latem 2006 roku, po nowelizacji „Ustawy o komercjalizacji przedsiębiorstw państwowych” pojawiła się możliwość przekazania akcji związkowi gmin. Komunikacyjny Związek Komunalny GOP natychmiast skierował więc do ministra taki wniosek.

Szybkie przejęcie akcji spółki Tramwaje Śląskie S.A. jest bardzo istotne dla KZK GOP i gmin Aglomeracji Katowickiej. Pogarszająca się sytuacja spółki, brak środków na inwestycje, skutkowała bowiem coraz gorszą jakością usług.

Komunikacyjny Związek Komunalny GOP chce zaraz po przejęciu akcji przygotować program naprawy infrastruktury tramwajowej, oraz wnioski o dofinansowanie tych działań z funduszy Unii Europejskiej.Biuro Prasowe KZK GOP

Autor: Piotr Dudała | 11/04/2007
Komentarze
#1 | Pegaz-ass dnia 14.04.2007 00:44
Dobra wiadomość z tymi akcjami! Do wyremontowania w Zagłębiu są chyba wszystkie torowiska, no i z 99% taboru. Pewnie nawet bylaby okazja do rozbudowy sieci. Aż się prosi o szybki tramwaj z Sosnowca do Katowic, zamiast kilkudziesięciu wiecznie stojących w korkach i zapchanych autobusów.
No i może wreszcie będą środki nie tylko na nowe szyny czy pojazdy, ale na takie drobnostki jak choćby płyn do mycia okien i podłogi Smile...
@ChemiQ: może właśnie dlatego, że władze Będzina musiałyby wydać dość spore sumy na remont tego wszystkiego - wolą to zlikwidować. Linia 25 już poszła do piachu (RIP IV 2006)...
#2 | ChemiQ dnia 13.04.2007 06:41
Akcje miały być rozdzielone pomiędzy miasta aglomeracji w zależności od tego, ile mają km sieci tramwajowej. Ale niestety - nie wszystkie miasta się na to zgodziły...
Władze Będzina, jako jedynego z tych miast, nie chcą przejąć na własność Tramwajów Śl. Dlaczego? Przecież mają w swoich granicach chyba najwięcej km torowisk z Zagłębia + zajezdnię. I co - chcą to wszystko przeznaczyć do likwidacji? Bezsens.
#3 | Sosna dnia 13.04.2007 05:52
Rety! Nareszcie!
Czemu tak długo zwlekali z tymi akcjami?!
Choć na nowe tory i tramwaje pewnie jeszcze trochę poczekamy, to i tak dobra wiadomość. Od tej pory, podczas remontu danej ulicy, będzie można również wymienić leżące tam torowisko (dotychczas to było niemożliwe).
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney