Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


news usunięty
Autor: Piotr Dudała | 16/04/2007
Komentarze
#1 | RoPi dnia 20.04.2007 08:22
Wons i jemu podobni nie rozumieją podstawowej kwestii. Czym innym jest rozwiązywanie własnych problemów, w kraju który ma legalnie i demokratycznie wybrany parlament a czym innym działanie według narzuconej sowieckiej konstytucji. Przypominam, iż ostatnią legalną - wybraną przez naród konstytucją była ta z 23.04.1935 r. a później dopiero ta z 1997. Pomiędzy nimi obowiązywały konstytucje sowieckie - NARZUCONE POLAKOM PRZEZ OKUPANTA I DZIAŁAJĄCYCH z sowietami ZDRAJCÓW.
Już przed wojną zorientowano się, czym pachną komuchy. W Berezie trzymano przede wszystkim komunistów i agentów bolszewickich. Tfafiali się też polscy narodowcy i ukraińscy nacjonaliści. Co byli wart komuniści dowodzi fakt,iż zaledwie 2 lata po napaści ZSRR na Polskę założyli Stowarzyszenie Przyjaciół ZSRR,których bojówki przekształcono w późniejszą GL AL (dow. Michał Rola-Żymierski). To oni odpowiedzialni byli po wojnie za aresztowania i śmierć kilkidziesięciu tys. żołnierzy AK. A w 1926 roku zginęli ludzie po to by właśnie Piłsudski doszedł do władzy a nie tak jak w PRL (przypominam, że też ginęli ludzie) by rządziły sowieckie sprzedawczyki. Musimy być sprawiedliwi - Jaruzelski już dawno powinien siedzieć w pierdlu. Nikt mi nie wmówi, że 13 górników z Wójka, Przemyk, ks.Popiełuszko i wielu innych byli zagrożeniem dla bytu Polski
ale dla tej sowieckiej - tak!
Jeśli chodzi o sondaże to rzeczywiście - 50 procent popiera Jaruzelskiego ale chyba tylko w Zagłębiu.
#2 | wons dnia 19.04.2007 16:00
RoPi chowa swoje dziecko po swojemu, a ja swoje po swojemu...
Zatem nie tak szybko do śmierci lewicy w Polsce...

Książki czytamy a jakże. Historyczne też. Pamiętamy o pomordowanych robotnikach w Zagłębiu podczas strajków w okresie międzywojennym...
Pamiętamy np. że obóz w Berezie Kartuskiej już niedługo po jego powstaniu był nazywany obozem koncentracyjnym. I niestety jego istnienie wykorzystuje się propagandowo po to, aby wykazać, iż istniały POLSKIE obozy koncentracyjne.
I będąc monotematycznym pamiętamy, że w maju 1926 r. SETKI osób zginęło po to aby Piłsudski doszedł do władzy...

"...według sondaży 50 procent Polaków podziwia generała Jaruzelskiego.
- Musimy być sprawiedliwi. Rodzina Jaruzelskiego walczyła o te same nasze sprawy, o wolną Polskę. A on, generał, w innej historii i w innym kontekście byłby wielkim człowiekiem. Również dlatego, że ma wielką inteligencję" - podkreślił Wałęsa.

#3 | @wons dnia 19.04.2007 14:55
z tą czcią to przesadyzm!!!!
#4 | RoPi dnia 19.04.2007 08:26
Niestety czeka nas jeszcze kilka lat zanim powymierają takie historyczne eunuchy jak "wons" i jemu podobni składający kwiaty na grobie "najwspanialszego przywódcy socjalistycznego PRL". Szykujcie garniturki na pogrzeb Stasi a potem raus do książek, bo historię znacie chyba tylko z PRL-owskich Kronik Filmowych.
#5 | wons dnia 19.04.2007 08:00
Szczekaj RoPi, szczekaj. Tylko tyle możesz pisiorze...
(język i agresja adekwatne do twojej).

Rada Miejska reprezentuje w tym przypadku poglądy większości obywateli tego miasta i Polaków, o czym świadczy m.in. szacunek jakim jest otoczony grób Gierka, wynik jakim wygrał wybory Adam Gierek (jadąc praktycznie tylko na nazwisku), a nawet fakt, że informacja o śmierci żony Gierka stała się prasowym newsem.
Nie przypadkiem Gierek jest uważany za najlepszego przywódcę Polski powojennej...

Jaruzelskiemu się nic nie stało. A im bardziej będzie cierpiał od prawiczków za życia tym większą czcią będzie otoczony po śmierci...
#6 | @Ropi dnia 18.04.2007 14:43
No właśnie!.
#7 | RoPi dnia 18.04.2007 08:08
Szanowni mieszkańcy Sosnowca, a co z Gierkiem?!!
Ten sowiecki kolaborant, który nam (do i tak sowieckiej konstytucji) wprowadził zapis o przyjaźni ze Związkim Radzieckim oraz zdławił wystąpienia robotnicze w Radomiu (w zeszłym roku minęła 30 rocznica tych wydarzeń) do dziś jest honorowym obywatelem naszego miasta. Czy ktoś dokładnie wie za co Gierek (ale konkretnie) został honorowym obywatelem Sosnowca? Cóż takiego uczynił ten zdrajca, co przyćmiewa w/w "zasługi" dla naszego kraju i honoruje go do rangi naszego wybitnego obywatela?
Niestety w naszej historii zawsze znalazła się jakaś sprzedajna kreatura, która tłumacząc się dobrem wyższej konieczności współpracowała z okupantem. Wczoraj nareszcie dostało się Jaruzelskiemu. Szanowna Rado Miejska, kogo Wy reprezentujecie? W jaki sposób mam uczyć swoje dzieci o historii mojego miasta i regionu?
#8 | Davos dnia 18.04.2007 04:31
Każdy ma honorowego obywatela na jakiego sobie zasłużył. Nie ma nic przypadkowego. To że po 19 latach wolnej Polski wciąż na tej liście jest gen. Korownikow i Marszałek Rola Żymierski to "zasługa" tow. Bańbuły, Kabały, Równockiego, Płatka, Czarskiego, Górskiego i wielu innych, wśród nich również Pana dr Miklasińskiego. Dla nich ci dwaj Panowie, to wciąż bohaterowie naszych czasów, choć ich czas rzeczywiście już dawno minął. Niestety oni tego wciąż nie rozumieją.
#9 | Lotnik dnia 17.04.2007 18:52
Pan Karol robi kuku pani PO! I o to chodzi?
#10 | oskar dnia 17.04.2007 15:53
Moralność po miklasińsku.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney