Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Czy PO akceptuje marksizm i leninizm na stronach UM?

Tydzień temu alarmowałem na łamach SosnowiecFakty, że na stronach Urzędu Miejskiego, w zakładce kultura, lansuje się marksizm i leninizm. Minęło ponad pół roku – PO współdzieli władzę w mieście, wiceprezydentem miasta jest polityk o rzekomo chrześcijańskiej orientacji: Wilhelm Zych – a Lenin i socjalizm wiecznie żywe w Urzędzie Miasta.To wstyd i hańba dla Sosnowca chwalić się najbardziej dyspozycyjnym „pedagogiem” i demagogiem czasów PRL-u, który starał się adoptować soviecką pedagogikę przez cały okres trwania PRL-u, współpracował w tym zakresie czynnie z ośrodkami enerdowskimi i moskiewskimi, który czynnie poparł stan wojenny – obejmując w czasie stanu wojennego stanowisko przewodniczącego Narodowej Rady Kultury – wtedy kiedy cała kultura i nauka polska zostały spacyfikowane, a wielu najwybitniejszych przedstawicieli było internowanych.

Dla przykładu Suchodolskiego stawia się na równi z innym Sosnowiczaninem, prof. Januszem Ziółkowskim – członkiem Papieskiej Akademii Nauk Społecznych, usuniętym karnie po wprowadzeniu Stanu Wojennego ze stanowiska rektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Lansując komunistycznego aparatczyka na stronach UM pomija się inne postaci Sosnowiczan i ludzi związanych z Sosnowcem, jak na przykład: Kazimierza Ratonia, Władysława Sebyłę (zginął w Katyniu), czy księdza i oryginalnego myśliciela w jednej osobie - Włodzimierza Sedlaka. Pominięto nawet Jerzego Broszkiewicza. Z ludzi tworzących oblicze miasta teraz, publikujących, wydających, czy nagrywających w kraju, nie ma niemal nikogo – poza ojcem jednego z członków zarządu. Czyżby PO i wiceprezydent Zych akceptowali marksizm i leninizm w wydaniu Suchodolskiego? Tak się przywiązali do leninizmu i pedagogiki sovieckiej? Jest im to obojętne, nie drażni ich? Jest im też obojętne kogo naszej młodzieży stawia się za wzór do naśladowania oraz że miasto w ten sposób ośmiesza się w kraju i za granicą?Suchodolski jest autorem m.in. takich prac jak”: „Krytyka podstaw pedagogiki mieszczańskiej w dziełach Karola Marksa”, „U podstaw dydaktyki radzieckiej”, „Kultura socjalistyczna”, „O program świeckiego wychowania moralnego”, „Podstawy wychowania socjalistycznego” i przede wszystkim „U podstaw materialistycznej teorii wychowania”. W ostatniej z prac Suchodolski, na podstawie pism Marksa i Engelsa, określił główne cele wychowania w tzw. społeczeństwie socjalistycznym. Przyjął za Marksem, że „istotnym czynnikiem kształtującym ludzi jest ich własna społeczna działalność, dzięki której dokonuje się zarówno przekształcenie środowiska, jak i przekształcenie świadomości", i że ta właśnie zbieżność może być zrozumiana "jako praktyka rewolucyjna". Bogdan Suchodolski napisał też książkę : „O pedagogikę na miarę naszych czasów”, w której jak sam tytuł mówi - jej autor poszukiwał "właściwej drogi", odpowiadającej „naszym czasom” – czyli czasom Gomółki.
Był doktorem honoris causa między innymi Uniwersytetu w Berlinie (NRD), Uniwersytetu im. Łomonosowa w Moskwie (ZSRR), Akademii Nauk Pedagogicznych w Berlinie (NRD).Codziennie pojawiają się nowe wiadomości na stronach Urzędu Miasta, można więc i zakładkę „kultura” zmodyfikować tak, by nie przynosiła Miastu wstydu. Wygląda na to, że komunizm ostał się oficjalnie jedynie na Kubie, w Korei Północnej i w... Sosnowcu.Na zdjęciu Bogdan Suchodolski z tow. Jaruzelskim – być może rozmawiają o tym kogo z przedstawicieli świata kultury i nauki należy internować...
Autor: | 12/05/2007
Komentarze
#1 | PAWLO dnia 12.07.2012 21:02
A, cóż w tym złego ?!
#2 | Tiger dnia 15.05.2007 21:34
I agree! Good a idea!
#3 | milo dnia 15.05.2007 08:51
Tępic post-PZPR-owców na wysokich stołkach w UM
#4 | Suwer dnia 14.05.2007 21:48
Sławek daj spokój chłopu, niech odpoczywa w spokoju.
#5 | @Balu dnia 14.05.2007 20:28
Gierek jest cool!
#6 | Balu dnia 14.05.2007 13:13
Ja proponuję ekshumować i pozbyć się zwłok Edwarda Gierka.
W końcu, to zły tyran i komunista.
W zamian propnuję sprowadzenie zwłok Rudolfa Hessa.
Przecież był to dobry prawicowy polityk.
A w końcu Sosnowiec jest miastem, w którym PiS i LPR miały w sumie 95%, więc jakiegoś wybitnego prawicowca trzeba mieć.
Oczywiście honorowe obywatelstwo dla Jedrzeja Giertycha, też się przyda.


Zejdźcie na ziemię.
#7 | milo dnia 14.05.2007 10:26
Nareszcie ktos ma odwagę nazwać sprawy po imieniu. UM w sosnowcu na czele z tow. goorskim to baston komuny! Brawo AUTOR, tepić te czerwne pająki bez litosci!
#8 | Doti dnia 14.05.2007 10:06
PRZED WOJNĄ JOSEF MENGELE TEŻ BYŁ LEKARZEM !!! A SUCHODOLSKI TO PODOBNA KANALIA - ZAPRZEDANY ZBRODNICZEJ IDEOLOGII PEDAGOG - LEKARZ DUSZ
#9 | anonim dnia 14.05.2007 09:47
przed wojną to on może był naukowcem...
#10 | Vrien dnia 14.05.2007 09:15
walcz Sławek nie odpuszczajWink
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney