Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


I Dąbrowskie Forum na Rzecz Aktywizacji Kobiet

W dniu 19 maja br. w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej odbyło się I Dąbrowskie Forum na Rzecz Aktywizacji Kobiet, zorganizowane przez Panią Poseł Beatę Małecką – Libera, przy współpracy Dyrekcji Pałacu oraz dąbrowskiego Urzędu Miejskiego. Akcja ta zgromadziła prawie 80 kobiet, mieszkanek Dąbrowy i okolic, oraz kilku mężczyzn, wśród których znalazł się Prezydent Miasta Dąbrowy Górniczej – Zbigniew Podraza. Temat przewodni Forum brzmiał „Kobieta Liderem Świata”.

Organizatorzy chcieli przez to pokazać iż kobiety mogą wpływać na kształt życia publicznego i co więcej udaje im się to z wielkimi sukcesami, potrafią podejmować trudne wyzwania i osiągać sukcesy, realizować własne plany i swoimi działaniami pomagać innym uwierzyć we własne możliwości.


Podczas Forum swoje projekty i przedsięwzięcia zaprezentowały stowarzyszenia, działające na rzecz aktywizacji oraz pomocy kobietom, takie jak „Aktywne Kobiety” z Sosnowca oraz Śląskie Centrum Równych Szans z Katowic. Poza tym swoje prezentacje, projekty i oferty szkoleniowe przedstawił Urząd Pracy, Wyższa Szkoła Biznesu oraz Regionalna Agencja Promocji Zatrudnienia. Ponadto wystąpiły kobiety, które dzięki uporowi, inteligencji, wytrwałości i sile osiągnęły swój własny, prywatny sukces. Wystąpiła lek. med. Iwona Trzaska-Dąbrowska, w tym roku uhonorowana tytułem Dąbrowianina Roku 2006, która w swojej ponad 40-letniej pracy z pacjentami pomogła tysiącom ludzi potrzebującym wsparcia, swoimi międzynarodowymi doświadczeniami w prowadzeniu warsztatów biblioterapeutycznych podzieliła się Pani Katarzyna Szarawara, obecnie pracująca w dziale Integracyjno – Biblioterapeutycznym Biblioteki Śląskiej, wszyscy obecni na Sali mieli okazję poznać artystyczną duszę pani Grażyny Muchy – plastyczki z Klucz, o swojej pracy opowiedziała również Kanclerz Wyższej Szkoły Planowania Strategicznego – Danuta Szopa. Także Posłanka Beata Małecka - Libera podzieliła się swoimi doświadczeniami zawodowymi. Być może dzieląc się własnymi spostrzeżeniami i opowiadając o spełnianiu marzeń pomogły innym określić drogę do wyjścia z trudnych sytuacji życiowych, a ich praca i zaangażowanie pomoże innym kobietom w budowaniu wiary w siebie.


Po części oficjalnej odbyły się praktyczne warsztaty tematyczne cieszące się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony przybyłych na Forum pań.

Malowania na szkle, wykonywania witraży metodą Tiffaniego oraz techniki decoupage uczyły Sylwia Grudniak z Dąbrowy Górniczej oraz Sylwia Nowak – z dąbrowskiego Pałacu Kultury Zagłębia. Przydatne techniki samoobrony pokazała Julia Stawska z Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Natomiast warsztat kosmetyczny poprowadziła kosmetyczka z gabinetu NOVY w Olkuszu - Magdalena Girek.

Forum miało za zadanie pokazać, że kobieta może zostać dyrektorem, powiedzieć nie przemocy w rodzinie, jak również walczyć o przynależne jej prawa w miejscu pracy. Tak naprawdę to dopiero początek, bo mimo, iż świeża wciąż kwestia zrównania praw i szans stała się elementem priorytetowym w działaniach rządu, nie tylko naszego kraju, niestety pozostaje wciąż aktualna. NIESTETY, oznacza to bowiem, iż jednocześnie pozostaje nie rozwiązana. Dlatego właśnie Beata Małecka – Libera – Poseł na Sejm RP zapowiada kolejne spotkania.


Biuro Poselskie p. Beaty Małeckiej – Libera

Autor: Piotr Dudała | 22/05/2007
Komentarze
#1 | dick dnia 30.05.2007 06:06
Ta pani od początku trzymała z SLD! PO w jej wydaniu to fikcja!
#2 | question dnia 26.05.2007 15:40
PO + SLD = ?????
#3 | Omabo dnia 26.05.2007 07:41
Co za "piękny" polityczny lekarski tandem!
#4 | vaks dnia 24.05.2007 13:58
Kobieta liderem świata, a zajączek królem zwierząt...
#5 | duro dnia 23.05.2007 16:05
Po co?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney