Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Co dalej z rewitalizacją Rudnej 1? - czyli Pan Naczelnik zapomniał!

Miała ruszyć w 2005 roku, potem mówiono w 2006. Na zebraniu przedwyborczym na osiedlu Rudna 1 w ubiegłym roku Prezydent Górski zapewniał, że ruszy w 2007. Postanowiłem dowiedzieć się czegoś więcej i zadzwoniłem w czwartek 16 marca do Naczelnika Wydziału Polityki Gospodarczej p. Frugalskiego z prośbą o informację na ten temat. Usłyszałem wiele słów na temat trudności w uzyskanie środków pomocowych na ten cel i zapewnienie, iż pracuje nad nową koncepcję. Żadnych szczegółów.Poprosiłem o informację na piśmie. Miałem ją dostać w piątek 17 marca. Ponieważ jej nie dostałem w poniedziałek 19 marca zadzwoniłem do WPG ponownie. Była narada Wydziału. Poprosiłem o kontakt. Za chwilę oddzwonił do mnie p. Naczelnik, który tym razem obiecał, że dostanę odpowiedź do czwartku. Dzisiaj mamy piętek, 23 marca...Oczywiście, postanowiłem zdobyć też informację z innych źródeł. W dniu 19 marca było zebranie Wspólnoty Samorządowej. Ponieważ nie mogłem w nim uczestniczyć, zadzwoniłem rano w tym dniu do p. Kierownik, żeby porozmawiać na różne tematy dotyczące osiedla. Poruszyłem temat rewitalizacji Rudnej 1. Dowiedziałem się, że rzeczywiście są trudności w pozyskaniu środków unijnych, jednak wg informacji z MZZL dwie prywatne firmy złożyły ofertę, dotyczącą rewitalizacji osiedla. Firmy te chcą dokonać uciełkownienia i termomodernizacji całego osiedla w zamian za uzyskanie możliwości podwyższenia budynków i sprzedaży uzyskanych w ten sposób dodatkowych mieszkań. Może to jest jakiś sposób, żeby ruszyć z miejsca, pomyślałem.Postanowiłem temat drążyć dalej. Zwróciłem się z pytaniem do radnego z mojej dzielnicy p. Arkadiusza Chęcińskiego. Tutaj reakcja była o wiele szybsza. Już w tym samym dniu dowiedziałem się od niego, że sprawa jest raczej dość odległa. W tym roku rewitalizacja na pewno się nie zacznie.Nie napawa to zbytnim optymizmem. Jako mieszkaniec osiedla od kilkudziesięciu lat i jednocześnie właściciel mieszkania, chciałbym wiedzieć o dalszych planach miasta. Od tej wiedzy uzależnione są przecież inne decyzje: czy robić remont instalacji wodno-kanalizacyjnej, która się sypie, czy zmieniać ogrzewanie, które jest zbyt drogie, czy malować mieszkanie? Sądzę, że na te pytania powinienem znać odpowiedż.Dzisiaj mamy 23 maja 2007 r.


Piotr Dudała

Autor: Piotr Dudała | 22/05/2007
Komentarze
#21 | Arkadiusz Chęciński dnia 24.05.2007 19:36
Mam prośbę o pisanie propozycji lub zapraszam na dyżur radnego, chciałbym przedyskutować sprawę Placu La Menel z osobami bezpośrednio zainteresowanymi.Może wspólnie uda nam się wymyśleć rozwiązanie, a następnie doprowadzić do jego realizacji. Jestem do Państwa dyspozycji.
Arkadiusz Chęciński
#22 | Piotr Dudała dnia 24.05.2007 16:45
Wszelkie chamskie uwagi w stosunku do Arka Chęcińskiego uważam za zupełnie nieuprawnione. To młody, inteligentny, pełen dynamizmu człowiek. Ma swoją wizje na wiele różnych spraw i sporą wiedzę, czego najlepszym dowodem jest to, że prowadzi prywatną firmę, która dobrze prosperuje. Poza tym wciąż się uczy, co dobrze o nim świadczy. W sprawie rewitalizacji i wielu innych zachował się tak, jak potrzeba. Proszę więc odrobinę szacunku dla porządnego człowieka. Tyle mam do powiedzenia. Nie pozdrawiam.
#23 | @ad dnia 24.05.2007 15:03
nie sądzę
#24 | Ad Beata dnia 24.05.2007 14:32
Dudała sam pisze komentarze
SmileSmile:
#25 | Cell dnia 24.05.2007 14:23
Naprawdę, gdy powstanie już ten Wydział Neofilologii i przyjadą do nas studiować młodzi ludzie z innych miast, to co sobie pomyślą, przechodząc przez brudny plac "La Menel", obok brzydkich, odrapanych bloków i (ledwo) stojących grup pijanych brynoli?...
A przechodzić będą na pewno, gdyż to chyba jedyna możliwość dotarcia choćby do dworca PKP. Ładna mi promocja miasta, wstyd!
#26 | Beata dnia 24.05.2007 12:51
Nic dziwnego, że się Dudała wkurza, jak go totalnie w urzędzie lekceważą. Nie tędy droga Panowie! Poza tym chyba są jakieś przepisy KPA, Prawo Prasowe.
#27 | Henek dnia 24.05.2007 12:46
jak dołożą po 2 piętra i przybędzie 50 % mieszkańców z samochodami, to wtedy będzie pięknie! Będzie osiedle marzeń. Z cichego i spokojnego miejsca zrobi się lekki syf. Czy o to właśnie władzom chodzi?????????
#28 | Uważny dnia 24.05.2007 12:35
Ciekawe, po co tam budują market, jak w miejscu dawnego salonu płytek Opoczna, Lewiatan otwiera własny sklep. Ile sklepów spożywczych można pootwierać na tak małej przestrzeni ??? Bardzo ciekawi mnie ich oferta handlowo-cenowo, bo przecież jest już tyle sklepików spożywczych, a powstają nowe. Ktoś nie wytrzyma konkurencji tym bardziej, że Lewiatan już zapowiada swoje otwarcie, a pod Marketem Pogoń jeszcze nie widać kompletnej podbudowy Smile

CO do powyższego zapytania o miejsce parkowania aut - to ulica Lotników chyba w całości będzie zablokowana poustawianymi tam samochodami. Trzeba też pamiętać, że za rok też studenci będą szukali wokół swojej szkoły miejsc do parkowania, a co mówić o mieszkańcach, ich gościach i klientach sklepów.

Już teraz nieraz przy poczcie robi się korek na Grota-Roweckiego na skrzyżowaniu ze względu na parkujące po prawej stronie samochody na ul. Lotników, które blokują jeden pas jezdni.
#29 | Bartosz Górski dnia 24.05.2007 11:14
Pamiętam gdy było spotkanie z Panem Prezydentem z mieszkańcami z osiedla Rudna w SP 1
tyle planów obiecywań i nic ..... po wyborach cicho Sad przyszło tyle starszych osób i niestety nawet oni nie doczekają centralnego ogrzewania chyba nikt nie doczeka Sad

a Plac La Menel straszy dalej Sad patrole nic nie wskurają bo ludzie i tak tam Piją Sad
plus to plac Zabaw na Piwnika Ponurego

minus pozwolenie na budowę Pogoń Market tuż przy placu Zabaw w miejscu Baraku ciekawe jak tam samochody dostawcze dojadą ????
#30 | mieszkanka dnia 24.05.2007 09:14
Jakoś budowa nowego Wydzialu Uniwersytetu na Grota Roweckiego posuwa się szybko bo są dotacje z Uni, coś się mówiło, że były też dotacje na termomodernizacje osiedla Rudna.Jak w końcu jest z tą termomodernizacją , gdzie są pieniądze i gdzie są konkretne plany z dokładnymi datami, wszyscy mamy juz dosyć działań urzędu aktywizujacego się tylko przed kolejnymi wyborami.Może wreszcie urzędnicy na oficjalnej stronie miasta przedstawią dokladne plany polityki mieszkaniowej i gospodarczej bez określeń typu kiedyś w bliżej niesprecyzowanej przyszłości .
Przecież ich wynagrodzenia są opłacane z naszych podatków, wymagajmy wiecej i szanujmy swoje pieniadze.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney