Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Wybitni Zagłębiacy do wyboru!

W najbliższy poniedziałek, 28 maja, o godz. 15.00 w Wyższej Szkole Humanitas odbędzie się posiedzenie Kapituły Konkursu o Zagłębiowską Nagrodę Humanitas. Jej członkowie dokonają wyboru laureatów nagrody w kategorii promocyjnej i honorowej. Zwycięzców poznamy 15 czerwca br., podczas uroczystej gali podsumowującej tegoroczną, II edycję Konkursu. Do tego czasu decyzja Kapituły trzymana będzie w tajemnicy.
Proponujemy do tego czasu zabawę, stworzenie własnej, internetowej listy wybitnych, którzy na tą nagrodę najbardziej zasługują.Konkurs o Zagłębiowską Nagrodę „Humanitas” organizuje Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu. Ma on na celu umacnianie tożsamości Zagłębia Dąbrowskiego, promowanie regionalnych osiągnięć kulturalnych i naukowych oraz integrowanie mieszkańców wokół lokalnych wartości. Zagłębiowskie Nagrody „Humanitas” przyznawane są dorocznie osobom, które swoją działalnością przyczyniają się do promowania Zagłębia, umacniania lokalnej tożsamości, tworzenia fundamentów społeczeństwa obywatelskiego.

- Nasz konkurs jest pierwszym tego rodzaju przedsięwzięciem w historii regionu. Laureatów wyróżnienia wyłania Kapituła złożona z przedstawicieli samorządu województwa, samorządu gmin i powiatów Zagłębia, Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu oraz innych instytucji naukowych, gospodarczych i kulturalnych regionu – mówi dr Michał Kaczmarczyk, rzecznik prasowy WSH, pomysłodawca Konkursu. W tym roku w Kapitule zasiadają Wojewoda Śląski Tomasz Pietrzykowski, Marszałek Województwa Śląskiego Janusz Moszyński, Prezydent Sosnowca Kazimierz Górski, Starosta Zawierciański Ryszard Mach, Prezydent Będzina Radosław Baran, Burmistrz Czeladzi Jan Skalski, Starosta Będziński Adam Lazar, Prezydent Dąbrowy Górniczej Zbigniew Podraza, Prezes Agencji Rozwoju Lokalnego w Sosnowcu Jan Szot, Dyrektor Telekomunikacji Polskiej Włodzimierz Dostatni, Zastępca Prezydenta Sosnowca Wilhelm Zych, a także wybitni naukowcy i twórcy z regionu, m.in. dr inż. Władysław Ciążyński z Politechniki Śląskiej, dr hab. Zygmunt Woźniczka i dr Paweł Majerski z Uniwersytetu Śląskiego oraz prof. Dariusz Rott, prof. Marian Gierula, prof. Jerzy Świeca i dr Waldemar Wojtasik z Wyższej Szkoły Humanitas.

Nagroda „Humanitas” ma charakter honorowy lub promocyjny. Nagrody honorowe przyznawane są najwybitniejszym, uznanym osobistościom zagłębiowskiego życia naukowego, kulturalnego, gospodarczego, które swoimi osiągnięciami w sposób znaczący przyczyniły się do promowania Zagłębia i umacniania wartości regionalnych. Nagrody promocyjne otrzymują instytucje i organizacje pozarządowe (fundacje, stowarzyszenia) realizujące projekty zorientowane na promocję Zagłębia i jego osiągnięć, wspieranie lokalnego życia kulturalnego, naukowego, tworzenie fundamentów społeczeństwa obywatelskiego w skali lokalnej i ponadlokalnej itp. Wyróżnienia promocyjne mają charakter nagrody pieniężnej. Ich celem jest wspieranie rozwoju różnych nurtów lokalnej aktywności.

W tym roku do konkursu zgłoszono 21 kandydatów. Wyłaniając laureatów, kapituła weźmie pod uwagę ich osiągnięcia, aktywność na rzecz Zagłębia, dorobek kulturalny, naukowy, społeczny.

– Uroczyste podsumowanie Konkursu o Zagłębiowską Nagrodę Humanitas i wręczenie wyróżnień odbędzie się 15 czerwca w auli WSH. Wówczas laureaci odbiorą pamiątkowe dyplomy i medale z rąk rektora WSH, prof. Jerzego Kopla. W części artystycznej gali wystąpi Piotr Machalica z recitalem utworów Georgesa Brassensa i Bułata Okudżawy. Początek uroczystości o godz. 17.00. Gala wręczenia nagród „Humanitas” połączona będzie z obchodami jubileuszu 10-lecia WSH.


źródło: WSH

Autor: Piotr Dudała | 26/05/2007
Komentarze
#1 | stefan dnia 06.08.2010 19:42
Ja jeszcze raz proponuję Sławomira Korczyńskiego.
Poeteę oraz wielkiegp społecznika i animatora kultury.
#2 | pd dnia 31.05.2007 08:59
Prof. Wójcik jest OK!
#3 | X dnia 29.05.2007 13:34
Senator Zbigniew Szaleniec
#4 | Głos dnia 28.05.2007 21:45
Ja
#5 | Leon dnia 28.05.2007 16:07
prof. Jacek Jania inwestor Roku!
#6 | Grzegorz dnia 28.05.2007 14:57
Poseł Dolniak jest OK!
#7 | koda dnia 28.05.2007 11:53
ks. Paweł Sobierajski
#8 | Wacław Pimpuś - Kepud dnia 28.05.2007 09:00
Bezkompromisowo, szczerze i otwarcie zgłaszam SIEBIE
#9 | Andrzej Waśniewski dnia 28.05.2007 08:55
TYlko Andrzej
#10 | Grzegorz dnia 28.05.2007 08:54
Sławek to równy gość! On by muchy nie skrzywdził. Sam zaś od lat jest zaś obiektem ataku ze strony pewnego układu interesów w sosnowieckiej kulturze, który nie znosi żadnej konkurencji.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney