Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Samodzielny, publiczny.... część 2 i... ostatnia!!!!!

W dzielnicy Milowice przy ul. Baczyńskiego 14 działa instytucja pod nazwą Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej - napisałem w dniu 20 marca 2007 r., Przychodnia Rejonowo-Specjalistyczna „Milowice”. Od kilku lat leczę się tam w Poradni Rehablitacji Ruchowej. Jestem bardzo zadowolony z opieki lekarskiej, która jest naprawdę na bardzo wysokim poziomie, ze świetnych zabiegów oraz miłej, przyjacielskiej atmosfery. Wszystko to piękne, ale jedna rzecz jest dramatyczna i wymaga szybkiej zmiany. Myślę o organizacji, a właściwie prawie całkowitym jej braku, jeśli chodzi o wizyty u lekarza. Tak było do tej pory. Przypomijmy...

W dniu wczorajszym (19 marca br.) spędziłem zupełnie bez sensu ponad trzy godziny, czekając w kolejce. Dokładnie od godz. 17.50 do 21.05. Ze mną było łącznie 18 osób. Większość z nich czekała ponad godzinę i więcej. Wcześniej musieliśmy jeszcze wyciągnąć sobie karty. Tak właściwie jest od 2002 roku, czyli od czasu, kiedy po raz pierwszy się tam znalazłem. Nigdy nie było to krócej niż jedna godzina, najczęściej około dwóch godzin. Muszę to "przeżyć" raz na 2-3 miesiące. Wczoraj był to już "rekord świata"!.


Nie wiem, nie mogę zrozumieć, co stoi na przeszkodzie, żeby wprowadzić zapisy do lekarza na konkretną godzinę - napisałem dwa miesiące temu. Jest to już dzisiaj właściwie powszechna praktyka i najwyższy czas, żeby pomyślano o tym w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Milowicach. Zwracam się z apelem do kierownictwa tej placówki o szybkie rozwiązanie tej sprawy. Zeszyt lub kalendarz na recepcji, linijka, coś do pisania... Nie jest to naprawdę żadna filozofia.


Sprawą zajął się Radny Arek Checiński i Danuta Gojna Ucińska z Rady Społecznej Przychodni, a następnie Dyrekcja Przychodni. Efekty przeszły najśmielsze oczekiwania. Jakie było moje miłe zdziwienie, gdy dzisiaj udałem się z kolejną wizytą do przychodni. Rano telefonicznie potwierdziłem wizytę. Dowiedziałem się jaki mam numerek i na którą godzinę mam przyjść. Na 18.00! Tak też zrobiłem, czekała na mnie Pani w rejestracji. Szybko wyciągnąłem kartę i poszedłem pod gabinet. Nie czekałem dłużej niż dwadzieścia minut. Wizyta była bardzo udana. Pozdrowienia dla p. Doktor Jolanty Janowskiej-Gajek. Podziękowania dla Arka Chęcińskiego i Danuty Gojnej Ucińskiej.


Piotr Dudała


Ps. No i jeszcze ta super winda!

Autor: Piotr Dudała | 28/05/2007
Komentarze
#1 | innymRAZEM dnia 31.05.2007 13:00
acha na prawicową byłą panią radną nie wolno nic pisać..., a to dlatego że przy wyjściu z aresztu poświadczył za nią PAN ŚMIGIELSKI ? Piotrek nie wygłupiaj się, kłamstwo to nie po chrześcijańsku...
#2 | Baba dnia 30.05.2007 19:27
Gratulacje.....Szanujmy czas kilentów.....
#3 | YSIO dnia 30.05.2007 17:45
Super, to sie chwali!
#4 | anonim dnia 30.05.2007 07:07
Jeśli zaszła taka zmiana to podziękowania i gratulacje należą się w pierwszej kolejności dyrekcji i pracownikom tej placówki. O windę zadbała poprzednia Rada Społeczna i jest to zasługa przede wszystkim radnego Krystiana Dziewiora. Mam nadzieję , że ta zmiana zaszła dla wszyskich pacjentów, a nie tylko dla autora tekstu.Sprawdzę przy okazji.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney