Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Centrum Pediatrii planuje otwarcie nowych oddziałów

Dyrekcja sosnowieckiego Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Klimontowie planuje powstanie swojej drugiej siedziby przy ul. Wawel w miejscu byłej przychydni ZOZ. Otwarcie już pierwszym półroczu przyszłego roku.

- Planujemy umieszczenie tam naszych poradni i uruchomienie rehabilitacji dla dzieci i młodzieży. Częściową adaptację budynku wykonaliśmy z pieniędzy, które otrzymaliśmy w ramach odszkodowania za szkody górnicze - mówi Andrzej Siwiec, dyrektor Centrum Pediatrii. - Jesienią wystąpimy do konkursu o pieniądze, które pozwolą nam na dokończenie inwestycji.Jeżeli uda się tylko zdobyć dofinansowanie, to zostanie ogłoszony przetarg na wykonawcę robot adaptacyjnych. Cała inwestycja będzie kosztować od 6 do 8 mln złotych. Do budynku przy ul. Wawel maja zostać przeniesione większość poradni specjalistycznych ze szpitala w Klimontowie. W pomieszczeniach, które zwolnią się powstaną dodatkowe odziały Centrum Pediatrii, gastroenterologii oraz neurologii dziecięcej.- W tym budynku chcemy stworzyć również świetlicę terapeutyczną. Będzie ona w pewnym sensie uzupełnieniem tego co robi pobliskie Centrum Edukacji i Wychowania Młodzieży KANA. My mamy zamiar zając się tam dziećmi w wieku przedszkolnym i młodszymi - dodaje Andrzej Siwiec.W pierwszym półroczu przyszłego roku, powinien zostać uruchomiony nowa placówka Centrum Pediatrii.W budynku tym mieściła się w przeszłości m.in. dyrekcja Centrum Pediatrii oraz zakład opieki zdrowotnej.

W najbliższej przyszłości szpital planuje również dalszy rozwój Zakładu Diagnostyki Obrazowej.- Planujemy, żeby działalność zakładu stała się jedyną na terenie Zagłębia Dąbrowskiego i okolicznych miast, tak wyspecjalizowaną w badaniu najmłodszych dzieci, zwłaszcza wymagających badań w narkozie - dodaje dyrektor Centrum Pediatrii.źródło: Sebastian Reńca - Dziennik ZachodniAutor: Piotr Dudała | 08/06/2007
Komentarze
#1 | dnia 01.01.1970 00:00
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney