Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Co dalej z rewitalizacją Rudnej 1? - czyli Pan Naczelnik zapomniał!

Miała ruszyć w 2005 roku, potem mówiono w 2006. Na zebraniu przedwyborczym na osiedlu Rudna 1 w ubiegłym roku Prezydent Górski zapewniał, że ruszy w 2007. Postanowiłem dowiedzieć się czegoś więcej i zadzwoniłem w czwartek 16 marca do Naczelnika Wydziału Polityki Gospodarczej p. Frugalskiego z prośbą o informację na ten temat. Usłyszałem wiele słów na temat trudności w uzyskanie środków pomocowych na ten cel i zapewnienie, iż pracuje nad nową koncepcję. Żadnych szczegółów.Poprosiłem o informację na piśmie. Miałem ją dostać w piątek 17 marca. Ponieważ jej nie dostałem w poniedziałek 19 marca zadzwoniłem do WPG ponownie. Była narada Wydziału. Poprosiłem o kontakt. Za chwilę oddzwonił do mnie p. Naczelnik, który tym razem obiecał, że dostanę odpowiedź do czwartku. Dzisiaj mamy piętek, 23 marca...Oczywiście, postanowiłem zdobyć też informację z innych źródeł. W dniu 19 marca było zebranie Wspólnoty Samorządowej. Ponieważ nie mogłem w nim uczestniczyć, zadzwoniłem rano w tym dniu do p. Kierownik, żeby porozmawiać na różne tematy dotyczące osiedla. Poruszyłem temat rewitalizacji Rudnej 1. Dowiedziałem się, że rzeczywiście są trudności w pozyskaniu środków unijnych, jednak wg informacji z MZZL dwie prywatne firmy złożyły ofertę, dotyczącą rewitalizacji osiedla. Firmy te chcą dokonać uciełkownienia i termomodernizacji całego osiedla w zamian za uzyskanie możliwości podwyższenia budynków i sprzedaży uzyskanych w ten sposób dodatkowych mieszkań. Może to jest jakiś sposób, żeby ruszyć z miejsca, pomyślałem.Postanowiłem temat drążyć dalej. Zwróciłem się z pytaniem do radnego z mojej dzielnicy p. Arkadiusza Chęcińskiego. Tutaj reakcja była o wiele szybsza. Już w tym samym dniu dowiedziałem się od niego, że sprawa jest raczej dość odległa. W tym roku rewitalizacja na pewno się nie zacznie.Nie napawa to zbytnim optymizmem. Jako mieszkaniec osiedla od kilkudziesięciu lat i jednocześnie właściciel mieszkania, chciałbym wiedzieć o dalszych planach miasta. Od tej wiedzy uzależnione są przecież inne decyzje: czy robić remont instalacji wodno-kanalizacyjnej, która się sypie, czy zmieniać ogrzewanie, które jest zbyt drogie, czy malować mieszkanie? Sądzę, że na te pytania powinienem znać odpowiedż.Dzisiaj mamy 20 czerwca 2007 r.


Piotr Dudała

Autor: Piotr Dudała | 19/06/2007
Komentarze
#1 | Krzycho dnia 02.07.2007 10:07
Wracając do nadbudowy. Zrobił ktoś jakieś ekspertyzy ścian nośnych? Skąd ci co dostaną mieszkania "wytrzepią" komórki w piwnicach? Nasza aluminiowa instalacja elektryczna to wytrzyma? Co z autami nowo przybyłych lokatorów? A miało być C.O. i co? Gruszki na wierzbie. Jak zbierać je? Nijak. Wystarczy poobiecywać i brac kase przez kolejne 4 lata tłumaczeń.
#2 | Krzycho dnia 02.07.2007 10:03
Podwyższenie znaczy zerwanie dachu i dostawianie na niewzmocnionych stropach sufitowych kolejnego piętra. Już samo stwierdzenie "zerwanie dachu" przeszywa mnie dreszczem. Pamietam jak dwa lata temu remontowali dachy na Niepodległości. Koszmar z ul. Wiąz... Niepodległości. Poza zniszczonymi antenami, kablowym internetem...dalej cieknie mi po ścianie z odpowietrznika dachowego systemu kanalizacji bo panowie nietrafili z rurą dachową w rurę ścienną. Monitowałem, prosiłem, groziłem, żądałem....żadnej reakcji. MZL stwierdził że "Panowie już poszli" a oni nie mają możliwości poprawy sytuacji bo jest "GWARANCJA NA WYKONANĄ PRACĘ". Uśmiałem się jak norka. Poszedłem na dach i zerwałem plombe gwarancyjną własnoręcznie we własciwy sposób osadzając cienką aluminiową rurkę. Przy okazji odkopałem kilka kabli antenowych swoich i sąsiadów bo skutecznie zamaskowali je lepikiem wcześniej wyrywając z anten. Niestety wichura w zeszłym roku znów zmieniła położenie owej felernej rurki ale już nie pójdę jej osadzać bo.... im bardziej zniszczone mieszkanie tym taniej można go wykupić. A grzyb na scianie? malowniczy. Staram się w nim doszukać jakiś sakralnych postaci. Opublikuję, że u mnie w domu widac..... i będąc materialistą będę pobierał opłaty za oglądanie. Uzbiera się może na kolejny remont. Pozdrawiam
#3 | Rudniarz dnia 28.06.2007 13:12
Oj Pamiętam to spotkanie z Panem Prezydentem w SP 1 na Niepodległości było ...... bardzo owocne znaczy dużo było obiecywań bez pokrycia.
#4 | Piotr Dudała dnia 24.06.2007 14:21
Na wszelki wypadek wysłałem wczoraj maila do Prezydenta Zycha.
#5 | Piotr Dudała dnia 23.06.2007 17:14
Bardzo mnie to dziwi, ale i niepokoi. Rzadko rozmawiałem z Prezydentem Górskim, kilka razy przelotnie, nigdy w cztery oczy. Nie wiem, skąd Pan Górski czerpie wiedzę na mój temat, skąd zna moje poglądy?????? Jak Pan Prezydent dalej będzie rozpowszechniał na mój temat jakieś plotki, to będę musiał jakoś temu przeciwdziałać, przeciwstawić się. Przede wszystkim prostować wygłaszane przez niego nieprawdziwe twierdzenia. W ubiegłym roku na spotkaniu z mieszkańcami Rudnej 1 w Szkole Podstawowej też z nr 1, powiedział publicznie, że ja rzekomo twierdzę, że miasto może nie spłacić obligacji, które zacięgnęło w banku PBK S.A. Odpowiedziałem wtedy, również publicznie, że zwyczajnie kłamie, ponieważ nie wypowiadałem się nigdy na ten temat, bo jako pracownika banku obowiązuje mnie tajemnica bankowa. Po spotkaniu Prezydent powiedział mi przed szkołą, że chciał mnie tylko wypromować. Może tym razem też działa w tym kierunku? Ostatnio mówi, że ja napuszczam ludzi z Rudnej 1. Może spójrzmy na to inaczej, ja po prostu tak, a nie inaczej myślę. Jestem obywatelem tego miasta, mieszkam na Rudnej 1), gdzie posiadam mieszkanie i chyba, jak w kazdy w tym kraju, co gwarantuje Konstytucja (nie tylko politykom) mam prawo posiadać i wyrażać opinie na różne tematy. Piszę więc i mówię w swoim własnym imieniu. Nie piszę i nie mówię za kogoś, nikogo też do niczego nie namawiam. Pozdrawiam.
#6 | @Karol dnia 23.06.2007 15:47
Myślę, że dotychczasowi właściciele nie będą kredytować nadbudowy czy innych rewitalizacyjnych pomysłów, np. parkingów dla nowych mieszkańców???
#7 | Karol Winiarski dnia 23.06.2007 15:32
Problem rewitalizacji nie polega wyłącznie na zgodzie mieszkańców na nadbudowę ich budynków. Część budynków (podobno mniej więcej połowa) to wspólnoty mieszkaniowe. A to oznacza, że właściciele wykupionych mieszkań będą musieli partycypować w kosztach rewitalizacji. Znelezienie odpowiedniego systemu kredytowania, który zostanie przez nich przyjęty, to główne zadanie które stoi przed władzami Sosnowca.
#8 | życzliwy dnia 23.06.2007 12:08
Piotr, Prezydent Górski robi ci ostatnio wycieczki osobiste na forum publicznym, m.in na komisjach RM. Widocznie bardzo mu zależy na konfrontacji z tobą i z serwisem.
#9 | anonim dnia 22.06.2007 18:00
Nie tow. Górski
#10 | Piotr Dudała dnia 22.06.2007 16:26
Dzięki. Przyzwyczaiłem się już do tej roli. Jeśli chodzi o oczekiwania, to nie wiem, czy nieuzasadnionych, dla mnie, jak najbardziej uzasadnionych. Gdybym na własne oczy nie wiedział np. w Piotrkowie Trybunalskim, że można rewitalizować duże zespoły mieszkaniowe, to bym się niepotrzebnie nie szarpał. Ja jednak widziałem i wiem, że można to zrobić, nawet bez nadbudowy bloków. Ostatecznie i na nadbudowę się pewnie zgodzę, pod warunkiem stworzenia odpowiedniej ilości miejsc parkingowych i zachowania zieleni na osiedlu. Będzie trudno, bo są to sprzeczne cele. Jedno odbywa się kosztem drugiego. A trawników z kazdym rokiem pod parkingi ubywa i ubywa. Nie mam pojęcia, kto tak powiedział, pewnie któryś z moich partyjnych kolegów.:-)))
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney