Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Mieszkańcy mogą czuć się zawiedzeni i oszukani....

W dniu dzisiejszym podczas obrad Rady Miasta odbyło się bardzo ważne głosowanie dla najemców mieszkań komunalnych. Jego przedmiotem był projekt uchwały, przygotowany przez klub Platformy Obywatelskiej, zakładający podnosienie do 60 % bonifikaty dla najemców mieszkań komunalnych przy wykupie ich na własność. Bonifikata ta miała dotyczyć osób, które były najemcami przed 1991 rokiem. Niestety projekt przepadł, ponieważ nie znalazł uznania...sosnowieckiej lewicy, która jak widać nie spieszy się by mieszkańcy Sosnowca z najemców mieszkań stali się ich właściecielami. Projekt poparły w całości kluby radnych Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości.
Projekt uchwały zakładającej zwiększenie bonifikaty o 20% w początkowej fazie popierany był przez Prezydenta Kazimierza Górskiego oraz SLD. Niestety w wyniku zmiany decyzji radnych SLD – chyba pod presją Prezydenta – uchwała została odrzucona. Przeciw głosowały w całości kluby SLD oraz PIRS (klub radnych SDPL, UP oraz Zbigniewa Dziewanowskiego), wstrzymali się, co zaważyło na wyniku głosowania Karol Winiarski oraz Aleksander Kalański.Takie zachowanie lewicowych radnych spowoduje, że przy rosnących cenach mieszkań i przy utrzymaniu dotychczasowych zasad sprzedaży tylko nielicznych będzie stać na posiadanie prywatnej własności w postaci mieszkań. Ale cóż pokazali oni już niejednokrotnie, że wiedzą lepiej czego oczekują i co jest najlepsze dla mieszkańców Sosnowca.
Autor: Redakcja | 20/06/2007
Komentarze
#1 | Hermes dnia 07.10.2010 15:22
Jedynie UPR-PO może wam sprzedać mieszkania z 90% bonifikatą.
#2 | biedak dnia 14.08.2010 09:43
zawsze glosowalem na komune ale teraz oddam glos na PIS
#3 | alagor dnia 12.11.2009 13:34
Trzymacie tam jeszcze tego próżniaka i karierowicza Rogalę?
#4 | Zdetermonowana dnia 12.07.2007 08:53
Zgadzam sie z przedmówcami.Wychowałam się w Dąbrowie Górniczej i co z licho podkusiło mnie zmieszkać w Sosnowcu!!!!!!!!!Wszyscy z roodziny wykupili mieszkania komunalne w Dąbrowie Góniczej(tam władza liczy się z wyborcami,zawsze był porządek,kultura, a przecież też rejon Zagłębia) u nas tylko bałagan, biadolenie, jak ktoś pięknie z literatów powiedział:;Ksiądz pana wini a pan księdza a nam zewsząd wszystkim nędza"!!!!!!!!!!!Weżcie się w garść Panowie!! Determinacja ludzka też ma swój kres.
#5 | MISIA dnia 11.07.2007 19:08
Czy w Sosnowcu zawsze musibyć na niekorrzyść dla mieszkńców mieszkń komunalnych?To skandal.Tylko kwieciste obiecaanki przed wyborami,uśmiechy, kurtuzje, potem...To co widaać!Gdzie jesteście i co robicie obrońcy ludu robotniczego!
#6 | @ mieszkanka dnia 09.07.2007 18:14
MZZL juz dawno powinno być zlikwidowane,tylko dodatkowo obciążają koszty , przychodzą do pracy a nie pracują. Nie może byc tak , aby pracownicy urzędu miejskiego mieli swoich pracowników.
W większych miastach/a nawet mniejszych niz Sosnowiec/ -tego typu zakłady budżetowe zostały zlikwidowane.
#7 | mieszkanka dnia 27.06.2007 08:19
A tak na marginesie to podobno na XII Sesji Rady Miasta powołano przewodniczacego Komisji Spraw Obywatelskich,Administracji oraz Inwentaryzacji Mienia Komunalnego.
Czy to oznacza, że nareszcie mienie komunalne w tym pustostany mieszkalne zostaną dokładnie zinwentaryzowane ( bo strach patrzeć na stojące pusto mieszkania na Al.Mireckiego np. nr 51,41 lub powybijane okna w mieszkaniach zamieszkałych przez niepłacących czynszu i niedbałych lokatorów).
Ciekawym jest też czym ta Komisja będzie się zajmować.
Nadto czy ktoś widział w jakich warunkach pracują pracownicy Działu Mieszkaniowego MZZL na Partyzantów ( pokoik w przybydówce w podwórzu i ciasnota i tam przyjmują petentów z wnioskami o przydział mieszkania komunalnego ( i pracownikom i petentom się odechciewa).
Notabene nie ma dalej żadnej informacji kiedy te wnioski zostaną w tym roku rozpatrzone.
A przecież 16 maja Forum Społeczno Gospodarcze zapraszało na Konferencje "Polityka mieszkaniowa miasta".
Jaka więc ma być ta polityka.

#8 | mieszkanka dnia 27.06.2007 07:51

Słusznie zauważa Obruszony, iż wystarczy przejść po mieście i zobaczyć ile jest pustostanów , które ani nie przynoszą dochodu, a zaniedbane wpływaja na jakość całego budynku - pora na solidną inwentaryzację i zmniejszenie kolejki oczekujących na mieszknia. ( bo tak to zachodzi podejrzenie, że mieszkano czeka aż coś urząd z tego ma).

I jeszcze jedno dlaczego to z budżetu miasta z powodu złej organizacji i braku zarządzania mieniem komunlanym mamy płacić kary za brak mieszkań socjalnych.( już zapłacono dwie )
Te pieniadze można wydać z lepszym pożytkiem , a o tym ,że w mieście mają być mieszkania socjalne było wiadomo od dawna ( ustawa weszła w życie co najmniej pare miesięcy temu) inne gminy jakoś zdążyły z ich przygotowaniem, widać wyraźnie, że najtańszy urząd nie oznacza najlepszy.
#9 | XXXX dnia 27.06.2007 06:43
Pomysł p.Winiarskiego nie jest taki zły tzn. przekazanie przez gminę 50 % kwoty uzyskanej ze sprzedaży lokalu komunalnego i dokonanie przelewu na fundusz remontowy wspólnoty mieszkaniowej .Takie posunięcie wymaga jednak uregulowań ustawowych.
Odrębną sprawą jest oszukiwanie gminy i nie przekazywanie środków finansowych na fundusz remontowy wspólnot.
#10 | na Skłodowskiej dnia 26.06.2007 22:50
na Skłodowskiej ADM skuł w blokach stare, dobrze trzymające się okapy nad klatkami i zamienił na aluminiowe. Nie dość, że brzydkie toto okropnie, to latem hałasuje po tych daszkach deszcz, a zimą można oberwać soplem lodu który dziurawi aluminium.
Kto na to wyraził zgodę - na taką brzydotę? I po co? Chyba po to, by zaprzyjaźnionej firmie dać zarobić! Tak wygląda zarząd miasta.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney