Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Pogoń w programie "bezpieczne osiedla"?!

W komentarzu pod newsem pt. "Rudna 1 - niebezpiecznie osiedle!" z dnia 24 czerwca br. znalazły się słowa Arkadiusza Chęcińskiego Radnego Rady Miejskiej z dzielnicy Pogoń-Milowice, iż ma on zapewnienie komendanta sosnowieckiej Policji, że następną dzielnicą, objętą programem "bezpieczne osiedla", będzie właśnie Pogoń. Tylko można temu przyklasnąć. Panie, Arku trzymamy za słowo!Autor: Redakcja | 24/06/2007
Komentarze
#1 | sos dnia 12.07.2007 13:23
Kiedyś ukradli mi koła w samochodzie. Policjanci kazali mi przyjechac na posterunek w celu spisania protokołu. No cóż. Można i tak.
#2 | anonimek dnia 12.07.2007 13:19
Jak długo polcja będzie ignorować włamania do samochodów i kradzieże, pomimo tego, że wie kto jest ich sprawcą?? Interwencja po 2 godzinach od zgłoszenia nie jest już żadną interwencją. I stwierdzenie, tak wiemy kto to ale...
#3 | mieszkanka dnia 02.07.2007 14:40
Nie wiem czy się cieszyć, czy martwić z tej akcji "bezpieczne osiedle" na Pogoni w niedzielę wieczorem patrol podjechał pod tzw. "szarą kamienicę" na Curie Sklodowskiej znanej z libacji w kamienicy i na ogródku ją otaczającym wizyta trwała ze dwie minuty po czym za odjeżdżającym radiowozem słuchać było dziki śmiech dalej "ucztujących" .No ale może pare wizyt to zmieni.
#4 | mieszkanka dnia 28.06.2007 14:32
A przystanek autobusowy na Grota Roweckiego ,z przeciwnej strony ulicy spod delikatsów i kiosku kolektury Totolotka ściagają pijaczki wyludzać pieniądze od pasażerów.
A ta szara willa na Skłodowskiej to rzeczywiście koszmar z "ulicy Wiązów" latem juz od rana na placu koło niej trwają libacje, a to droga do pobliskiej podstawówki nr 10.
#5 | 3 dni temu dnia 26.06.2007 23:40
w sosbotę kilku kiboli piło i wydzierało po godz. 23 mordy na boisku szkoły na Anieli Urbanowicz przez ponad 2 godziny. Słychać ich było w promieniu kilometra - policji to w ogóle nie interesowało.
No tak, z samochodu to ich nie było słychać, ale pewnie mieszkańcy zgłaszali.
Te prywatne kamerki i rowerki dla policji - czemu nie???
Każdy pomysł, k6tóry podnosi bezpieczeństwo w mieście wart jest poparcia!
#6 | Inne niebezpieczne miejsca dnia 26.06.2007 23:31
na Skłodowskiej, na wprost wylotu ulicy Mazowieckiej jest szara willa z ogrodem - obok dawnej Kolonii. Willa pozbawiona prądu, bo mieszkańcy przepijają wszystko, co mają. Bywalcy willi zalegają na chodniku koło niej i non stop wyłudzają drobne w dwóch sklepikach naprzeciwko. Policja tylko przejeżdża i nic nie widzi.

Inne miejsce: skwerek przy ulicy Pustej i Rejmonta, za kioskiem.

Te rowery dla policji to dobry pomysł!!!!!!!
#7 | na Okrzei dnia 26.06.2007 23:23
Środula to koszmar - w biały dzień można stracić komórkę. Przystanek na Okrzei - koło parku - po zmroku - lepiej nie mówić. Zgroza! Piją i ćpają tam non stop blockersi. Można dostać po ryju.
#8 | Ziomal dnia 26.06.2007 23:16
Huligani - przez samo h. Przepraszam.
#9 | Ziomal dnia 26.06.2007 23:13
Pic na wodę z programem "Bezpieczne Miasto", skoro by dodzonić się na policję trzeba czekać czasem i półtorej godziny. Raz czekałem na nich ponad 2 godziny w środku dnia, kiedy wzywałem ich do wypadku (potrącony człowiek) na Ludwiku.

Poza tym chuligani nic sobie nie robią z patroli w samochodach - bo policjanci ani ich nie widzą, ani nie słyszą ze środka auta. A tyłka się policjantom z wozu ruszać nie chce.

Zamiast kupować samochody dla policji i dokładać do benzyny, należałoby kupić i dać policji kilkadziesiąt... rowerów.
To nie śmiech... Rowerowe patrole byłyby o wiele skuteczniejsze i uciążłiwe dla huliganów.
Druga rzecz - warto by ustawić kamery w newralgicznych punktach w dzielnicach - np. okolicach sklepów nocnych, nadzorowane z komisariatów.

By miasto było bezpieczne musimy zadbać o to sami - nie oglądając się na policję.
Dobrym pomysłem może być tania kamerka wystawiona dyskretnie za okno - jeśli taka akcja byłaby powszechna.
Gdyby to upowszechnić nie byłoby problemu z ujęciem sprawców pobicia Dudały, obywatel Łata mniej by szalał na Roweckiego, na Środuli i Zagórzu byłoby bezpieczniej.

A przy okazji bardzo niebezpieczny nocą stał się park na Orlej i pobliże stacji BP na Będzińskiej.
Modne ostatnio stały się tam polowania rzezimieszków na zapominalskich - tych, co zapomnieli zrobić zakupy. Chuligani piją w parku i czekają, lub w krzakach przy stacji paliw - tam już kamery nie widzą.
#10 | Karol Winiarski dnia 26.06.2007 20:38
Pogoń to nie tylko Rudna I. Program Bezpieczne Miasto wedle wstępnych planów Policji miał być realizowany w na osiedlu Rudna IV w okolicach ulic Hallera i Gospodarcza. Oczywiście można go rozszerzyć także na inne osiedla Pogoni, ale obawiam się, że jego efektywność będzie wówczas mniejsza - siły policji są jednak ograniczone.
Nie należy też traktować takich akcji jako panaceum na całe zło. W czasie trwania programu efekty są rzeczywiście spektakularne, ale każdy taki program kiedyś się kończy i sytuacja powoli powraca do dawnego stanu. Bez zaangażowania lokalnej społeczności i dobrej organizacji codziennej pracy policji (łączność, mobilność) trwałej poprawy nie będzie.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney