Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Nadzwyczajna Sesja Rady Powiatu

W dniu 3 lipca odbyła się VIII nadzwyczajna sesja rady Powiatu Będzińskiego. Głównym tematem sesji było uchwalenie „Programu zmian organizacyjnych Powiatowego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej„.

Starosta Będziński Adam Lazar wprowadzając do dyskusji nad „Programem zmian organizacyjnych Powiatowego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej„ powiedział, że:
„służba zdrowia w powiecie wciąż tkwi w dawnej epoce. Naszym zadaniem jest nadgonić świat, który nam ucieka” - dodał. Podkreślił, iż: „żywotnym interesem powiatu i jego mieszkańców jest wybronienie zespołu szpitali w Czeladzi i w Będzinie przed prywatyzacją i wprowadzenie go do sieci szpitali państwowych. Nie jest to takie proste, ponieważ w tej sferze krzyżują się sprzeczne interesy. Potrzebny jest tutaj consensus, który pozwoli na ugruntowanie pozycji PZZOZ oraz pozwoli na jego dalszy rozwój”.W toku dyskusji radni poruszali wiele kwestii. Zwrócono między innymi uwagę na los pracowników i pacjentów. Wskazano też na potrzebę konsultacji społecznych oraz konsultacji z zainteresowanymi gminami. Starosta A. Lazar podkreślił, że obecna uchwała jest wyłącznie uchwałą kierunkową i zostanie poddana w trakcie jej wykonywania dalszej konsultacji społecznej. Dyrektor PZZOZ p. Jacek Kołacz stwierdził, iż spotykał się wcześniej z radnymi z Będzina i Czeladzi na komisjach zdrowia RM. Ponadto zapewnił, że nikt z etatowych pracowników nie straci pracy, a planowane zmiany mając poprawić jakość wykonywanych usług zdrowotnych.W głosowaniu Radni Powiatu przyjęli uchwałę o przyjęciu do realizacji „Programu zmian organizacyjnych Powiatowego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej„. 14 głosów było „za”, 4 głosy „przeciw”, a dziewięciu radnych wstrzymało się od głosu.Debatę nad głównym punktem programu sesji poprzedziły interpelacje i zapytania, m.in. poruszono sprawę dalszego bytu szkoły górniczej w Czeladzi. Starosta Będziński wskazał w odpowiedzi na nikłe zainteresowanie uczniów nauką w tej szkole. Dodał, że elektroniczny nabór do szkół prowadzony w powiecie nie pozwolił nawet na stworzenie jednej nowej klasy. Rożnego rodzaju kontrole wykazały ponadto, że obraz tej szkoły nie jest najlepszy. Z drugiej strony są sygnały, że rośnie zainteresowanie zawodem górnika. Jest to więc trudny, złożony problem. Budynek szkoły jest własnością miasta Czeladź. Prowadzone są rozmowy z Czeladzią o przejęciu szkoły. Może to być ostatnia szansa dla tej placówki na dalsze funkcjonowanie.Na sesji tej przyjęto również rezolucję następującej treści:
„Rada Powiatu Będzińskiego wyraża swój niepokój planowaną budową magistrali kolejowej, łączącej Katowice z Warszawą poprzez Pyrzowice, z pominięciem miast Zagłębia Dąbrowskiego. Rada Powiatu Będzińskiego wyraża swój niepokój i dezaprobatę wobec dalszej marginalizacji tej części województwa śląskiego”.
Tekst rezolucji został przekazany na ręce Jarosława Kaczyńskiego - Prezesa Rady Ministrów, Piotra Zieńca - Przewodniczącego Sejmiku Województwa Śląskiego i Janusza Moszyńskiego - Marszałka Województwa Śląskiego.W sesji wziął udział poseł na Sejm RP Waldemar Andzel.
Autor: Piotr Dudała | 03/07/2007
Komentarze
#1 | dnia 01.01.1970 00:00
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney