Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Z listów do Redakcji

Jestem mamą 3-letniego dziecka - pisze do nas czytelniczka serwisu. Mieszkamy w Sosnowcu w Milowicach. Nieopodal szkoły i przedszkola znajduje się plac zabaw dla dzieci. Stan techniczny urządzeń (huśtawki, zjeżdżalnia itp.) jest delikatnie mówiąc fatalny. Piasek w piaskownicy nie jest wymieniany a jedynie dosypywany. Wszędzie jest pełno śmieci i szkieł! - podkreśla.

W parku, w którym znajduje się ww. plac zabaw spędzają czas głównie miejscowe pijaczki i młodzież popijająca piwo na ławkach, więc proszę sobie wyobrazić atmosferę jaka tam panuje. Co więcej, swoje potrzeby fizjologiczne osoby te zaspokajają przy okolicznych drzewach.


Zabawa w takich warunkach nie jest przyjemnością a wręcz udręką dla dziecka i jego opiekuna. Na każdym kroku trzeba uważać czy dziecko nie przewróci się na kawałek szkła z potłuczonej butelki po piwie, czy wiecznie skrzypiąca i połamana huśtawka nie odpadnie czy w piaskownicy nie ma odchodów zwierzęcych.


Czy ktokolwiek interesuje się placami zabaw dla dzieci?
Czy istnieje jakikolwiek nadzór nad tym co się na nich znajduje?
Kto poniesie odpowiedzialność jeżeli zdarzy się tam jakieś nieszczęście?

I czy musimy czekać aż wydarzy się nieszczęście, żeby ktoś zainteresował się tym, w jakich warunkach nasze dzieci są zmuszone się bawić?Pozdrawiam

Mieszkanka Milowic


Autor: Piotr Dudała | 10/07/2007
Komentarze
#1 | Co przepraszam!??? dnia 22.11.2010 09:01
A któż to ma takie zajefajne rozumowanie? My mamuśki mamy se odbudować plac i pilnować w nim porządku? Tak jest a pijane świnie i tak se rzucą szkłem gdzieś do piachu, i tak se sikną po huśtawką a na huśtawkach to se siądą bo nie ma gdzie a murków za mało dla nich! Do jasnej cholery! My mamusie tu tylko mamy spędzać czas z dziećmi, przyjemnie spędzać czas, żądamy od władz aby zajęła się tym parkiem a jak się nie da to niech zajmą się tym po drugiej stronie! Proszę go ogrodzić! Wysprzątać, zmienić piach, chodniki w kafle i nowe huśtawki a przy bramie kogoś z psem postawić - będzie super! Nie wierzycie? Spójrzcie na park na Giszowcu w Katowicach jak zrobili - było to samo! Teraz można dziecko puścić bez obawy ze zaraz pogotowie wezwiesz! A ty babsko chyba bez dzieci, bo byś tak nie gadała głupot, znajdź se inną drogę do pracy bo też pewnie z koleżkami na zasiłku popijasz... Milowice to syf! Zmieńcie to!!!
#2 | @ zdesperowana dnia 15.07.2007 17:27
,,Gdzie są pasjonaci pracy społecznej na osiedlach(czytaj:RADNI!!!!)Wystarczy wyjechać tylko do Dąbrowy Górniczej a już czuje się rękę miejscowych rajców!"
Odp.przy ulicy ALTERNATYWY 13

Ale to już było i nie wróci więcej..........
#3 | ZDESPEROWNA dnia 15.07.2007 12:42
Gdzie są pasjonaci pracy społecznej na osiedlach(czytaj:RADNI!!!!)Wystaczy wyjechać tylko do Dąbrowy Górniczej a już czuje się rękę miejscowych rajców!!!Rzeczywiście osiedle Romana Dmowskiego w Zagórzu woła o pomste do nieba, od (jak widzę) tylko ostatnich 20 lat ani porządnych chodników, ani skwerków z zielenią, ani porządnych placów zabaw, po prostu syf jakich trudno spotkać w innych miastach.A jeśli do tego dodać kłopoty z wykupem symbolicznym mieskań komunalnych to już widać cały obraz włodarzy miasta.Płaci sie za najem mieszkania i we własnym zakresie remonuje sie, mALUJE, TAPETUJE ITP,ITD. mOJA KUZYNKA WYNAJMUJĄC MIESZKANIE OD PRYWATNEGO WŁASCICIELA NIE MATWI SIE O UMEBLOWANIE, MALOWANIE, GLAZURĘ, URZĄDZENIA SANITARNE NA WŁAŚCIWYM POZIOMIE(EUROPEJSKIM) A NAJEMCA MIESZKANIA KOMUNALNEGO O WSZYSTKO MUSI DBAĆ I OPŁACAĆ COMIESIĘCZNY CZYNSZ!!!
#4 | Bartolomeo dnia 14.07.2007 18:17
Plac La Menel nie jest już placem dla dzieci, ale syf pozostał.
#5 | @Wacek dnia 14.07.2007 05:29
takich syfów w mieście jest znacznie wiecej!
#6 | Wacek dnia 13.07.2007 21:09
Nie ma większego syfa jak na osiedlu Romana Dmowskiego, dawna ul. Rewolucji Pażdziernikowej.Dziurawe chodniki albo ich brak, brud,brak ławek, a jeśli już to połamane dla nocnych pijaczków, Gdzie są radni z tej dzielnicy????????Ja tylko widzę ich ulotki w czasie kampanii wyborczej! O zgrozo!!!!!
#7 | Mieszkaniec Niwki dnia 13.07.2007 18:20
Zapraszam wszystkich na Niwkę. Dzielnicę zapomnianą przez wszystkich, gdzie syf i patologia stała się normą. I tak będzie dopóki nie zmieni się władza w Sosnowcu, która trwa od 1945 roku. Miejmy nadzieję, że już nie długo. I szybciej tym lepiej...
#8 | Poldek dnia 13.07.2007 08:13
syf to syf!
#9 | Igor dnia 13.07.2007 04:37
edek robisz wiochę, wierz mi, że naprawdę można żyć lepiej!
#10 | do edka dnia 13.07.2007 00:24
Niemcy to ty widziales chyba tylko w telewizji i to tej z Torunia. Jakbyś nie patrzal na slamsy gartarbaiterow, te polskie tez - tobyś zobaczył jak normalni cywilizowani ludzie zyją i jak dbają o porzadek i kulturę zycia.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney