Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Sosnowiczanie z Rudnej chcą rewitalizacji osiedlaAutor: Barbara Gołębiowska | 10/07/2007
Komentarze
#1 | anonim dnia 02.03.2010 11:11
a co z innymi co nie maja kaloryferow np ul. Kowalskiego na zagorzu tam 6 blokow jest pozbawionych normalnych warunkow jak w sredniowieczu
#2 | malutka dnia 03.12.2008 17:24
Ludzie nie tylko na Rudnej nie maja kaloryferow na Zagórzu kilka blokow zaledwie nie ma centralnego to ulica Kowalskiego czy tym ludziom nie nalezy sie troche godnosci i poszanowania my tez chcemy miec ciepło w mieszkaniach a nie nosic węgla jesteśmy starymi ludzmi
#3 | znajdzmy sie dnia 06.09.2007 08:58
@PAP - sluchaj/to fajnie,ze przeszedlem na ty,co ty na to/-twoje argumenty i ich zasadnosc wraz z konkretnymi namiara podoba mi sie,ale ja jestem "1", a nam potrzeba, oj potrzeba...znalazlem,wielu podobnych/dywegacje chyba Nowaka,w Forum-Sosnowiec/i innych anonim,hans,Hania innych przepraszam, ze nie wymieniam.Mnie sie podoba -rekawy zawijamy i do roboty -.brukselski programy sa mi znane, jak paciez.Inni biora ile sie da.I wiesz,kwitna a jakze,a budzetowke na inne sprawy,te biezace.my chcemy, dotacji na kanalizacje,utylizacje,renowacje,modernizacje a ci madrzejsi biora -na rozwoj nowoczesnych technologi itp.I wiesz,ciagle bedziemy sie wlekli,bo jak juz skanalizujemy,zutilizujemy,zrenowalismy i zmodernizujemy,to ci od nowych technologi,beda z ksiezyca spogladali na ziemskich frajerow.Dlatego,pieniadze z UNI, sa na rozwoj a nie na zatykanie dziur!I ,czy sie to komus nie podoba, krew mnie zalewa, jak czytam co pisza tutaj inni normalni obywatele tego naszego pieknego i kwitnacego...wyjdziesz z domu i prosto w g...,klniesz,opieprzy cie sasiad,a co dzien dobry nie laska,autobus nie przyjechal...holera...wlasnie trmwaj mi zwial...co k
Kowalski/przepraszam za nazwisko/spozniliscie sie do pracy,oj nieladnie tak, popracujecie troszke dluzej,i bez dyskusji!!!ostatni autobus o tym czasie juz nie jedzie,i co mam plakac, spac kochany,popatrz do sennika,co to znaczy byc w raju!o to juz ranek, i znow wszedlem w g...tramwaj uciekl,autobus nie przyjechal,sasiad mnie pozdrowil a w robocie bez powitania ...odebrac Kowalski papiery na portierni...nawet szefowi nie powiedzialem dzien dobry,co za zycie i w sny nie wierze!A za to,ze klne do nawet do raju Piotr mi zabroni wstepu.Ot,takie zycie z unia czy bez,po staremu.A miala ona byc taka sliczna,mieniaca sie barwami teczy,nic tylko...no i tak,troche humoru tez moze byc, taka nasza zaglebiowska natura!
#4 | PAP dnia 12.08.2007 20:12
Do zdesperowanej - O ! dlaczego mnie tutaj tak długo nie było !
NATYCHMIAST WRACAM ;
coś wymyślimy , aby p. Kajdas i cała reszta przestali się ,,migać"
Z zamieszczonej powyżej informacji nie wymienia on jakie to trudności wynikają
z niedotrzymania warunków umów a powinien , jak również stosownym pismem poinformować o przesunięciu terminu/ oczywiście z osobami z którymi zostały zawarte umowy r11;to nie łaska lecz obowiązek /. Same ogólniki. Dopiero po krytyce i kilku interwencjach p. Kajdas stał się bardziej rozmowny. Nie polecam wykonywania telefonów ani chodzenia do TBS bo to nic nie pomoże .
Pan Kajdas wykonał gest ŁASKAWCY, aby wszyscy zainteresowani dali mu święty .... i się odczepili. Jak stanął w czasach PRL to stoi tam nadal r11; to jego obowiązkiem jest informowanie o zaistniałych przyczynach, które nie pozwalają na kontynuowanie robót wykończeniowych, bo on reprezentuje Spółkę , która nie dotrzymuje UMOWY a Państwo macie prawo żądać nie tylko szczegółowych wyjaśnień , ale i finansowych rekompensat za zwłokę./tutaj trzeba sprawdzić co wynika z treści umowy -proszę za przyzwoleniem REDAKCJI o udostępnienie na Faktach treści umowy zawartej z TBS/bez nazwiska, adresu/ niestety to podstawa, aby to TOWARZYSTWO rozruszać i komukolwiek pomóc, z umowy wynikają prawa i obowiązki stron tej umowy /
MZBM -TBS Sp. z o.o. w Sosnowcu to spółka prawa handlowego , której o ile mi wiadomo ponad 50 % udziałowcem jest gmina Sosnowiec a KTO jest pozostałym Udziałowcem ? i kto pieniędzmi zdesperowanej oprócz gminy obraca ?
Kto zasiada w Radzie Nadzorczej Spółki ze strony Gminy ? Pytam jaki to nadzór ?
Droga Redakcjo , proszę o nadanie nowego wątku tematycznego - np. co z tym TBS-em w Sosnowcu ?
Dlaczego MZBM -TBS SP. z o.o. obraca na swoim rachunku bankowym pieniędzmi ok.260 wspólnot mieszkaniowych ?/ a zarazem jakim prawem ? jak do tego doszło i za czyim pozwoleniem to się odbywa ?


Mam nadzieję ,że do usłyszenia we wtorek/14.08.07
#5 | mieszkanka dnia 07.08.2007 08:18

Do zdesperowanej
Otóż naskutek naszych wpisów Prezes Kajdas na stronie TBS udzielił wyjaśnień dotyczacyh spoźnienia oddania inwestycji tekst poniżej, ale konkretów kiedy budynek będzie oddany brak widać tylko,że jest dotknięty wpisami na forach internetowych.
Panie Prezesie proasimy o konkrety.


" Szanowni Państwo,

którzy oczekujecie na zawarcie umowy najmu na lokal mieszkalny w ramach TBS przy ul. Szymanowskiego 1 w Sosnowcu zwracamy się do Państwa kolejny raz, apelując o wyrozumiałość w związku z występującymi trudnościami w oddaniu budynku do użytku.

Od momentu, w którym zaczęły pojawiać się niezależne od nas problemy, jesteście Państwo niemal na bieżąco informowani o tym, co dzieje się na budowie i o trudnościach, na jakie napotykamy w związku z prowadzonymi pracami. Mówimy otwarcie o wszystkich czynnościach, jakie podejmujemy, aby możliwie najszybciej oddać Państwu do użytku lokale mieszkalne.

Zawierając z Państwem umowy o partycypację (jeszcze w 2005 roku) nic nie wskazywało na to, że sytuacja na rynku budowlanym w krótkim czasie tak drastycznie zmieni się, że określony we wspomnianych umowach termin zasiedlenia budynku nie zostanie dotrzymany. Na co dzień wszyscy jesteśmy świadkami dynamicznych przemian gospodarczych w naszym kraju, których konsekwencje dotykają także nasze miasto. Jeśli uważacie Państwo, że kwestie związane z opóźnieniem zakończenia prac remontowych budynku przy ul Szymanowskiego 1 możemy jeszcze bardziej przybliżyć na przykaład poprzez udzielanie dodatkowych wyjaśnień w tym zakresie, zapraszamy do naszej siedziby przy ul. Korczaka 7, aby jeszcze raz wspólnie przeanalizować tę złażoną i również dla nas bardzo trudną sytuację. Uważamy bowiem, że zamieszanie jakie powstaje wokół sprawy zakończenia remontu przedmiotowego budynku, oraz powielanie niesprawdzonych i często nieprawdziwych informacji (chociażby pisanych w formie komentarzy na stronach internetowych) powoduje niepotrzebne emocje.

Z poważaniem
Bogusław Kajdas
Prezes MZBM-TBS Spółka z o.o.
w Sosnowcu "
2007-05-01MZBM-TBS Sp. z o. o. informuje, że od dnia 01.05.2007 zmienie uległa główna siedziba spółki tj., nie miescimy sie juz przy ul. Partyzantów 10A - nasz nowy adres to ul. Korczaka 7 w Sosnowcu. Zmianie uległy numery telefonów.

Adresy i telefony Rejonów Obsługi Wspólnot nie ulegaja zmianie.


Kontakt


#6 | zdesperowana dnia 01.08.2007 13:09
do PAP - te wpisy dodają mi otuchy , (brakującej często) wiedzy i chęci aby coś próbować zrobić pomino "oporów materii"
dziś na stronie sosnowiec.info.pl pojawił się tekst " co z budynkiem TBS przy Szymanowskiego", może ma Pan/Pani jakiś pomysł,co można jeszcze zrobić ( oprócz czekania na zmiłowanie i koniec tych robót - przyszli lokatorzy bedą mieć min ROCZNE opóźnienie, jak dobrze pójdzie, nim zaczną mieszkać u siebie. Kto ( jaka instytucja/ ustawa/ procedura ) powinien takie inwestycje skutecznie nadzorować, czy tu nie ma na nich żadnego bata ? Dziękuję za wszelkie sugestie, samemu głowa się muru nie przebije, ale " kupą, mości panowie...
#7 | mieszkanka dnia 29.07.2007 17:13
Wszystko to jakieś dziwne i nie do końca czytelne na jednych budynkach komunalnych są tablice z napisem MZZL, a na drugich też komunalnych MZBM , kto i jaką gęś chce upiec przy okazji zarządzania mieszkaniami komunalnymi, i co dalej z tym nieszczęsnym budynkiem TBS na swojej stronie internetowej TBS podał nowy termin oddania budynku 30.07.2007, ale przecież zgodnie z prawem obowiązuje ten z umów czyli 30.03.2007 przyszli lokatorzy nawet przepraszam nie usłyszeli nie mówiąc o gratisie za opóźnienie.
Cała ta polityka mieszkaniowa miasta wymaga dokładnego przyjrzenia się no i te zasady co do przyszłych budynków TBS na Dęblińskiej.
#8 | @mieszkanka dnia 18.07.2007 07:16
W ramach wyjaśnienia i do wiadomości;
W Sosnowcu działa M.Z.Z.L. /zakład budżetowy/
i MZBM- TBS. Sp. z o.o./udziałowcem w 100% jest Gmina Sosnowiec/
Sa to jednostki POMOCNICZE GMINY.
Zakłady budżetowe /ich utrzymanie/jest b.drogie- dlaczego?
w tego typu jednostkach nie prowadzi się ewidencji kosztów i amortyzacji./Delikatnie omijam inne kwestie/
Państwo likwiduje zakłady budżetowe./ do końca czerwca rozwiązanie rezerw celowych/
Gmina nie chce sie pozbyć MZZL?????????
W Sosnowieckim MZZL dokonano zmiany w statucie , a mianowicie wprowadzając tym samym nową formę działalności -zarządzanie wspólnotami spółdzielni mieszkaniowych/
I W TEN OTO SPOSÓB GMINA SOSNOWIEC PRZY POMOCY JEDNOSTKI POMOCNICZEJ MZZL-u będzie prowadzić ,,działalność pożytku publicznego" na rzecz spółdzielczej społeczności lokalnej.A co !!!!!
To jest kpina z wszystkiego i wszystkich .

P.S.
Mam skopiowaną uchwałę Rady Miejskiej w S-cu dot. wprowadzenia do statutu MZZL tego zadania.
#9 | mieszkanka dnia 17.07.2007 14:56
Do PAP no właśnie co z tym TBS-em ciągle nie oddają do użytku ( termin zasiedlenia był na 30.03.07) tego jedynego jedynego bloku remontowanego , a nie stawianego od nowa ( zgodnie z ustawą o TBS) , a tu nagle nabór do pracy dziwne to trochę ???
#10 | PAP dnia 17.07.2007 07:32
FIRMY POSZUKUJĄ NOWYCH TERENÓW POD BUDOWĘ
Warszawscy deweloperzy rozpoczynają budowę nowych obiektów w mniejszych miejscowościach, gdzie popyt na mieszkania jest coraz większy.
Jedną z takich firm jest warszawski Dolcan. W mniejszych miastach, gdzie mieszkańcy są mniej zamożni, działają również lokalni deweloperzy, chociaż na ogół w małej skali. Przykładowo w Bydgoszczy firma ta, budując 156 mieszkań, jest największym deweloperem na tym rynku. Właśnie tam zdecydowano się na zakup inwestycji od syndyka spółdzielni mieszkaniowej związków twórczych w stanie upadłości. Kompleks budynków obejmuje łącznie 156 mieszkań. W standardzie deweloperskim kosztują one od 4,2 tys. do 4,9 tys. zł za 1 mkw.
- Strategię działania w kraju mamy następującą - podkreśla Sławomir Doliński, przewodniczący Rady Nadzorczej Dolcan.
Natomiast w Szczecinie firma ta zbuduje budynek mieszkalny w ścisłym centrum miasta, o powierzchni 8 tys. mkw. z częścią handlową 1,4 tys. mkw. na parterze. Inwestor otrzymał już pozwolenie na budowę, rozpoczęcie budowy planowane jest za miesiąc. W Lublinie firma ta kupiła budynek 14 tys. mkw. Obiekt jest zlokalizowany naprzeciwko budowy największego centrum handlowo-usługowego w Lublinie. Budowa w toku.
W CZĘSTOCHOWIE POWSTAJE OSIEDLE MIESZKANIOWE oddalone o 200 - 300 m od klasztoru jasnogórskiego.
NA DWUHEKTAROWEJ DZIAŁCE POWSTAJE 20 TYS. MKW. BUDOWA JUŻ ROZPOCZĘTA. NAJCIEKAWSZA JEST JEDNAK INWESTYCJA w Kozienicach. CENA 1 MKW. WYNOSI 3,5 TYS. ZŁ.
NISKA CENA I STOSUNKOWO NIEWIELKA ODLEGŁOŚĆ OD STOLICY (OK. 100 KM), znakomite położenie wśród lasów Puszczy Kozienickiej, w bliskości wielu atrakcyjnych miejscowości letniskowych sprawia, że ta lokalizacja może zainteresować również mieszkańców Warszawy, których nie stać na mieszkania w cenie 8 czy 10 tys. za 1 mkw. Tu mogą kupić mieszkanie za prawie 1/3 ceny w Warszawie i spędzać czas na emeryturze.

Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney