Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Modlitwa o beatyfikację Abpa Jana Cieplaka

Dzięki uprzejmości p. Zygmunta Motyla możemy zapoznać się z nowymi faktami dotyczącymi będzińskich śladów w życiu Arybiskupa Jana Cieplaka oraz przeczytać Modlitwę o Jego beatyfikację. Wkrótce zaprezentujemy wiersz poety Jana Lechonia zatytułowany "Arcybiskup Cieplak". Od Pana Zygmunta, który jest krewnym Arcybiskupa dowiedzieliśmy się też, że w Dąbrowie Górniczej nie ma ulicy Jego imienia, Jest natomiast ulica Zygmunta Cieplaka, działacza PPS-u, przedwojennego Prezydenta Dąbrowy Górniczej (od 07.01.1928 r. do 28.01.1929 r.).
Krótki życiorys Sługi Bożego Arcybiskupa Jana Cieplaka,
Wypis metrykalny kościoła parafialnego w Będzinie z dnia 23 sierpnia 1857 roku stwierdza, że Jacenty Cieplak, górnik z kolonii Reden, która wówczas należała jeszcze do parafii będzińskiej, przyniósł do kościoła Św. Trójcy w Będzinie do Chrztu św. dziecię urodzone 17 sierpnia 1857r. z małżonki Julii z Bugajskich. Dziecięciu temu nadano na Chrzcie św. imię Jan Chrzciciel.


Proboszczem wówczas był w Będzinie ks. Franciszek Wiśniewski.
17 sierpnia 1857 urodził się, 24 lipca 1881r. wyświęcony na kapłana, 7 grudnia 1908r. konsekrowany na biskupa, 29 kwietnia 1919r. mianowany arcybiskupem, 1920-1923r. więziony trzykrotnie i na śmierć skazany w Moskwie. 1924r. w kwietniu uwolniony za wstawiennictwem Rządu Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej.
17 lutego 1926r. zmarł w Passaic N.J., 16 marca zwłoki zostały przywiezione do Wilna i złożone w katedrze.

Od 23 czerwca 1952r. w Rzymie toczy się przygotowawczy proces do beatyfikacji Sługi Bożego Arcybiskupa Cieplaka.

O łaskach otrzymanych za przyczyną sługi Bożego należy zawiadomić postulatora pod adresem:

Rt. Rov.Magr. Walery Meysztowicz 284 Via degli Scipioni Roma, Italy lub swego Ks. Proboszcza.
Modlitwy o beatyfikację Sługi Bożego Arcybiskupa Jana Chrzciciela Cieplaka i o różne osobiste łaski za Jego przyczynąBoże, Ojcze Wszechmogący, który w ciężkich i niebezpiecznych czasach posyłasz Swemu Kościołowi wielkich świętych na obronę Wiary na wzór do naśladowania i na duchownych wodzów w walce ze złem, spraw prosimy Cię pokornie, aby sługa Twój Jan został wkrótce wyniesiony na ołtarze i stał się uciemiężonym narodom przykładem męstwa i wierności w wyznawaniu wiary katolickiej. Przez Chrystusa Pana naszego Amen.

Panie Jezu Chryste, Któryś słudze Twemu Janowi udzielił męstwa w znoszeniu dla Imienia Twego głodu więzienia i prześladowań, na Twoje święte rany, prosimy, abyś przybliżyć raczył chwilę zaliczenia sługi Twojego w poczet błogosławionych i świętych.
Amen.Duchu Święty Boże, racz nas oświecić, natchnąć i prowadzić do walki ze złem naszych czasów przykładem Twego wiernego sługi Jana i użycz nam tej łaski, o którą Cię dla jego zasługi prosimy. (Tu wymień osobistą prośbę)O Pani co, na Jasnej Królujesz Górze, racz nam wyjednać u tronu Pana niebios tę wielką łaskę, iżby nowy szczególniejszy Orędownik zagrzewał z nieba zastępy bojowników w obecnej walce o najświętszą sprawę. Przez Chrystusa Pana naszego Amen.Imprimatur + Stanisław W. Bona

Greon Bay Wis 12 czerwca 1953r.


Autor: Piotr Dudała | 29/07/2007
Komentarze
#1 | vanessa dnia 20.05.2012 02:17
tattoo kit Tattoo power supplies tattooing supplies Tattoo Case tattoo machine frames Round Liners Tattoo Needles custom tattoo machine.
#2 | piast dnia 23.06.2010 14:24
Może to nie jest właściwe miejsce. Chcę się podzielić z moją refleksją. Otóż byłam w Sanatorium w Kudowie Zdroju chyba 1997roku. Drażnił mnie widok z okna mojego pokoju. Kościól w budowie.Nie chodziłam do kościoła, nie byłam u komunii od 15-16 lat. Codziennie rano wracając ze spaceru wstępowałam do kaplicy Nazaretanek i przeżegnawszy się wychodziłam. Ostatniego dnia poszłam do spowiedzi iii Spowiednik (proboszcz nazwiska nie pamiętam choć otrzymałam wizytówkę) zaprosił mnie na poranna kawę. W trakcie rozmowy powiedziałam, że wielokrotnie namawiał mnie do spowiedzi ks. Helowicz proboszcz Katedry we Wrocławiu (przyjaciel rodziny wówczas już na emeryturze). Nagle ksiądz zapytał: co było przyczyną,dlaczego dzisiaj? Powiedziałam nie wiem. Wówczas ksiądz powiedział, że wczoraj wrócił z pogrzebu ks.kanonika Helowicza z Wrocławia. Był jego słuchaczem w Wyższym Seminarium. Od tego czasu jestem praktykującą katoliczka. Powiem jeszcze,że w notesie miałam telefon do ks. kanonika dał mi go z uwagą: będę czekał i modlił się za ciebie...... aż kiedyś uklękniesz stało się...... urodziłam się 15 maja 1947 janina-zofia Szczęść Boże
#3 | Jesse65 dnia 08.07.2009 17:27
Bardzo proszę kontakt ze mną poprzez e-maila Panią Julię, Panią Krystynę z Zawiercia i Pana Zygmunta Motyla. Chodzi mi o abp J. Cieplaka i rodzinę Bugajskich.
Mój e-mail:
#4 | najbliższe lata dnia 14.06.2009 08:34
"Ten niby "olbrzym" przed karłem z północy
Drugi cios straszny z południa otrzyma,
A smok ze wschodu dobije olbrzyma." - Karzeł z Północy to tak jak napisano Litwa. Ciosem z południa jest szeroko pojmowany Kaukaz - nie tylko Czeczenia, ale również wojna Rosji z Gruzją z 1991 i 2008. Smok ze Wschodu dokona tego, co otrzymał w wizji Cieplak od Boga, w momencie kryzysu i słabości mocarstw. Pierwsza fala kryzysu z września 2008 spowodowała jeszcze niewielką słabość USA i trochę większą Rosji, gdzie bezrobocie i głód zaczynają już znać o sobie. Następna fala kryzysu to prawdopodobnie przełom lipca i sierpnia, wg wielu specjalistów od rynku, którzy są prawdziwie oddani społeczności w internecie poszukującej prawdy. W sierpniu kryzys będzie gigantyczny. USA i Rosja oraz wiele innych krajów znajdzie się w obliczu upadku, a nawet rozpadu. Chińska gospodarka jak na razie notuje najwyższy wzrost na świecie - ponad 6 %, podczas gdy wszytskie wielkie gospodarki, z niemiecką, japońską, brytyjską, amerykańską i rosyjską notują spadki. Po tym drugim uderzeniu kryzysu sytuacja ta się pogłębi. Chiny będą jeszcze mocniejsze. Wtedy nie będą mieli kompleksów w stosunku do innych mocarstw światowych. Miałem wizje senne, w których Chiny walczyły już gdzieś w rejonie Wołgi przeciw koalicjantom z Europy, Rosji i Ameryki. Niemcy uderzą na Rosję w Obwodzie Kaliningradzkim. Polska też będzie atakowana ze strony Niemców, jednak chyba z mniejszym impetem i gdzieś na Pomorzu, we śnie nie widziałem więcej. Sam widziałem siebie w mundurze. Na Pomorzu wody zaleją brzeg - widziałem chyba zalany Słupsk. Te wojny to będą toczone chyba w 2012. Pewien zarys sytuacji daje ludziom Bóg w snach, jednakże trudno powiedzieć, kiedy to się wydarzy.
#5 | analityk dnia 29.04.2009 21:00
Co do przepowiedni wizji.
"To może oznaczać rozszerzenie Unii Europejskiej (dziwne, że o wejściu Polski do UE nie ma mowy w przepowiedni?), albo utworzenie nowej."
Nie ma mowy o UE,tak jak w przepowiedniach nie było mowy o RWPG. Analogiczne,jest to w pewnym sensie to samo tylko w ładniejszym opakowaniu. Po co więc mówić,pisać o czymś co się nie długo skończy z dobrym efektem dla Polski,Europy.

#6 | Kasia dnia 19.09.2008 12:26
Dopiero dzisiaj udalo mi sie znalezc te strone. Watek posrednio dotyczacy abp Cieplaka siega tez Londynu.Pominawszy dzialania wicepostulatora, ks Cienskiego i koordynatora akcji na terenie Anglii, ks. Solowieja, ktorzy zwlaszcza w latach 50-tych sporo zdzialali dla rozszerzenia kultu abp wsrod Polonii angielskiej - chcialabym tez wspomniec o jedynym chyba chorze koscielnym na swiecie ktory nosil imie abp Jana Cieplaka! Byl to chor dzialajacy w latach 1953- ok.1978 przy polskiej Parafii pw NMP Matki kosciola na Ealingu w Londynie, a jego dyrygentem i pomyslodawca patrona byla pani Helena Kaminska, organistka, ur. w r. 1900 w Peteresburgu i przebywajaca tam do r. 1917. Osobiscie jestem zainteresowana losami procesu - ze wspomnien ks meysztowicza z r. 1986 wynika ze wszystko zakonczylo sie "na polce" w rzymskiej siedzibie centrali Duszpasterstwa Emigracji jeszcze z akadencji abp W Rubina. Dla zainteresowanych - polska katolicka prasa w Wlk Brytanii dosyc czesto informowala o ostepach procesu w latach 50-tych. Potem nastala cisza. Sprawe te podja niezyjacy juz Zdzislaw Jagodzinski w artykule "Przesladowani za wiare" (Gazeta Niedzielna, 11 X 1998). Wyglada na to, ze proces jednak sie nie toczy - jak podaja rozne zrodla, ale stoi w miejscu i byc moze do przodu juz sie nie posunie - musialby sie ktos tym zajac. jezeli jednak ktos moglby udzielic mi dokladniejszych informacji na ten temat - bede wdzieczna. Moge tez podac wiecej szczegolow co do choru im. abp Cieplaka - jest to czesc przygotowywanej przeze mnie pracy doktorskiej moj mail:
#7 | uip dnia 13.11.2007 21:58
Cieszę się że ktoś pamięta, i dzięki P. Piotrowi za historyczną pamięć. W Będzinie też pamiętają, szczególnie w kościele, który jest wotum za postać Sługi Bożego.
#8 | Krystyna Zawiercie dnia 08.10.2007 11:59
Jestem stryjeczna wnuczką abp. Jana Cieplaka. Moja rodzina szanuje osobę abp.i odczuwa jego opiekę. Dziękuje że jest jeszcze ktoś kto interesuje się tą postacią. Jestem też krewną pana Zygmunta Motyla i pani Julii. Serdecznie wszystkich pozdrawiam oraz dziękuje za ciepłe słowa o moim stryjku.
#9 | Julia dnia 05.10.2007 20:26
w imieniu rodziny dziękuje za tyle dobrego słowa i za rozsławianie postaci abpJana Cieplaka.Moja rodzina dużo się do Niego modli.Moja mama z każdym problemem udaje się do Stryjka(tak na abp Cieplaka mówimy)i mocno wierzy w Jego opieke nad nami.Mieszkamy w Zawierciu.
#10 | julia dnia 05.10.2007 20:15
ciesze się,że o moim stryjku abp Janie Cieplaku ktoś pamięta i się nim interesuje.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney