Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Szpital ewakuowany z powodu długów

Ponad 70 pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego św. Barbary w Sosnowcu zostało przewiezionych do innego budynku tego szpitala, odległego o kilka kilometrów. Powodem jest dramatyczna sytuacja finansowa placówki - jednego z największych szpitali w regionie - i konieczność ograniczania kosztów.
- To efekt dramatycznego krachu finansów szpitala. Szukamy oszczędności gdzie się da, bo utraciliśmy płynność finansową - powiedziała dyrektor szpitala Urszula Urbanowicz.Budynek przy ul. 3 Maja, z którego wywieziono pacjentów, to dawny Szpital nr 2, ponad dwa lata temu połączony ze Szpitalem św. Barbary. Przeniesieni zostali pacjenci oddziału internistycznego, pulmonologii, geriatrii i kardiologii. W budynku pozostają tylko oddziały opieki ginekologicznej i położniczej oraz noworodków.Kilku pacjentów z oddziału kardiologicznego, wymagających szczególnej opieki i aparatury, zostanie przetransportowanych w czwartek, kiedy personel przygotuje dla nich miejsca z odpowiednim sprzętem. Pacjenci, którzy mogą siedzieć, korzystali z minibusów; innych przewiozły karetki.Szpital jest zadłużony - według dyrektorki - na ok. 46 mln zł. Nie wiadomo, czy zdoła wypłacić w sierpniu pensje. Dostawcy nie chcą dostarczać leków, odczynników i sprzętu, placówce zagrożono odcięciem prądu i gazu. "Próbuję zawierać z wierzycielami ugody. Liczę na lepsze finansowanie naszych usług z NFZ. Tylko szpitalny oddział ratunkowy przynosi rocznie 5 mln zł strat" - mówi Urbanowicz.W szpitalu trwa strajk lekarzy: 25 osób głoduje, nieczynne są poradnie, a oddziały działają w trybie ostrego dyżuru. Urbanowicz zaznaczyła, że nie strajk lekarzy, a wieloletnie zaniedbania są powodem obecnego kryzysu. - Na pewno protest jednak pogłębił problemy finansowe szpitala. W obecnej sytuacji, oczywiście, nie może być mowy o jakichkolwiek podwyżkach, roszczenia płacowe są niewykonalne - powiedziała.Mimo trudnej sytuacji szpitala lekarze nie przerywają strajku, liczą jednak na porozumienie z dyrekcją "w najbliższych dniach".


źródło: www.onet.pl


Autor: Piotr Dudała | 31/07/2007
Komentarze
#1 | Pacjent dnia 13.12.2007 19:34
Urbanowicz to wariatka powinni ja skierować na badania psychiatryczne
#2 | andzia dnia 13.11.2007 18:00
Swoboda to równy gość za pracownikami.Miałam z nim doczynienia niejednokrotnie i dalej powinien być dyrektorem szpitala wojewódzkiego imieniem Świętej Barbary w Sosnowcu.A pani Urbanowicz niech lepiej idzie na bezrobocie.Pani Urbanowicz potrafi tylko niszczyć ona nie nadaje się na dyrektora żadnego szpitala.
#3 | gapcio dnia 11.08.2007 06:11
Prawda jest taka ze Swoboda nie jest zrownowazony psechicznie.Przeprowadzil tendencyjna kontrole za co zostal mianowany przez marszalka dyrektorem.Otrzymal mnostwo dotacji.Zrealizowal wnioski unujne poprzednikow przypisujac sobie zaslugi,umorzono mu duzy podatek od nieruchomosci czego odmowiono poprzednikom.Ktoremu szpitalowi prezydent tak poszedl na reke.Czy aby kolega Czarski ktory ewidentnie zaszkodzil temu Szpitalowi bo ma sprawe w sadzie ciagle nie wplywa na jego losy aby sie wybielic? Swoboda jest swietnym aktorem,pomimo tego co mowil Szpital stale sie zadluzal.Proponuje jego weryfikacje psychiatryczna.
#4 | Zośka dnia 06.08.2007 07:14
Ludzie opamiętajcie się!!!!!!Swoboda rządził cudzymi ,naszymi pieniędzmi!!!!zadłużał!!!!!
bo to nie jego!!Zadyżury brali tyle co!!!
Dwójka już dawno powinna być zlikwidowana...Miał dwa lata na to..
Ornowski i Kocot załatwiali,że nasze pieniądze
szły tam podarmo!!!!!!!
#5 | Andrzej dnia 03.08.2007 17:26
Panie dyrektorze Swoboda niech pan wraca wyjdziemy z kwiatami na powitanie.
#6 | pracownik szpitala dnia 03.08.2007 17:18
Dyr Swoboda przed odejściem przedstawił uczciwie sytuacje szpitala związkom zaw. a Radzie Społecznej na piśmie po co teraz kłamać jak i tak wiemy jak było .Teraz niszczy się cały dorobek dyr.Swobody.Ewakuacja szpitala nr2 to dziwne i niepotrzebne posunięcie bo połowa została na starym miejscu połowa na nowym.Pacjenci w stresie oto do czego prowadzi amatorszczyzna.Tylko żal staruszków .
#7 | Jerzy dnia 03.08.2007 16:56
Obecna pani dyr.zmierza od początku do katastrofy nic pracownikom nie dała zlikwidowała nadgodziny a podwyzki dał dyr Swoboda i wliczył do podstawychwała mu za to.Był za dobry i nie podobał sie pewnym ludziom i nie z tej opcji bo z SLD a nie od ludzi świątobliwych oto jego wina.Ludzie młodzi uciekajcie stąd póki jeszcze można.
#8 | aga dnia 03.08.2007 10:50
BANDA.ZAMKNIĘTO CHIRURGIĘ PLASTYCZNĄ.Co wy na to.będziemy się leczyć w prywatnych placówkach.tylko za co.
#9 | Jan dnia 03.08.2007 08:04
Co za kardiologia w dwójce bez żadnego lekarza kardiologa!!! Ten szpital to przechowalnia!!!
dobrze że przewiozła pacjentów tak trzymać!!!!
#10 | Ala dnia 03.08.2007 08:00
Pani rektor otoczyła się samymi komuchami.
W Ligocie ztrudniła Swoboda a on siedmiu dyrektorów...
ludzie w Górniczym nie widzieli nawet papierów prawdziwych o zadłużeniu.Odwołała i nic nie powiedziała za co...na całej Akademii dzieją się straszne rzeczy....
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney