Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Mieszkańcy nie chcą mieć w pobliżu domów spalarni zwłok

Mieszkańcy Przeczyc, miejscowości wypoczynkowej nad Zalewem Przeczycko-Siewierskim w gminie Mierzęcice, są oburzeni pomysłem wybudowania krematorium. Miałoby powstać na ulicy Targowej, w pobliżu jeziora, między domami.

Zebrali już ponad czterysta podpisów pod protestami, które trafiły do Urzędu Gminy. Wczoraj minął termin składania uwag.- Lokalizacja spalarni zwłok w Przeczycach nie jest wskazana choćby z powodu charakteru tych obszarów. To tereny z naturalnymi walorami krajobrazowymi. Stanowią zaplecze rekreacyjne dla mieszkańców Zagłębia i nie tylko. Chcemy dalej rozwijać się w tym kierunku. Kto zechce tu wypoczywać, gdy będzie miał pod nosem krematorium? Ponadto Przeczyce należą do rejonów, które uznawane są za najbardziej atrakcyjne do zabudowy jednorodzinnej. Ulokowanie tu krematorium spowoduje znaczny spadek wartości gruntów - mówi Anna Jaskólska, jedna z radnych.Mieszkańcy mają przeciw budowie spalarni wiele argumentów. - Tu ludzie uprawiają ziemię! Jak zacznie się dymić, to będzie tu strasznie żyć - mówią Wiesława Grabowska i Mieczysław Jakóbczyk.Adam Kieras podkreśla, że bardzo blisko planowanej lokalizacji spalarni jest ujęcie wody pitnej.Przecież to niedopuszczalne! Zrobimy wszystko, by do budowy krematorium nie dopuścić. Toksyny z palonych zwłok będą trafiały do atmosfery, a potem do naszych domów. Co ochroni nas przed trucizną? - pytają mieszkańcy. Są przekonani, że budowa spalarni powinna odbywać się na cmentarzu lub w jego pobliżu.Krzysztof Kobiałka, wójt gminy Mierzęcice, rozumie mieszkańców, ale przypomina, że o budowie mówiło się od dawna. - Pomysł, by powstało tu krematorium nie jest nowy. Mówiło się o tym już za poprzedniej kadencji. Teraz inwestor przedstawił dokument o oddziaływaniu tej budowli na środowisko - mówi wójt.Anna Jaskólska dodaje, że z raportu wynika, iż lokalizacja spalarni na rekreacyjnym terenie spowoduje przekroczenie norm hałasu, a także stężenia azotu.Wójt nie potwierdza jej słów, ale i im nie zaprzecza. - Trwa weryfikacja tego opracowania z naszymi dokumentami. Czekamy też na stanowisko Starostwa Powiatowego w Będzinie oraz sanepidu. Na pewno przy wydawaniu pozwoleń muszą być też wzięte pod uwagę opinie mieszkańców - zapewnia Krzysztof Kobiałka.Stanowisko starostwa i służb sanitarnych będzie znane w ciągu najbliższych kilku tygodni.


źródło: Dziennik Zachodni

Autor: Barbara Gołębiowska | 07/08/2007
Komentarze
#1 | ~~ dnia 06.04.2009 14:27
"Anna Jaskólska dodaje, że z raportu wynika, iż lokalizacja spalarni na rekreacyjnym terenie spowoduje przekroczenie norm hałasu" - to będą chyba krzyki spalanych ludzi
#2 | nnn dnia 21.08.2007 19:46
zacofane ludziska!!!!!!!
#3 | Sosna dnia 10.08.2007 10:53
Kurde, w samym centrum Wiednia jest ogromna spalarnia śmieci i jakoś nikomu nie śmierdzi...
#4 | motaboy dnia 09.08.2007 21:59
Narzekanie od rzeczy... Sorry, ale śmiedzi to zaściankowością. Tak jakby do KREMATORIUM miały nagle jeździć jakieś transporty a nad jeziorem unosić się będzie smród gnijących zwłok i zapach palonych włosów... Ludzie... To faktycznie śmierdzi... Tyle, że wsią.
#5 | @Jerzy dnia 09.08.2007 12:56
No właśnie - problem jest w głowie!
#6 | Jerzy dnia 09.08.2007 04:56
a kto by chciał mieć? Swoją ścieżką dzisijesze krematoria mają mninimalny wpływ na środowiska. My mamy tylko slojarzenia i stąd ten protest. Nad krematorium nie unosi się czarny dym i nie wcale nie pachnie...
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney