Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Pechowe TBS-y

Zasiedlenie biurowca po dyrekcji KWK Porąbka przy ul. Szymanowskiego 1, który adaptowany jest na potrzeby Towarzystwa Budownictwa Społecznego, wciąż niezostało zrealizowane. Przyczyna od kilku miesięcy nie widać było postępów prac remontowych i miasto zerwało umowę z firmą budowlaną. Wice-prezydent Wilhelm Zych zapewnia, że najbliższym czasie zostanie wyłoniona firma, która dokończy prace w budynku przy ul. Szymanowskiego.Pod znakiem zapytania stoi powstanie dwóch innych TBS-ów w Sosnowcu. Trzy przetargi na budowę bloków przy ulicy Dęblińskiej 9 i 9a nie doszły do skutku. Firmy, które stanęły do przetargu, zaproponowały że wykonają remonty za ponad 9 mln zł. Wstępny kosztorys, który powstał kilka miesięcy temu, przewidywał natomiast na budowę ok. 5 mln zł.


Kolejny TBS ma powstać przy ul. Zegadłowicza, na wolnej działce z tyłu Szpitala Miejskiego nr 1.


źródło: SR Dziennik Zachodni
Autor: Paweł Kania | 19/08/2007
Komentarze
#1 | baks dnia 29.10.2008 16:56
Dobrze by było gdyby ktoś podał informację, czy wiadomo coś o projekcie instalacji C.O w blokach przy ulicy Kowalskiego.Bo chyba trzeba będzie pochwalić się tym w telewizji bo wszędzie tylko dymiące kominy.Najgorsze jest to że nie każdy pali wyłącznie węglem tylko np.różnymi tworzywami.Normalnie człowiek dusi się od tego smogu.I jeszcze ta wilgoć na ostatnich piętrach. W narożach przy suficie zimą tworzą się krople wody potem zacieki.Ostatnio były remonty dachów ale to niewiele zmienia.Piece w blokach gdzie jest gaz ziemny a brak centralnego ogrzewania średniowiecze i obciach.
#2 | anonim dnia 27.06.2008 13:36
maja tylko placic czynsz i chodzic na piechote do swoich mieszkan,bo windy nie dzialaja.
mieszkanka bloku przy ul.malobadzkiej 4 w Sosnowcu.
#3 | anonim dnia 27.06.2008 13:29
wlasciciele mieszkan w blokach nie maja nic do powiedzenia.
mieszkanka Sosnowca.
#4 | anonim dnia 27.06.2008 13:29
wlasciciele mieszkan w blokach nie maja nic do powiedzenia.
mieszkanka Sosnowca.
#5 | lolo dnia 22.02.2008 09:19
Dobrze, że na niego nie głosowałem.
#6 | tryki dnia 18.01.2008 18:27
niech wezmą przyklad z bedzina tam nie maja problemow z wykonawcami. to tylko gorski i jego trzoda zawsze maja problemy z zalatwieniem czego kolwiek. w calej polsce TBSy buduja lokale dla spoleczenstwa a u ans nawet terenow Gorski nie chce oddac pod takowe mieszkalnictwo. smiechu warte. kilkanascie tys ludzi nie ma mieszkan i jedyna mozliwoscia na wlasne m sa TBSy , a czerwona swita nie robi nic aby zaczelo to miec rece i nogi . na gorce malobadzkiej w bedzinie cale osiedle juz powstalo i buduja nadal mieszkania a u nas zero!!!! pogratulowac panu prezydentowi ii wreczyc mu order uznania za fachowsc, rzetelnosc,pracowitosc a przede wszystkim za kometencje. nic dodac nic ujac . przydaloby sie referendum mieszkancow i wielki protest . i gratki dla wyborcow!!! w bedzinie rzadzi PO i maja mieszkania, boiska szkolne, nawet zadluzony po uszy szpital znalazl rozwiazanie dla istnienia au nas tylko hipermarkety by sie budowalo!!! na kukulek ejst mega teren idealny pod budownictwo mieszkalne ale pewnie gorski liczy an to ze uda sie go sprzedac jak nie pod hipermarket to moze pod spalarnie zwlok (bo takie plany juz mial) a z mieszkancami w ogole sie nie liczy!!!
#7 | sosnowiczanka dnia 30.08.2007 18:19
Prosze pamietac o rewitalizacji osiedla Sosnowiec Zagorze ul Kowalskiego tam jest tylko 6 blokow bez centralnego ogrzewania my chcemy normalnie zyc i funkcjonowac nie chcemy nosic wiader z weglem i wdychac spalin z kominow. Prosze o nas pamietac Panie Prezydencie to jest 21 wiek przypominam. Pozdrawiam

#8 | @winyl dnia 27.08.2007 19:32
A Ty sie znasz ??????????
#9 | winyl dnia 27.08.2007 15:46
Zwyczajnie się podniecacie. A pod "mieszkankę" podszył się jakiś głupek, który nie zna się na temacie...
#10 | PAP dnia 27.08.2007 11:50
1.To bardzo dobrze, że jest pisemne potwierdzenie o przesuniętym terminie , gdyż gdyby doszło do dochodzenia swoich praw przed sądem to pismo stanowi dowód.
Ale na pewno do tego nie dojdzie, gdyż odczuwalny jest nadzór nad tą inwestycją i będzie dotrzymanie terminów wynikających z harmonogramu.
2.Jeśli chodzi o TBS i MZZL to jest temat ,, nie morzer17;r17; ale ,,oceanr17;r17;.
To co oni wyprawiają z najemcami i właścicielami wykupionych mieszkań przechodzi wszelką ludzką wyobrażnię. Jeżeli tym nie zajmie się komisja rewizyjna i nie przerwie tego procederu to w przyszłości może to przynieść nieodwracalne skutki dla gminy i dla rządzących. I tutaj jednoznacznie stwierdzam ,że prowadnikiem w tym procederze jest gmina.
To nie moja wyobrażnia pozwala mi na takie sformułowania tylko rzeczywiste fakty.
3.Oczywiśnie ,że nagłośnienie różnych problemów mieszkańców przynosi oczekiwany skutek. Powoli przykłady mnożą się i bardzo dobrze. Cóż może zdziałać pojedyńczy człowiek - nic, w pojedynkę się ,,ginier17;r17;. I tutaj nieodzowną, /a na złość p. Górskiemu/ rolę odgrywają i odgrywać powinni lokalni dziennikarze.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney