Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Jak się ludziom żyje w Sosnowcu?

Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa ani prosta. Nie można dzisiaj powiedzieć, iż jest dobrze lub po prostu źle, gdyż jest tak, że jednym ludziom żyje się lepiej, drugim gorzej, a jeszcze innym całkiem źle. Dzisiaj o tych, którzy są w najtrudniejszej sytuacji. Okazuje się, że obszar zwykłej biedy jest w naszym mieście bardzo duży. Świadczy o tym również skala pomocy społecznej, jaką udziela miasto! Pisze na temat dzisiejszy Dziennik Zachodni!Gmina Sosnowiec przeznaczyła w ubiegłym roku 2 mln zł na dożywianie ze swojego budżetu, poza tym pozyskała także 800 tys. zł dotacji w ramach rządowego programu „Posiłek dla potrzebujących”. Dzięki tym pieniądzom prowadzono dożywianie w żłobkach i przedszkolach dla 850 dzieci. Kosztowało to prawie 466 tys. zł. Znacznie więcej pochłonęły obiady w szkołach i świetlicach. Wydano na nie ok. 1,5 mln zł. Z posiłków skorzystało 2 578 dzieci.Sosnowiecki MOPS prowadził także dożywianie we współpracy z trzema organizacjami pozarządowymi: Polskim Komitetem Pomocy Społecznej, Stowarzyszeniem Obrony Bezrobotnych i Ruchem Obrony Bezrobotnych. Posiłki dostawały osoby bezrobotne bez dochodów, bezdomne i niepełnosprawne.— Współpracujące z nami trzy organizacje przygotowywały i wydawały posiłki, za które gmina płaciła. Na ten cel wydano prawie 198 tys. zł — mówi Wiesława Pawełek z MOPS.
Gmina dożywiała też 16 uczestników zajęć w Środowiskowym Domu Samopomocy „Salve”, wydając ok. 26 tys. zł.— Realizowaliśmy program dożywiania również w formie wypłat zasiłków celowych z przeznaczeniem na żywność — twierdzi Wiesława Pawełek. Miasto na zasiłki celowe przeznaczone na żywność wydało 738 tys. 470 zł.źródło: Dziennik Zachodni
Autor: Piotr Dudała | 02/01/2006
Komentarze
#1 | JosephGok dnia 05.10.2015 19:28
Witam
Zobaczył ktoś tą stronkę i powiedział coś o jej wyglądzie? https://Awokado.c... - strona o Awokado

Wszedzie dobrze ale w domu najlepiej.
#2 | JosephGok dnia 18.09.2015 22:21
Siemka
Zobaczył ktoś tą stronkę i napisał coś o jej wyglądzie? https://Awokado.c... - ta strona

Wszedzie dobrze ale w domu najlepiej.
#3 | Biell dnia 17.12.2014 21:39
03 May 31, 2009 12:53 pm Great choice, hard frools are also easier to clean and last longer than most other surfaces. You can always slap a rug on it if you need need a change.
#4 | znajdzmy sie dnia 07.09.2007 08:37
...no to zaczynajmy wreszcie!!! w styczniu?,nie... aha teraz wrzesien 2007. A co ludzie mowia, ze minal rok i nic,po staremu.@ta sama - GG...UŚMIECHU NA CODZIEŃ !RADOŚCI Z ŻYCIA...
#5 | tasama - GG: 4221012 dnia 05.01.2006 23:00
Tak się żyje ludziom w Sosnowcu - jak na to zasługują. Wiem, że to brzmi dość agresywnie lecz niestety BOIMY się URZĘDÓW, ADMINISTRACJI I INNYCH POTWORÓW. Jesteśmy słabo uświadomieni i brak nam chyba czasem POPROSTU CHĘCI ZROBIENIA CZEGOKOLWIEK - RAZEM. Apeluję więc kochani Sosnowiczanie o przebudzenie się, walkę z głupotą urzędasów którym słoma z butów wystaje. Proszę też o więcej tolerancji, UŚMIECHU NA CODZIEŃ ! , dbałości o własne dzieci, RADOŚCI Z ŻYCIA takiej jaką ja mam a nawet większej Smile Pozdrawiam i dozobaczenia wśród tłumu.


#6 | Paulcia dnia 05.01.2006 23:00
ale niektorym potrzebna jest pomoc tych urzednikow. a oni maja to... bezrobocie w sosnowcu tez jest spore, i ludzie tez nie sa zbyt bogaci... , wiec stwierdzenie, ze ludziom sie zyje, tak jak na to zasluguja jest bynajmniej bezpodstawne i krzywdzace. bo wiekszosc z nich chce pracowac. ale pracy poprostu nie ma. prosi o pomoc, ale jej nie otrzymuje... i czy Ci ludzie na to zasluguja?? nie sadze!
#7 | Paulcia dnia 03.01.2006 23:00
a mnie ciekawi kto korzysta z tej pomocy?? czyje dzieci dostaja posilki? komu MOPS pomaga? moj brat samotnie wychowuje dziecko, leki tez musi dziecku zapewnic. i nie dostal zadnego dofinansowania do przedszkola... a teraz placi za nianie 500 zl. (dziecko nie moze przebywac w przedszkolu ze wzgledu na stan zdrowia). teraz nie mieszka w sosnowcu, i gdy zlozyl papiery do MOPSu w miescie, w ktorym mieszka, to nasz sosnowiecki MOPS wezwal moich rodzicow, zeby to oni pomagali finansowo mojemu bratu (tylko ze my na 4 osoby mamy 900 zl a samo mieszkanie kosztuje nas ok. 700, plus jeszcze leki taty...). no i tymze sposobem kazdy musi radzic sobie sam... wiec pytanie KOMU POMAGA MOPS ????
#8 | Puszek dnia 03.01.2006 23:00
Niestety przepisy są przepisami, owszem jakiś urzędnik może przyknąć oko na to czy na tamto żeby pomóc. Wiem jak cięzko jest osobą, które potrzebują bo też czasem im pomagam, ale też znam organizacje które zajmują się tymi ludźmi i wiem jak ludzie (z tyhch organizacji) wkładają w to serce, żyją tym. Ale najgorsze są opinie tego typu, że te osoby żerują na biednych.
#9 | tufi dnia 03.01.2006 23:00
Komu pomaga MOPS? To proste - menelom, żulom, cwaniakom, którym nie chce się pracować albo pracują na czarno, tym co mają załatwione renty i dorabiają po 3 tyś przy remontach, matkom udającym samotne itd... Osobom uczciwie pracującym za 800 zł i płacącym za wszystkie media (a nie ciągnącym prąd na lewo jak połowa "biedaków" w Sosnowcu) to MOPS nie pomaga.
#10 | lord dnia 02.01.2006 23:00
Panie Dudała, to już zaczyna być nudne, daj sobie Pan spokój i zajmij się czymś pożytecznym
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney