Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


news usunięty

Autor: Redakcja | 02/09/2007
Komentarze
#1 | mieszkanka dnia 01.10.2007 09:48

A to informacja z dziejszej Wyborczej mieszkania komunalne mogą być znowu wykupywane za 10 % wartosci co na to nasi radni

" Mieszkania znowu za 10 procent wartości


Naczelny Sąd Administracyjny uchylił wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który nakazał wstrzymać sprzedaż mieszkań komunalnych z 90-procentową bonifikatą. To oznacza, że będzie się ona odbywać według starych zasad.

Na tę wiadomość czekały tysiące krakowian. - Codziennie mieliśmy telefony i pisma z pytaniem, kiedy wznowimy sprzedaż mieszkań z bonifikatą - mówi Maria Huk, zastępca dyrektora wydziału skarbu UMK. - Nareszcie mamy odpowiedź.

Uchwałę o 90-procentowej bonifikacie dla lokatorów, którzy mają podpisane umowy na czas nieokreślony, krakowscy radni przyjęli w sierpniu 2003 r. Co roku korzystało z niej około dwóch tysięcy osób. Jednak uchwała została zaskarżona przez właściciela kamienicy, w której część udziałów posiada gmina. Właściciel złożył wcześniej w magistracie wniosek o możliwość wykupu gminnych udziałów. Urzędnicy poinformowali go, że zgodnie z uchwałą pierwszeństwo przy zakupie lokali mają ich aktualni mieszkańcy, którzy mają 90-procentową ulgę przy ich wykupie."


#2 | cierpliwa dnia 14.09.2007 08:58
Myślę, że zaproponowane rozwiązanie nie jest rewelacją. Zastanówcie się kto mieszka w starych i brudnych blokach komunalnych, ile osób zdecyduje się wykupić mieszkanie? Wątpliwe czy ci których stać będą zainteresowani "standardem" mieszkań komunalnych. A jak się to ma do wykupu mieszkań spółdzielczych? Trzeba poczekać /przeczekać/ na lepsze czasy, może następni radni zrobią coś dla mieszkańców Sosnowca.
#3 | starababa dnia 05.09.2007 20:17
miasto wreszcie będzie miało świety spokój. Już nie będą natrętni lokatorzy żebrać o wymianę okien i inne tam "należy mi się".
Bedą właściciele sami o wszystkim decydować i za wszystko płacić.Tylko czy tych biednych którzy dostali te mieszkania komunalne będzie na to stać?
czy jest więc z czego się cieszyć?
#4 | Wikg dnia 05.09.2007 11:42
Rada doprowadziła do likwidacji kuriozalnego rozwiązania, zgodnie z którym sosnowiczanie mogli kupować lokale gminne z upustem w wysokości zaledwie 40 proc. r11; Tak niskie bonifikaty zwyczajnie nas ośmieszały. Byliśmy niechlubnym wyjątkiem w skali regionu r11; mówią radni opozycji, którzy od miesięcy domagali się zwiększenia ulg na wykup mieszkań. Wreszcie udało się osiągnąć w tej sprawie kompromis. Zdaniem zwolenników wysokich bonifikat skorzystają na tym i mieszkańcy, i gmina.
#5 | XXL dnia 04.09.2007 18:53
TOMUS, NIE CHWAL SIE I NIE PISKAJ! JAK ZWYKLE SIE CHWALISZ I ROBISZ DUZO SZUMU KOLO SIEBIE. JAK ZWYKLE CO SIE DOBREGO DZIEJE TO WEDLUG CIEBIE TO TWOJA ZASLUGA A TO NIE JEST PRAWDA. ZEBY NIE BYLO WATPLIWOSCI TOMUS TO T.JAMROZY Z PO.
#6 | do mieszkanki dnia 04.09.2007 08:20
czekajcie, czekajcie...
#7 | PAP dnia 04.09.2007 08:02
Dzięki -to super!!
#8 | @PAP dnia 04.09.2007 06:34
Tak.
#9 | Grzegorz dnia 04.09.2007 05:45
Był już, to jest dla utwalenia.
#10 | RAP dnia 04.09.2007 05:26
News przeterminowany
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney