Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj













Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


W sosnowieckiej Platformie wrze

W środę zarząd śląskiej Platformy Obywatelskiej ułożył listy kandydatów do wyborów parlamentarnych. Listy te muszą być jeszcze zatwierdzone przez radę regionalną PO i władze krajowe partii, ale ta procedura jest już raczej formalnością.





W Zagłębiu listę kandydatów do Sejmu otwierają:

1. Grzegorz Dolniak, Bedzin,

2. Wojciech Saługa, Jaworzno,

3. Beata Małecka-Libera, Dąbrowa Górnicza,

4. Piotr van der Coghen, Kroczyce,

5. Jarosłąw Pięta, Sosnowiec.



Na liście kandydatów do Senatu na pierwszym miejscu znajduje się Zbigniew Szaleniec z Czeladzi, na drugim jest Jarosław Kleszczewski z Zawiercia.



Po ogłoszeniu rezultatu posiedzenia zarządu regionalnego, w sosnowieckiej Platformie zawrzało. Zaledwie piąte miejsce Jarosława Pięty i „wycięcie” Daniela Miklasińskiego, który powinien bez problemów znaleźć się na drugim miejscu za Zbigniewem Szaleńcem, wyprowadziły z równowagi nawet stoików. Taki podział miejsc oznacza zlekceważenie sosnowieckiej Platformy, poważne osłabienie jej pozycji w Sosnowcu i marginalizację w regionie.



Według prognozy kandydaci z trzech a być może z czterech pierwszych miejsc sosnowieckiej listy PO zdobędą mandaty do Sejmu. Oznacza to, że wśród posłów najprawdopodobniej nie znajdzie się Jarosław Pięta, chyba, że od najbliższych wyborów mieszkańcy Sosnowca zaczną głosować na kandydatów z Sosnowca. Na taką przemianę sosnowiczan bezpieczniej jest jednak nie liczyć.
Pięta i Miklasiński planowali nawet wspólną akcję reklamową i trzeba przyznać, że był to świetny pomysł, z dużymi szansami na sukces.



Członkowie sosnowieckiej PO nie chcą oficjalnie wypowiadać się na ten bulwersujący ich temat, ale nieoficjalnie nie przebierają w słowach. Oskarżenie o zawiązanie koalicji wymierzonej w Sosnowiec kierują w stronę Jaworzna. Zapowiadają złożenie odwołania do władz krajowych i do Donalda Tuska.



Poprosiliśmy o komentarz posła PO, Grzegorza Dolniaka:
- Rozumiem rozgoryczenie, które zapanowało w Sosnowcu. W pierwotnej wersji lider sosnowieckiej PO, Jarosław Pięta, miał otrzymać 4 pozycję na liście kandydatów do Sejmu. Podczas układania list zapanował jednak niczym nie uzasadniony pośpiech. Próbowałem otworzyć rozdział pt. dyskusja, ale mi się to nie udało - zdecydowana większość członków zarządu była temu przeciwna. Dokonał się więc gwałt na strukturach sosnowieckiej organizacji. Wyraziłem zdecydowany sprzeciw, ale kto mnie miał poprzeć, jeśli przedstawiciele Jaworzna i Zawiercia identyfikują się ze Śląskiem, a nie z Zagłębiem. Podziałowi miejsc powinien towarzyszyć spokój, rozwaga i interes Zagłębia, a tak niestety nie było. Jeśli chodzi o Daniela Miklasińskiego, to przewodniczący sosnowieckiej Rady Miejskiej był wśród pięciu kandydatów do drugiego miejsca w wyborach do Senatu, gdyż pierwsza pozycja Zbigniewa Szaleńca od początku była poza dyskusją. I także w przypadku pozycji Daniela Miklasińskiego zadecydował brak jedności w szeregach Zagłębia. Zagłębie z Zawierciem i Jaworznem powinno być częścią zarządu śląskiej PO, a tak nie jest - stanowimy zaledwie mało znaczący przylepek zarządu - powiedział poseł Grzegorz Dolniak.



Janusz Lewanda, www.sosnowiec.info.pl





Autor: Redakcja | 13/09/2007
Komentarze
#1 | xxx dnia 19.09.2007 16:40
O jej na liscie PO do sejmu nie ma Tomcia Jamrozego? A to niespodzianka!!!!
#2 | mieszkanka dnia 19.09.2007 11:40
A poniżej taki przyczynek do wyborów , oto na stronie naszego UM pojawiła się informacja, że osoby niepełnosprawne mogą głosować (tekścik poniżej), a ja pytam co dla osób niepełnosprawnych zrobiono w naszym mieście przed wyborami, gdzie na stronie UM jest informacja o numerze telefonu pełnomocnika ds osob niepełnosprawnych ( podobno taki jest w UM), które przejście podziemne jest przystosowane do zjazdu wózkiem inwalidzkim ( polecam zjechanie na takim wózku przez przejścia naszym radnym) gdzie jest informator dla niepełnosprawnych tak jak to jest np w Krakowie itd, itd..

"2007-09-18
Osoby niepełnosprawne mogą głosować w wybranym przez siebie obwodzie głosowania dostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych na obszarze gminy. W tym celu powinni złożyć wniosek o dopisanie do spisu wyborców w wybranym obwodzie. Wniosek taki należy złożyć najpóźniej do dnia 11 października 2007 roku w pokoju 111 Urzędu Miejskiego w Sosnowcu al. Zwycięstwa 20.
Osoby mogą ewentualnie pobrać zaświadczenie o prawie do głosowania wówczas będą mogli głosować w dowolnym obwodzie na terenie kraju. Zaświadczenia o prawie do głosowania wydawane są w pokoju 112
do dnia 19 października 2007 roku."



#3 | @POGONIAK dnia 19.09.2007 07:29
Teraz przyszedł czas na Piętę.

Przegra również te wybory i będzie skończony...
#4 | anonim dnia 19.09.2007 07:00
niedługo sami na niej zostaną...
#5 | POGONIAK dnia 19.09.2007 06:41
Profesor z Rudnej? Winiarski. Tyle, że Pięta i koledzy dawno go już "zepchnęli" z Platformy. Był dla nich zagrożeniem.
#6 | @do Ziomala dnia 19.09.2007 05:43
W Sosnowcu u władzy jest i systematycznie przejmuje stanowiska i posady...
#7 | do Ziomala dnia 18.09.2007 21:25
Masz rację, że władza deprawuje... Tylko że PO nie jest u władzy.
I masz rację, że świeża krew by się przydała. Dlaczego listy nie zasili ktoś z poza PO - znany i szanowany, ktoś kto ma pomysły. Jak wcześniej na Śląsku Kutz.
#8 | przyjaciel dnia 18.09.2007 16:22
Jaruś dał 4 liter w wyborach samorządowych i oczekiwał że go docenią, NO i docenili
#9 | PIK dnia 18.09.2007 15:57
NIE WIEM O CO WAM CHODZI! SAŁUGA WYCIĄŁ dANIELA I PIĘTĘ I TYLE!dOGADAŁ SIĘ Z tOMCZYKIEWICZEM.
#10 | BODZIO dnia 17.09.2007 06:32
Z której dzielnicy ten profesor? Ja zagłosuję tylko na profesora urodzonego na Rudnej I?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.




Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney