Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Jarek Pięta - "Chłopak z Sosnowca"

Kandydatem sosnowieckiej Platformy Obywatelskiej RP w wyborach do polskiego Parlamentu jest Jarosław Pięta, wieceprzewodniczący Rady Miejskiej w Sosnowcu. Ci co znają Pana Jarosława bliżej, wiedzą, że jest koleżeński, żywiołowy, bezpośredni, mówi prosto w oczy, co myśli, nie owija w bawełnę, wie czego chce i jak to osiągnąć. Dla nich jest jednosześnie szefem - liderem, ale i przyjacielem z sąsiedztwa, kumplem, Jarkiem, "chłopakiem z Sosnowca!". Przypomnijmy kim jest Jarosław Pięta.Z zawodu radca prawny. Urodzony 27 grudnia 1964 r. w Sosnowcu. Żonaty od 1997 r. Żona Renata również prawnik. Państwo Piętowie mają dwie córki: Aleksandrę, lat 9 oraz Dominikę – lat 6. Rodzina Piętów od pokoleń związana jest z Zagłębiem. Patriotyzmu Jarosław Pięta uczył się od swoich dziadków, zaangażowanych w obronę niepodległości i walkę o jej odzyskanie. Ojciec: Henryk, emerytowany, sztygar na KWK „Mortimer-Porąbka”. Mama: Janina, obecnie na emeryturze.Jarosław Pięta jest absolwentem II Liceum Ogólnokształcącego im. St. Żeromskiego w Dąbrowie Górniczej (matura - 1983 r.). Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego, na którym uzyskał tytuł magistra prawa (1989 r). Kontynuuje naukę: w latach 1989 – 1991 odbywa aplikację sędziowską, zakończoną egzaminem sędziowskim, w 1993 roku zdaje egzamin radcowski, a w 1995, po dwuletniej aplikacji, egzamin aplikacyjny Państwowej Inspekcji Pracy.

Działalność polityczną rozpoczął w Unii Wolności. W 2001 r. był jednym z współtwórców sosnowieckiej Platformy Obywatelskiej RP. Przez szereg lat pełnił funkcję wiceprzewodniczącego sosnowieckich struktur tej partii. Obecnie jest członkiem Rady Powiatu PO RP w Sosnowcu. Publicysta magazynu społeczno-gospodarczego „Inicjatywy Gospodarcze” (tematyka prawna). Od 1997 pomysłodawca i organizator Bali Charytatywnych na rzecz Towarzystwa Przyjaciół Dzieci - koło nr 92 w Sosnowcu oraz Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu.Pracę zawodową rozpoczął w Sądzie Wojewódzkim w Katowicach. Potem, przez krótki okres pracował w Urzędzie Miejskim w Sosnowcu. Obecnie pracuje w Okręgowym Inspektoracie Pracy PIP w Katowicach. Od listopada 2006 r. Radny, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Sosnowcu. Przedstawiciel Sosnowca w GZM i członek Kapituły Zasłużony dla Miasta Sosnowca.Hobby: historia, literatura, sport. W młodości grał w piłkę nożną, ręczną i siatkówkę. Jest wiernym kibicem Zagłębia Sosnowiec.
Autor: Piotr Dudała | 25/09/2007
Komentarze
#1 | wici dnia 17.10.2007 12:28
ale tu licznik idzie, gdzie anonim od liczenia?
#2 | Alex dnia 07.10.2007 18:45
Do "kacperzPO": jeśli jest Tobie po drodze z PO, to kogo widziałbyś na lidera PO w Sosnowcu. Jeśli Pięta się nie sprawdza, to kto, kto, kto? Ja też jestem sympatykiem PO. Meres startuje na senatora i życzę jemu wygranej, a jak PO wystawiła już Piętę, to dobrze byłoby, aby dostał ten mandat.
#3 | kacperzPO dnia 04.10.2007 20:07
Nie powiem nic złego na PO, bo mam z nimi po drodze, ale akurat Pięta to nieszczęście tej partii w Sosnowcu Sad
Dolniak sobie lansuje samych mydłków - co było widac na wyborach samorządowych, to już lepiej meres w Dąbrowie powalczył, niż piętka w s-cu
#4 | symetria dnia 04.10.2007 20:03
Zych dziś kompromitacje zrobil totalną, ale w ogóle sosnowiecka platforma jest kiepsko zaopatrzona, jest kilka wartościowych ludzi, ale reszta to typowi przedstawiciele nalotu ze wsi którzy przyjezdzali w HK pracować i burakowstwa się nigdy nie wyzbyli. Pięta jest do butów a nie do polityki, a zych powinien umyć zęby....
#5 | to juz koniec dnia 04.10.2007 16:04
Jak zobaczyliśmy ZYCHA w tym FARTUSZKU z KOMUNĄ to nie pomoże juz nic - GŁOSUJEMU NA pIS
FAŁSZERZE RZECZYWISTEGO OBRAZU SOSNOWCA.
P.S.
Dlaczego Platforma wybrała Wilhelma Zycha - skoro on jest z KOMUNĄ !!!!!
Czy Platforma chce nas sprzedać KOMUNIE jeżeli tak to bez NAS - ok.35 osób
POWODZENIA !!!!
#6 | mike dnia 03.10.2007 21:22
Ojej! Co bilbord to pies z Cogenem.Skąd on ma tyle kasy?!Chyba są jakieś limity!
#7 | Alex dnia 03.10.2007 20:51
Do "anny": słuszna myśl, omijamy pierwsze miejsca, zgodnie z Twoją propozycją. Dorzucę jeszcze jedno: głosujemy na PO.
#8 | @anonim dnia 03.10.2007 17:12
...no co z liczeniem!Stoper off on.
#9 | przyjaciel dnia 03.10.2007 12:44
Piszecie tu o Jarku różne rzeczy, o Górskim również a niektórzy zapominają że JAREK to taki sam kanapowiec jak ci wszyscy z LID-u przecież Jarek jest w koalicji z SLD. Robi tyle co nic przykład górka na Środuli zapytajcie co z nią Pana Jarka Ma obecnie duży wpływ na to co się dzieje w mieście -Jest przecież PRAWNIKIEM.
A co z Zagłębiem -piłkarzami i korupcją czy PO się tym zajęła -ZAPOMNIJCIE To są chłopcy z poza Sosnowca
#10 | Alex dnia 03.10.2007 11:41
Do "SLIMA": Nie ja jestem adresatem, tylko sosnowiecka PO. Ja jestem "jeszcze" sympatykiem. Ale jak PO tak będzie się starać i spóźniać ze wszystkim, to Jarosław Pięta nie będzie miał szans. A nie ukrywam, iz fajnie byłoby, gdyby dostał mandat.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney