Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Nowa akcja wyborcza - "Schowaj Babci dowód!"

Lotem błyskawicy obiegła kraj SMS-owa akcja. Masz nową wiadomość? Bardzo prawdopodobne, że jej treść jest taka: Idą wybory. Trzeba uratować ten kraj. Dlatego powstała akcja "Schowaj Babci dowód". Podaj dalej, to nie jest łańcuszek, tylko sposób ratowania Państwa.

SMS-y dostają wszyscy, politycy partii rządzącej i opozycji, dziennikarze, studenci, osoby niezaangażowane w życie polityczne, osoby przypadkowe. Jak ustalił DZIENNIK, akcja została zapoczątkowana w czwartek, wystarczyło kilka dni, by SMS-y zaśmieciły telefony komórkowe tysięcy osób. Zaraz padły podejrzenia, że jest ona wymierzona przeciwko PiS, którego elektorat to częściej niż w innych partiach osoby starsze.Informacje są podawane dalej, rozsyłał je np. minister transportu Jerzy Polaczek. Polityk PiS SMS-a dostał od jednego z dziennikarzy i pozwolił sobie przekazać go kilku znajomym jako żart. - A na poważnie, bardzo szanuję babcie, bo to bardzo zdyscyplinowany elektorat, który korzysta ze zdobyczy demokracji i chodzi głosować - deklaruje Polaczek.Minister nie odbiera akcji jako ataku na PiS, ale przyznaje, że nie ma pojęcia, z czyjej inicjatywy może być inspirowana. Politycznych oponentów raczej o to nie podejrzewa. Ale już jego partyjny kolega Tadeusz Cymański nie ufa w szczere intencje konkurentów politycznych. - Mówię hipotetycznie - zastrzega Cymański. - Ale bardziej mi to pasuje na akcję PO niż LiD, bo kto się może obawiać babć? My się babć nie boimy, a kto niedawno przepraszał babcie za moherowe berety? - mówi "Dziennikowi" Cymański.Ale Platforma umywa ręce od akcji chowania dowodów starszym paniom. Poseł Sławomir Nowak zapewnia, że jego partia z SMS-ami nie ma nic wspólnego. - My postulujemy, by wnuczki zabierały babcie do lokali wyborczych, by przekonywały starsze, aby głosowały na normalną partię, a nie te popierane przez o. Rydzyka - mówi Nowak.Katarzyna Piekarska z SLD także dostała kilkanaście podobnych SMS-ów. - One krążą w dwóch wersjach - śmieje się posłanka lewicy. - W drugiej jest apel, by schować dowód i moherowy beret - wyjaśnia. Ona także zaprzecza, by LiD miał cokolwiek wspólnego z akcją. - Stawiam na młodzież, która chyba najlepiej potrafi śmiać się z polityki i dla której świat SMS-ów i internetu jest najbliższy - dodaje Piekarska.Po kilku godzinach poszukiwań "Dziennik" dotarł do autorów pomysłu. To trójka internautów, która prowadzi strony Wykop.pl. Tam młodzi podzielili starsze pokolenie na trzy grupy. Zatwardziałych obrońców socjalizmu, dla których za komuny było najlepiej - oni będą głosować na LiD. Druga grupa to "nasłuchujący radiolodzy" - wyborcy, dla których wyrocznią jest Radio Maryja, trzecia to wiążący koniec z końcem emeryci i renciści. Ci idą za tymi, kto im więcej obieca.- Oczywiście nie zachęcamy do "pozbawienia na ten dzień" szanownych seniorek dowodów osobistych, ale do porozmawiania z nimi o tym, na kogo zamierzają oddać swój głos - deklarują trzej muszkieterowie, bo tak o sobie mówią "Dziennikowi" autorzy strony.


źródło: www.onet.pl
Autor: Piotr Dudała | 30/09/2007
Komentarze
#1 | wici dnia 08.11.2007 09:12
cytat:Trzeba uratować ten kraj. Dlatego powstała akcja "Schowaj Babci dowód". Podaj dalej, to nie jest łańcuszek, tylko sposób ratowania Państwa.
NIE ROZUMIEM- pomimo, ze po polsku napisane.To jest,az tak ZLE?
#2 | krzyda3 dnia 14.10.2007 08:09
ci zLiD-u i tak nie zabiorą bo jak wytrzeżwieją będzie po wyborach
#3 | i sami i swoji dnia 02.10.2007 20:56
eee,tam... jak wezwa tych co sa za granica, za praca wyjechali,... o Boziu, to nam obrodzi,i walute bedziemy miec, i autami przyjada,benzyne wykupia,szynki wykupia,prawdziwe maslo wykupia,mniam....mniam,wszycko nam wykupia,nawet o moje pole sie pytali,ile chce...?no,to mowie jeszcze 20 morgow, a oni pukaja w czolo!No, dzieci beda sie zynic, to i pola trzeba...a oni pukaja w czolo,...matka, naucz sie jezykow obcych,to i zrozumisz...krowy lepiej oprzyrzadzil bys!u obcych kaze mi sie jezykow uczyc...co to czlowiekowi jeszcze na starosc z tych dzieci przyjdzie?i mamy wybory z takimi wygrac-przecie rozumna jestem, no nie...
#4 | Atol dnia 01.10.2007 18:51
Gdyby wybory parlamentarne odbyły się pod koniec września, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość - wynika z podsumowania sondaży Polskiej Grupy Badawczej z II połowy września. Na PiS chciało głosować 35% ankietowanych - o 2 pkt proc. więcej, niż w średniej z badań z pierwszej połowy września.
#5 | Mateusz dnia 01.10.2007 15:28
Nie rozumiem, dlaczego kandydaci na posłów i senatorów na bilboardach występuje podwójnie, jak bracia - bliźniacy lub geje?
#6 | BODZIO dnia 01.10.2007 12:01
Tak mi w Polsce dobrze, że dobrze mi tak!
#7 | @milo dnia 01.10.2007 09:26
pozdrowienia!
#8 | milo dnia 01.10.2007 09:20
Ja jestem szczęśliwy! POWAŻNIE!
#9 | znajdzmy sie dnia 01.10.2007 09:19
cytatPfftolska.pl-30.09.2007 20:30 - Z brytyjskiego raportu Instytutu Badań nad Polityką Państwa (IPPR) wynika, że polscy imigranci są najgorzej opłacaną grupą zawodową na Wyspach - podaje TVN24. Nasi rodacy pracują bardzo dużo, ale często poniżej swoich kwalifikacji....no i co?nic dodac nic ujac...a winnych panstwach,toz to samo!!!
Panowie od polityki, o tych trzeba walczyc,godna praca za godne pieniadze, tu,tu w POLSCE!!! ..a,nie o BABCIE!
Az, dech zapiera co ci mlodzi,mowia...ale,moze jutro cos wpadnie,...2 godziny,bierze Pan, a co mam robic...biore, i zgrzytam zebami,co za zycie!
#10 | @finn dnia 01.10.2007 08:34
Którzy Polacy? Ci na Wyspach?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney