Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Wojewoda wstrzymał wykup mieszkań!

Miało być tak pięknie. Uchwała Rady Miejskiej w Sosnowcu z 30 sierpnia br. miała ułatwić wykup mieszkań komunalnych, poprzez zwiększenie ulg przy ich wykupie dla dotychczasowych lokatorów.
Przypomnijmy, że ulgi na sprzedaż mieszkań komunalnych miały wynosić 80 proc. w przypadku wykupu mieszkań przez wszystkich lokatorów budynku. Przy wykupie indywidualnych lokali wprowadzono 30 proc. bonifikatę wyjściową. Miała ona być zwiększana o kolejne 2 proc. za każdy rok najmu, nie mogła ona jednak przekroczyć 70 proc. Mówiło sie o sukcesie sosnowieckiego samorządu.Miało być tak pięknie, ale niestety było tak, jak zwykle. Do Urzędu Miejskiego w Sosnowcu wpłynęło właśnie zawiadomienie ze Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego o wszczęciu postępowania nadzorczego dotyczącego sierpniowej uchwały jako niezgodnej z prawem.W zawiadomieniu tym napisano, że organem właściwym do udzielenia bonifikaty od ceny nieruchomości gruntowej jest Prezydent Miasta. Rada może jedynie zakreślić ramy wysokości tej bonifikaty.


No cóż, sprawa znowu przeciągnie się w czasie, o kilka tygodni,w czasie, w którym znowu mogą np. podrożeć mieszkania. Pewnie czeka nas kolejne podejście. Miejmy nadzieję, że tym razem będzie ostatnie. Czego życzę wszystkim zainteresowanym!

Autor: Piotr Dudała | 08/10/2007
Komentarze
#1 | mm dnia 28.11.2009 17:09
Proszę o adnotacje na temat wykupu mieszkań kwaterunkowych w Sosnowcu ?na koniec 2009
#2 | Maria dnia 03.12.2008 23:55
Czy w Sosnowcu musi byc takie dziadostwo i prpblemy z wykupem mieszkan komunalnych. przecież jesteśmy jednym Zagłebiem a w Dąbrowie wykupuja za 10 %Juz beda niedługo nowe wybory samorządowe i nowe obietnice, juz się nie nabierzemy!
#3 | misia dnia 29.10.2007 15:10
dostaliśmy 3 miesięczne wypowiedzenie czynszu od 1 listopada 2007. Od lutego 2008 r, płacimy drożej za powierzchnie mieszkania.O zgrozo!!W Dąbrowie Górniczej jest większa kultura samorzadowców. Tam z 90 % bonifikata wykupuje sie mieszkania komunalne.
#4 | misia dnia 29.10.2007 15:10
dostaliśmy 3 miesięczne wypowiedzenie czynszu od 1 listopada 2007. Od lutego 2008 r, płacimy drożej za powierzchnie mieszkania.O zgrozo!!W Dąbrowie Górniczej jest większa kultura samorzadowców. Tam z 90 % bonifikata wykupuje sie mieszkania komunalne.
#5 | Alex dnia 10.10.2007 11:13
Już anulował wstrzymanie. Brawo Pietrzykowski, możesz spokojnie po wyborach wrócić na uczelnię.
(przyp:sosnowiec.info)
#6 | wyborca dnia 10.10.2007 06:18
Takie uchwały funkcjonują w kraju i nikomu to nie przeszkadza bo są przejrzyste, nie stwarzają możliwości podejrzenia o stronniczość. Odczytuje w tym decyzję polityczną. PiS - owski wojewoda musi zakwestionować uchwałę podjętą głosami LiD i PO żeby nie mieli sukcesu i dzieje się to oczywiście w trakcie kampanii wyborczej.to nie jest przypadek
#7 | debreczyn dnia 10.10.2007 05:53
Stanowisko UW zaskoczyło tylko radnych z Sosnowca, innym (np. radnym z DG) było już znane wcześniej i uchwała tamtych uwzględnia to "do"...
#8 | Tomasz Jamrozy dnia 09.10.2007 23:00
Służby prawne Wojewody Śląskiego uznały, iż sztywne określenie stawek bonifikaty przez Radę Miejską wkracza w kompetencje wykonawcze Prezydenta Miasta, pomimo, iż uchwały o tożsamej treści obowiązują w wielu miastach. Jednocześnie wskazano, iż Rada winna wyrażać zgodę na zbycie każdego konkretnego mieszkania, bądź określić granice w których Prezydent będzie mógł sam decydować o wysokości udzielanej bonifikaty. Zastosowanie pierwszego wariantu prowadzi do zbędnego wydłużenia procedury zbywania lokali mieszkalnych, a z kolei wprowadzenie drugiego z nich tworzy możliwość uznaniowości organu administracji co zawsze łączone jest z nierównością obywateli wobec prawa i powoduje stawianie zarzutów nieobiektywizmu.
Oczywiście istnieje możliwość zaskarżenia rozstrzygnięcia Wojewody do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, jednak prawdopodobnie oddaliłoby to możliwość sprzedaży mieszkań komunalnych z bonifikatą na wiele miesięcy. Dlatego zapewne będziemy zmuszeni do podjęcia nowej uchwały na najbliższej sesji Rady Miejskiej, która będzie różnić się od dotychczasowej tym, iż przed każdą wysokością bonifikaty zostanie dodany wyraz "do".
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney