Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


DTŚ - kiedy i czy w ogóle u nas?

Najwcześniej za 4 lata rozpoczną się projekty przedłużenia Drogowej Trasy Średnicowej w stronę Sosnowca i Dąbrowy Górniczej - pisze dzisiejsza Gazeta Wyborcza. Plany na najbliższe 4 lata? Za cztery lata będziemy mogli pojechać Drogową Trasą Średnicową z Katowic do Gliwic - obiecał w poniedziałek w Katowicach Jerzy Polaczek, minister transportu i budownictwa. Takie są plany rządu na teraz, jakie plany będzie miał rząd za cztery lata, być może już nowy rząd?Tylko w tym roku na budowę śląskich dróg rząd przeznaczy 648 mln zł. Sporą część tych pieniędzy pochłonie dokończenie budowy Drogowej Trasy Średnicowej. Jak zapowiedział wczoraj minister Polaczek, do 2010 roku trasą tą będziemy mogli dojechać z Katowic przez Zabrze do Gliwic. W ten sposób DTŚ-ka połączy się z czynną już autostradą A4 Katowice - Wrocław. W dofinansowaniu inwestycji, która ma pochłonąć 1 mld 400 mln zł, pomoże Europejski Bank Inwestycyjny. - Współpraca z bankiem przebiega wręcz wzorcowo i z dofinansowaniem DTŚ-ki nie będzie problemu - stwierdził minister Polaczek.Wyborcza podkreśla, że:

Gdy DTŚ-ka dotrze do Gliwic, rozpoczną się prace projektowe związane z przedłużeniem jej w stronę Sosnowca i Dąbrowy Górniczej. Na takie rozwiązanie naciskają zagłębiowskie miasta, które również chcą mieć dobre połączenie z Katowicami.
A w styczniu tego roku odbyło się uroczyste podpisanie deklaracji woli utworzenia i przystąpienia do Górnośląskiego Związku Metropolitalnego. 17 miast zjednoczonych w walce o dynamiczny rozwój naszej aglomeracji. Jednym z planów GZM jest zarządzanie DTŚ - oby podpisany pod deklaracją Sosnowiec miał w swojej ponad czteroletniej przyszłości czym zarządzać.Autor: Agnieszka Rusak | 06/02/2006
Komentarze
#1 | hans dnia 27.02.2006 14:21
no własnie gdzie miałaby niby przebiegać to droga przecież już jest wybudawana dawno!!!
#2 | miki dnia 12.02.2006 23:27
W jaki sposób DTŚ można przedłużyć w stronę Sosnowca i Dąbrowy Górniczej? Zawsze mi się wydawało,że ona jest od co najmniej 25 lat "przedłużona". Czy minister wie o czym mówi? Chyba nie bardzo.DTŚ trzeba natomiast przedłuzyć w stronę Mysłowic czyli zbudować 2 km odcinek w ciągu ulicy Bagiennej łączącej Katowice z Mysłowicami i tym samym połączyć DTŚ w Mysłowicach z autostradą A 4 Karków - Wrocław.
#3 | Biuro Poselskie Grzegorza Dolniaka.Sosnowiec.10.02 dnia 10.02.2006 11:53
Oby GZM rzeczywiście miał czym zarządzać bowiem rządzenie "powietrzem" będzie mijało się z celem...
Jeżeli natomiast chodzi o przedłużenie DTŚ-ki w stronę Sosnowca i Dąbrowy, to może i władze naciskają jednak z nienajlepszym skutkiem. W walce o pieniądze dla Śląska i Zagłębia niestety zostaliśmy praktycznie sami, a mianowicie bez jakiegokolwiek wsparcia władz województwa jak i posłów koalicji rządzącej. Poseł Grzegorz Dolniak w imieniu Klubu Parlamentarnego PO zgłosił poprawkę do ustawy budżetowej, która przewidywała utworzenie rezerwy celowej w kwocie 20 mln. zł. na dokończenie prac projektowych i rozpoczęcie inwestychji DTŚ na wschód od Katowic do Jaworzna. Jednak nie zyskała ona akceptacji większości sejmowej. Notabene brakło tutaj również praktycznego wsparcia ze strony władz województwa tj. zarówno wojewody jak i marszałka.
#4 | KB dnia 08.02.2006 07:35
wiadomo było od razu że ten śląski związek to głupota dla nas, Zagłębia Sad
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney