Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Informacja dla najemców lokali mieszkalnych

Wydział Gospodarki Nieruchomościami przypomina, że została podjęta Uchwała Nr 213/XV/07 Rady Miejskiej w Sosnowcu z dnia 30.08.2007r. w sprawie zmiany Uchwały Nr 99/IX/95 Rady Miejskiej w Sosnowcu z dnia 26 stycznia 1995 r. w sprawie określenia zasad gospodarowania komunalnymi nieruchomościami gruntowymi. Przedmiotowa uchwała wejdzie w życie z upływem 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego. Przewidywany termin jej ogłoszenia to druga połowa października 2007r., a więc termin jej wejścia w życie to pierwsza dekada listopada br.Podstawowe warunki nowej uchwały:1. 80% od ceny lokalu przy równoczesnej sprzedaży wszystkich lokali mieszkalnych,
2. 30% bonifikaty od ceny lokalu w przypadku pojedynczych sprzedaży lokali na rzecz głównych najemców. Bonifikata ta ulega zwiększeniu o 2% za każdy zakończony rok najmu, od momentu w którym najemca uzyskał tytuł prawny do lokalu mieszkalnego, ale łącznie nie więcej niż 70%. Zasady te stosuje się również w stosunku do najemców, którzy wstąpili w stosunek najmu po poprzednim najemcy zgodnie z obowiązującymi w tym czasie przepisami, a okres bonifikaty liczy się od dnia uzyskania pierwotnego tytułu prawnego do lokalu.
3. jeżeli kupujący zamienił mieszkalny lokal komunalny, którego był najemcą, okres uprawniający do uzyskania bonifikaty liczy się od dnia uzyskania pierwszego tytułu prawnego do mieszkalnego lokalu komunalnego znajdującego się na terenie Sosnowca.
4. sprzedaż lub oddanie w użytkowanie wieczyste ułamkowej części gruntu związanej ze sprzedażą lokali mieszkalnych następuje bez zastosowania bonifikaty.

WAŻNE:Jednocześnie informuje się, że do wniosków o nabycie lokalu mieszkalnego złożonych przed wejściem w życie niniejszej uchwały stosuje się przepisy „nowej uchwały”, chyba że uchwała w poprzednim brzmieniu /czyli 40% bonifikaty w przypadku jednorazowej wpłaty/ jest korzystniejsza dla najemcy.Natomiast, wnioski złożone po wejściu w życie „nowej uchwały” realizowane będą wyłącznie na jej podstawie.Ponadto, obecnie trwają prace nad przygotowaniem uchwały o wprowadzeniu bonifikaty, również w stosunku do cen gruntu, wobec zmiany przepisów prawnych w tym zakresie, które to przepisy wejdą w życie 21.10.2007r.


źródło: UM S-c
Autor: Piotr Dudała | 14/10/2007
Komentarze
#1 | dnia 01.01.1970 00:00
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney