Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Przystanek do poprawki

Ulica Grota-Roweckiego w Sosnowcu-Pogoni należy do najbardziej zatłoczonych i jednocześnie najbardziej niebezpiecznych w mieście. Obecnie trwają prace przy budowie położonego przy niej nowego gmachu Wydziału Neofilologicznego Uniwersytetu Śląskiego. Zakończą się one w marcu 2008 r. (według planów). Od nowego roku akademickiego będzie w nim studiować 3 tysiące studentów.Większość z nich na uczelnię będzie musiało czymś dojechać - oby jak najwięcej komunikacją publiczną!. Miejsce to powinno więc być jednym z najlepiej skomunikowanych w mieście. Żeby tak było, warto pomyśleć o tym już teraz.Uważam, że bardzo by się przydał w tym miejscu nowy przystanek autobusowy w bezpośrednim sąsiedztwie uczelni, na którym zatrzymywałby się wszystkie przejeżdżające ul. Grota Roweckiego autobusy, w tym pospieszny 807. Oznaczałoby to, że część autobusów zatrzymujących się na obecnym przystanku Pogoń-Orla nie zatrzymywałaby się już tam dłużej. To jest wariant najdalej idący. Na tym nowym przstanku powinny zatrzymywać się autobusy linii 91, 150, 622, 723 i 926 (kursuje w niedzielę i święta). Autobusy te przejeżdzają przez CWK w ogóle nie zatrzymują się w tym rejonie. Zatrzymują się one dopiero na przystanku w rejonie skrzyżownia ul. Grota Roweckiego i Mireckiego. Przystanek ten ułatwiłby wielu ludziom, w tym ludziom starszym oraz uczniom i studentom łatwiejszy akces do centrum miasta z Pogoni i z centrum do tej części Pogoni oraz dojazd z Czeladzi, Wojkowic czy Bytomia. Być może warto pomyśleć by autobus linii 91 ponownie zatrzymywał się przy kościele św. Tomasza. Wielu ludzi dojeżdża nim z tego rejonu do Przychodni Zdrowia w Milowicach.Ponadto uważam, że należałoby przywrócić zatrzymywanie się autobusów na przystanku przy ul. Orlej-basen, jadących z centrum Sosnowca. Zatrzymują się one dopiero przy Kościele Św. Tomasza, a potem na przystanku przy ul. Orlej po przeciwległej stronie ulicy. Dotyczy to autobusów linii 26, 35, 35 bis, 88 i 100. Na początek choćby na żądanie.Piotr Dudała,
tekst został opublikowany w serwisie sosnowiecfakty.pl 10 marca 2007r.Autor: Piotr Dudała | 25/10/2007
Komentarze
#1 | Darek dnia 11.11.2007 17:26
Czy ktoś to usłyszy? No żeby się choć zatrzymywał na nowym przystanku!
#2 | Marzena dnia 11.11.2007 16:41
Autobus linii 91 powinen jeżdzić jak dawniej koło kościoła św. Tomasza Ap.
#3 | Leszek dnia 08.11.2007 07:51
Uważam, że linia 91 powinna biec tak jak dawniej trasą przy kosciele św. Tomasza Ap.
#4 | Wam Dam dnia 06.11.2007 09:58
Nieważne co będzie jutro, jaka będzie możliwość bezpiecznego poruszania się po mieście ważne ,że kumple mają kontrakt i niech rozbierają nowe przystanki autobusowe a w ich miejsce budują identyczne ( liczy się wykonana i zapłacona praca a nie jej efekt - czyli powrót do realnego socjalizmu). W tym pośpiechu wykorzystania unijnych pieniędzy zapomniano o gospodarności,praktyczności i przyszłości zapomniano w ogóle o myśleniu.A bezmyślność jest totalna,gdyż wydając olbrzymie pieniądze niewiele albo nic nie poprawiło się jeśli chodzi o stan dróg i przystanków.Nie wykorzystano szannsy wybudowania mniejszej ilości przystanków ale jednocześnie z podjazdami dla autobusów (zakolami), co znakomicie poprawiłoby bezpieczeństwo na sosnowieckich drogach.Zaprzetano budowy bezpiecznych poboczy (chodników) na zabudowanych drogach - ulicach.Prace zostały przerwane po wyborach 2006r.
#5 | sami swoji dnia 05.11.2007 15:45
...cos mi sie widzi, ze jakis kumpel ma firme albo zalozyl takowa, bo to samo dzieje sie w innych miastach.Pod przykrywka powrotu do przeszlosci, ktos chce robic, dobry interes.Trzeba mu pomoc!A przyjaciol, sie ma jak widac!
#6 | Danuta dnia 04.11.2007 16:03
Samozachwyt władz Sosnowca oraz nieliczenie się z opinią publiczną są dobrze znane. Dobrze by było jednak, żeby na trzeźwo rozważono rozsądne propozycje.
#7 | Olek dnia 03.11.2007 20:47
Oczywiście, że lepiej. Nowe wiaty byłyby lepszym rozwiązaniem niż zmiana nowej kostki na nowszą kostkę. Tyle było gadania o tych nowych przytanskach, a wyszła zwyczajna chała!
#8 | @!*** dnia 02.11.2007 22:23
ad absurdum - stary i debilny trick!
- jest dobrze i najlepiej nic nie robić, bo się zepsuje! tymczasem jest b. żle i trzeba znależć jakieś sensowne rozwiązanie, a nie stek bzdur!
#9 | !*** dnia 02.11.2007 18:42
Moim zdaniem należy umożliwić wjazd dla autobusów na plac nowej uczelni,ale w taki sposób żeby można było wyjść z autobusu wprost do korytarza uczelni a najlepiej do sali wykładowej no i oczywista oczywistość powinny tam podjeżdżać wszystkie linie z całego regionu,albo z całego województwa,albo z całej polski i pociągi też i lądowisko dla śmigłowców i pas startowy i żłoby z sianem dla koni też trzeba zamontować bo jak ktoś przybędzie z gosiewa furmanką to co?
#10 | Jerzy dnia 02.11.2007 07:12
Jak dobrze policzyć to w tym rejonie pan Piotr proponuje 11 dodatkowych autobusów, dotychczas tylko przejeżdzających. To jest już coś, co może być odczuwalne dla pasażerów. Brawo! ja proponuje oprócz tego zwiększyc częstoliwość kursowania autobusów linii 807 w godzinach szczytu!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney