Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Czarna Przemsza - Wspólna Rzeka!

W dniu 24 października 2007 r. w sali konferencyjnej Dyrekcji Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego w Będzinie odbyła się konferencja pt. „Koncepcja międzygminnego projektu rewitalizacji doliny Czarnej Przemszy”, zorganizowana przez Stowarzyszenie Na Rzecz Ochrony Dziedzictwa Przyrodniczego i Kulturowego „Moje Miasto” z Będzina. Konferencja zapoczątkowała realizację programu „Wspólna Rzeka”.Na konferencji obecni byli prezydenci i burmistrzowie (lub przedstawiciele) gmin, przez które przepływa Czarna Przemsza tj. Zawiercia, Poręby, Siewierza, Dąbrowy Górniczej, Sosnowca, Mysłowic i Jaworzna., administrator rzeki, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego i Wojewódzkiego oraz reprezentanci stowarzyszeń zajmujących się problematyką rewitalizacji dolin rzecznych. Przedstawiciele gmin wyrazili zainteresowanie programem oraz wolą uczestniczenia w jego realizacji.- Pomysł na ożywienie Czarnej Przemszy nie jest nowy, ale teraz mamy w końcu szansę na jego realizację – stwierdził w czasie konferencji prezes Stowarzyszenia „Moje Miasto” Janusz Piątek. - W latach 90. pojawiła się idea rewitalizacji Czarnej Przemszy i Brynicy, ale na pomyśle się skończyło, bo zabrakło pieniędzy. Obecnie zamierzamy wystąpić o dofinansowanie z Unii Europejskiej z programu Life i na pewno zrealizujemy nasz plan. Zaprosiliśmy do udziału w nim wszystkie instytucje związane w jakiś sposób z rzeką, ekologią i rekreacją. Mamy też solidne podstawy merytoryczne. Stowarzyszenie powstało w 2006 r. z zamiarem upowszechniania działań dla poprawy stanu środowiska naturalnego oraz pielęgnacji krajobrazu kulturowego regionu Zagłębia, oraz miast okolicznych.Patronat nad przedsięwzięciem objął dziekan Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego i dyrektor Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego. Dziekan Wydziału Nauk o Ziemi prof. dr hab. Jacek Jania powiedział w czasie konferencji: „Z przyjemnością deklaruję zainteresowanie i patronat naukowy Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego, którym kieruję, oraz swój własny w tym udział.”W spotkaniu uczestniczył również Starosta Będziński Adam Lazar, który powiedział, że: „Starostwo Powiatowe w Będzinie zamierza czynnie współuczestniczyć w tworzeniu programu, wspierać merytorycznie gminy powiatu (w szczególności te najmniejsze) oraz pomagać w jego promocji”.


źródło: www.starostwo.bedzin.pl

żdjęcie: Piotr Dudała
Autor: Piotr Dudała | 26/10/2007
Komentarze
#1 | ZORRO dnia 13.06.2008 06:58
Spotkali się i pogadali a rzeka dalej leniwie płynie jak ta gadka na spotkaniu Te urzędnicze pasożyty czekają aż unijny Komisarz przyjedzie da im EURO i za nich powoła firmę która będzie czyściła Przemszę. Czas ucieka, a można byłoby zrobić przez 2-3 sezony piekny spływ kajakowy po martwych obecnie rzekach Zagłębia Dąbrowskiego.
#2 | piotrek dnia 28.01.2008 12:16
MOIM ZDANIEM POMYSł REWITALIZACJI CZARNEJ PRZEMSZY JEST DOBRY, POTRZEBA JEST JEDNAK SPRAWNEGO SYSTEMU KANALIZACJI. CZESTO BUDOWA KANALIZACJI RóWNA SIę ODPROWADZENIU NIECZYSTOśCI DO RZEKI. W OGóLE NIE KONTROLUJE SIę ODPROWARZANIA NIECZYSTOSCI Z GOSPODARSTW DOMOWYCH ITD ITD...
#3 | @RedCross dnia 01.11.2007 22:05
Yes, yes, yes!
#4 | RedCross dnia 01.11.2007 17:17
Kaczkowski musi odejść!
#5 | abc dnia 28.10.2007 19:13
NARESZCIE !!!!!!
do De Geyter ;WŁADZE działały i działają nadal
wg własnego ,,widzimisię"
W Sosnowcu nie stawia się na profesjonalistów tylko na indywidualne pomysły LOKALNEJ SITWY.
Efekty tego są zauważalne -panuje chaos urbanistyczny.
#6 | anonim dnia 28.10.2007 12:16
Tylko Przemsza nie zmienia "KORYTA"
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney