Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Sosnowieckie pogotowie po staremu

Stanowisko Zarządu Województwa Śląskiego w sprawie Rejonowego Pogotowia Ratunkowego w Sosnowcu.Zarząd Województwa Śląskiego zawiesza dalsze postępowanie związane z procedurą włączenia Rejonowego Pogotowia Ratunkowego w Sosnowcu w strukturę Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach.

Nadrzędnym celem planowanych przekształceń w Wojewódzkim Pogotowiu Ratunkowym w Katowicach i Rejonowym Pogotowiu Ratunkowym w Sosnowcu było podniesienie jakości usług medycznych oraz poprawa warunków pracy załogi pogotowia.


Proponowane zmiany zmierzały do utworzenia jednolitego systemu ratownictwa medycznego w jednostkach zarządzanych przez województwo. Połączenie rejonowej placówki z pogotowiem wojewódzkim pozwoliłoby na stworzenie dużego i silnego podmiotu na rynku usług ratownictwa medycznego. Zwiększyłoby to jego konkurencyjność, zracjonalizowało koszty, polepszyło wyposażenie zespołów ratunkowych, a co za tym idzie, przyniosło poprawę warunków pracy i płacy.


W publicznej dyskusji pojawiły się niezrozumiałe zarzuty, z którymi nawet trudno jest polemizować. Zmiany nie dotyczyłyby zwolnień pracowników sosnowieckiego pogotowia, ani nie ograniczyłyby ich praw. Potwierdza to m.in. zawarte porozumienie pomiędzy WPR w Katowicach, a jednym ze związków zawodowych RPR w Sosnowcu.


Niestety, nasze – jak należało sądzić - czytelne plany nie znalazły zrozumienia u części załogi sosnowieckiego pogotowia. Górę wzięły emocje, na które nałożyły się pozamerytoryczne, krytyczne uwagi. Aby zapobiec powstawaniu lokalnych antagonizmów i dalszej eskalacji konfliktu, Zarząd Województwa Śląskiego zawiesza postępowanie związane z procedurą włączenia Rejonowego Pogotowia Ratunkowego w Sosnowcu do Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego.


Mamy nadzieję, że proponowane regulacje prawne wskażą nowe kierunki organizacji służb ratowniczych, co pozwoli na właściwe ich wdrożenie.


Przewodniczący Zarządu


Michał Czarski


Marszałek Województwa Śląskiego


Źródło : um.sosnowiec
Autor: Arkadiusz Chęciński | 09/02/2006
Komentarze
#1 | anonim dnia 27.10.2007 15:37
wszystko to dzieje sie na pogotowiu w sosnowcu
#2 | anonim dnia 27.10.2007 15:36
w pogotowiu zastepca dyrektora zostaje syn Pani kadrowej przelozona jest konkubina Pana dyrektora ,najwyzszy czas zeby zrobic z tym pozadek zadza jak klan rodzinny ludzmi poniewieraja ,pracownika maja za nic pozabierali posciel dla lekarzy bo to ma niby byc oszczednosc a sami biora sobie dosc wysokie premie
#3 | anonim dnia 16.10.2007 18:19
od kiedy na stanowisku przelozonej moze byc osoba pelniaca obowiazki,a dyrektor pelnic w zakladzie trzy funkcje Grinyrektora,kierownikaoraz pelnic dyzury w zespole ;R:
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney