Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Lista mieszkań, których nie można wykupić

Uchwała Rady Miejskiej w Sosnowcu z 30 sierpnia br. w sprawie zmiany uchwały nr 99/IX/95 RM w Sosnowcu z dnia 26 stycznia 1995 r. w sprawie określenia zasad gospodarowania komunalnymi nieruchomościami gruntowymi stworzyła najemcom korzystniejsze możliwości wykupu mieszkań komunalnych. Uchwała wejdzie w życie już w najbliższy poniedziałek,

5 listopada br.Jak nas poinformował naczelnik Wydziału Gospodarki Nieruchomościami UM, Jarosław Malinowski, pisze w serwisie www.sosnowiec.info.pl red. Janusz Lewanda, zainteresowanie wykupem mieszkań wg nowych zasad gwałtownie wzrosło. Wszystkim zainteresowanym wykupieniem mieszkania przypominamy artykuł „O sprzedaży mieszkań decyduje prezydent”. Warto się z nim zapoznać, żeby uniknąć przykrych niespodzianek - podkreśla Lewanda.Dziś informujemy najemców mieszkań w 117 budynkach komunalnych, że nie będą mogli wykupić mieszkań, ponieważ w przyjętym przez Radę Miejską w Sosnowcu wieloletnim programie gospodarowania mieszkaniowym zasobem Gminy Sosnowiec w latach 2007-2011 znajduje się zapis, który mówi, że mieszkania w budynkach przeznaczonych na lokale socjalne, wyłącza się ze sprzedaży na rzecz najemców.


Pobierz listę budynków komunalnych.

źródło: Janusz Lewanda. www.sosnowiec.info.pl

Autor: Piotr Dudała | 01/11/2007
Komentarze
#1 | Edii22 dnia 17.11.2009 14:12
To śmieszne,że pozbawiono nas wykupu. My i tak będziemy tu mieszkać. Byle by do wyborów, potem przyjdzie nowa władza, może tamci coś zmienią.!!!
#2 | Maria dnia 20.07.2008 13:29
Leninizm i stlinizm w Sonowcu ale w najokótniejszym wydaniu Nie dość, że samorzadowcy dzieki mnie i innym wyborcom maja stołki i kasiore to teraz z nasze dobo w ppaństwie demokatycznym utrudniają wykup mieszkan komunalnych, mieszkan w ktore włożyliśmy ogrromne tysiące przez 30 lat mieszknia.Dzięki nam Rada Miejska bierze kasiore i zapominna kto jej dał władze! A co nam w zamian chcącym wykupić właściwie już dawno wykupione mieszkania komunalnne da Rada Miejska, same kłopoty i głupie uchwały?Nie wiecie Rado M w Sosnowcu po co jesteście wybrani przez nas!
#3 | Anita dnia 30.11.2007 10:25
Co zrobić jeśli mieszkanie jest wyłączone ze sprzedaży ze wzgledu na zły stan całego budynku. Nie chcę mi powiedzieć kto robił ekspertyzę, po prostu stan jest zły i już, a ja mogę stwierdzic że jest dobry (stara kamienica, ale wszystko działa, nic się nie sypie itp.).
a nawet jeśli byłby zły stan, czy nie powinni zapewnić zmiany mieszkania na bezpieczne?
bardzo proszę o odpowiedź
#4 | abc dnia 08.11.2007 18:19
Niestety w Sosnowcu idee Lenina są wiecznie żywe !!!!!!
#5 | ESTERA dnia 07.11.2007 21:07
CO TO ZNACZY, ŻE O WYKUPIE MIESZKANIA DECYDUJE PREZYDENT? mIESZKAM JUŻ 27 LAT W TYM MIESZKANIU , WPLACIŁAM KUCJE PRZED ZAMIESZKANIEM, DOKONAŁAM RÓZNYCH REMONTÓW NA KOSZT WŁASNY{MIESZKANIE BYŁO ZDEWASTOWANE}WOŁACULAM PRZEZ TE LATA SPORO KASY W POSTACI CZYNŚZÓW- I O CO CHODZI BO NIE ROZUMIEM. KAŻDY MA PRWO WYKUPIC M IESZKANIE, KTÓRE JUŻ PRZEZ TE LTA PRAKTYCZNIE SOBIE WYKUPILIŚMY.
PROSZE O WYJAŚNIENIE PANA RADNEGO KAROLA WINIARSKIEGO KTÓRY W KOMENTARZU PISZE, ŻE NIEKTORZY BĘDA POZBAWIENUI TEGO WYKUPU! JA WIERZE, ZE WYKUPIE SWOJE MIESZKANIE PRAWDA? REGULARNIE OPŁACAM CZYNSZ I NIE MA PRZECIEZ FORMALNYCH PRZESZKOD!CZY W SOSNOWCU ZAWSZE MUSI BYC BALAGAN W KWESTI WYKUPOW MIESZKAŃ! WEŻCIE PRZYKLAD Z DĄBROWY gORNICZEJ TAM ZAWSZE BYŁ ŁAD I PORZĄDEK, PO PROSTU NORMALNOŚĆ!
#6 | anonim dnia 05.11.2007 19:04
mieszkanka
212.160.128.* | 2007.11.05 | 11:36


Na te całe deliberacje radnych potrzebna jest odpowiedż na jedno pytanie jak to się dzieje, że w innych miastach buduje się nowe mieszkania komunalne, buduje się mieszkania socjalne korzystając z ustawy o finansowaniu budownictwa socjalnego i dotacji unijnych, buduje się całe osiedla TBS - u nas ciągle nie można oddać 40 mieszkań na Szymanowskiego ( choć miejmy nadzieje, że termin listopadowy zostanie dotrzymany) i wszedzie się opłaca różnorodnośc budownictwa mieszkaniowego , a w naszym miescie ciągłe debaty , a mieszkania nie wybudowano, ani jednego.

Lista przydziałów na 2007 z 7.08.2007r wywieszona w UM i MZZL ciągle pozostaje listą pobożnych marzeń bez pokrycia i powiadomienia potencjalnych mieszkańców chętnych przecież płacić za czynsz.

300 mieszkań od inwestorów prywatych z programu Pana Prezydenta Górskiego + 200 komunlanych rocznie nadal pozostaje snem "złotym"

Panowie radni weźcie się wreszcie do roboty i zacznijcie rowzwiązywać ten sosnowiecki mieszkaniowy węzeł goryjski bo inaczej to z młodych wykształconych ludzi nikt wam tu nie zostanie.

#7 | abc dnia 04.11.2007 17:05
Diabeł tkwi w szczegółach i tutaj należy patrzeć na ręce Pana Prezydenta i ujawniać przypadki udzielenia odmowy sprzedaży lokalu mieszkalnego.
To nie jest tak do końca , że Pan Prezydent wyraża zgodę na zbycie lokalu mieszkalnego Kowalskim/wszystkich przepraszam za użycie tego nazwiska/ a Nowakom -NIE.
Są ustalone pewne kryteria np. jak już istniejąca wspólnota mieszkaniowa, czy w budynku wielomieszkaniowym wyodrębniony i sprzedany lokal użytkowy / a nie wyodrębnione i sprzedane żadne mieszkanie/- to już jest wspólnota- istnieje współwłasność/jest to przemilczane przez gminę Sosnowiec/
W tym przypadku należy prawidłowo zinterpretować ustawową/U.o.w.l./ definicję co to jest samodzielny lokal/jest to lokal mieszkalny, a także lokal o innym przeznaczeniu, zwane dalej ,,lokalami", mogą stanowić odrębne nieruchomości/
#8 | anonim dnia 04.11.2007 13:38
Karol Winiarski

Kilka miesięcy temu po miesiącach burzliwych negocjacji udało się doprowadzić do jednomyślnego uchwalenia przez Radę Miejską Sosnowca zwiększonej bonifikaty na wykup mieszkań komunalnych. Odbyło się to za zgodą (choć bez entuzjazmu) Prezydenta Górskiego. W tej chwili okazuje się, że stworzyliśmy iluzję. Cóż z tego bowiem, że wartość maksymalnej indywidualnej bonifikaty wzrosła z 40 do 70 procent, kiedy jednocześnie wskutek polityki Prezydenta Miasta większość najemców lokali komunalnych została pozbawiona tej możliwości.


#9 | Sawa dnia 04.11.2007 11:34
mało, mało! - dlaczego tak mało???
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney