Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Sanepid zamknął miejski basen

Jedyna ogólnodostępna pływalnia w całym powiecie będzińskim została zamknięta. Taką decyzję wydała Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, która co dwa tygodnie kontroluje baseny. Sanepid uznał, że woda w basenie przy ul. Siemońskiej nie spełnia wymaganych norm. Sławomir Sękala, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Będzinie rozkłada ręce.

To wszystko dlatego, że basen ma już 32 lata. Urządzenia filtrujące wodę są stare i nie czyszczą jej tak dokładnie, jak powinny - mówi. Ma nadzieję, że pobrane po wyczyszczeniu urządzeń próbki wody, spełnią wymogi sanepidu.Nie ma co jednak ukrywać, że to już jednak ostatnie "tchnienie" basenu. Czyszczenie jest jedynie formą doraźną.Szkoda, bo to jedyna ogólnodostępna kryta pływalnia na tym terenie. Jedynie kilka szkół w powiecie ma swoje, niewielkie pływalnie. Ale i tak nie ze wszystkich mogą korzystać dorośli. Przeważnie są one wykorzystywane jedynie w trakcie lekcji wf-u.- Bardzo żałuję, że basen został zamknięty. Tu miałam blisko, kameralnie i taniej niź w aquaparku - mówi Agnieszka Sosnkowska, będzinianka.Tymczasem już rok temu miało zostać w mieście oddane do użytku Centrum Sportowo-Rekreacyjne z krytym basenem, zjeżdżalnią rurową, sauną, solarium, jacuzzi, bufetem oraz salą konsumpcyjną i siłownią. Nic z tego nie wyszło, za to zbudowano... 7 kompleksów boisk. W planach są trzy następne. Mieszkańcy uważają, że to przesada, bo ilu mieszkańców przychodzi sobie w wolnych chwilach pobiegać po bieżni? Basen cieszyłby się na pewno większym zainteresowaniem. Teoretycznie nowy basen w Będzinie będzie, bo został uwzględniony w "Wieloletnim planie inwestycyjnym dla Miasta Będzina". Jednak przewidywany koszt tej inwestycji sięgnie około 20 mln złotych. - Realizacja tego przedsięwzięcia zależy od tego, czy pozyskamy wsparcie z Unii Europejskiej. Na razie projekt budowy basenu wpisano do bazy "Partner" i czekamy na ocenę naszego wniosku - mówi Ryszard Fornal, wiceprezydent Będzina.Nieoficjalnie natomiast dowiedzieliśmy się, że projekt basenu, który kosztował ponad 200 tysięcy złotych, wkrótce może się przedawnić. Trzeba będzie robić nowe kosztorysy i zdobyć nowe zezwolenia budowlane. Czy miasto na to stać?


źródło: Magdalena Nowacka, Dziennik Zachodni

Autor: Piotr Dudała | 09/11/2007
Komentarze
#1 | @ dnia 22.11.2007 07:35
Będzin staje się wiochą za tych rządów. WSZYSTKO pada zakład za zakładem. Pilnikarnia,pks będzin,pkm będzin iwiele innych.Gdzie mają wracać ci co wyjechali?OPAMIĘTAJCIE SIĘ WŁADZE BĘDZINA!!!!!!!!!!!!!!!
#2 | anonim dnia 12.11.2007 13:47
beeeeeeee GrinGrinGrin
#3 | Hamol dnia 10.11.2007 11:05
Nie opcja rządzi tylko człowiek - Prezydent Radosław Baran!
#4 | silo dnia 10.11.2007 10:18
A jaka opcja rządzi w Będzinie?
#5 | BODZIO dnia 10.11.2007 08:07
Wkrótce będzie się można kąpać w Przemszy. PODOBNO
Odpadną koszty przebieralni i bufetu
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney