Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


I tak sprzedają bilety

Uczniowie z Zawiercia, Sosnowca czy Dąbrowy Górniczej chcieli trochę zaoszczędzić jeżdżąc do Katowic pociągami. Teraz jednak muszą się liczyć ze stratami, bo pociągi systematycznie wypadają z rozkładu jazdy. A urzędnicy kolei nie mają pomysłu, jak swoim klientom wynagrodzić niewykorzystany miesięczny bilet. Bilet miesięczny PKP z Sosnowca do Katowic kosztuje 73 zł, a za autobusowy trzeba zapłacić 96 zł.Pociągi z powodu remontów torowisk co tydzień są odwoływane, albo kierowane okrężną drogą. Tak się dzieje od kilku tygodni. Ostatnio zlikwidowano najbardziej oblegany kurs z Sosnowca do Katowic o godz. 6.36. Następny pociąg o 6.50 regularnie spóźnia się co najmniej 15 minut. Jeszcze gorzej jest popołudniami. Żaden z czterech pociągów z Katowic (godz. 13.20, 14.20. 15.20 i 16.20) nie staje obecnie na stacji Sosnowiec Główny oraz w Będzinie i Dąbrowie Górniczej. Jedyne wyjście to czekać na pociąg o godz. 16.35, który jest przepełniony do granic możliwości. - Nikt na dworcu w Sosnowcu nie jest w stanie powiedzieć, kiedy sytuacja wróci do normy. Pasażerom nie jest przecież wszystko jedno, o której godzinie będą w pracy. Poza tym bilety miesięczne można wyrzucić do kosza - mówi Dorota Konieczna, mieszkanka Sosnowca.- Bałagan przekroczył już wszystkie dopuszczalne normy i ktoś powinien ponieść tego konsekwencje, bo na razie cierpimy tylko my, pasażerowie - dodaje Mirosław Walasek z Będzina, też właściciel biletu miesięcznego.Barbara Szczerek ze śląskiego oddziału Przewozów Regionalnych PKP przyznaje, że remonty rzeczywiście "poważnie zamieszały" w stałych rozkładach jazdy. - Jesteśmy uzależnieni od prac prowadzonych przez Polskie Linie Kolejowe. Jedne remonty się kończą, inne zaczynają i musimy ciągle wprowadzać zmiany w rozkładach. O wszystkich powiadamiamy pasażerów z tygodniowym wyprzedzeniem, a informacje pojawiają się na dworcach PKP. Zdajemy sobie sprawę, że normalne podróżowanie jest niemożliwe, nad czym ubolewamy. Wszystkie zmiany w odjazdach pociągów można sprawdzić na stronie internetowej www.pr.pkp.pl, w zakładce "regiony" - mówi Szczerek.


źródło: www.naszemiasto.pl

Autor: Piotr Dudała | 11/11/2007
Komentarze
#1 | Ja też dnia 13.11.2007 14:07
Ja też! Zwłaszcza, że za kilka(naście) lat możemy stać się sypialnią Katowic...
#2 | Szamboobrona dnia 13.11.2007 11:08
Eh normalka... Ja też kupuję bilet miesięczny, tyle że komunikacji miejskiej KZK GOP, a żeby dojechać na Uniwersytet Śląski do Katowic muszę kupować drugi bilet na PKM Jaworzno (autobusy 18/618 to jakaś parodia, tyle że mało śmieszna dla pasażerów). No ale mamy przecież rządy tow. Górskiego (to taki Polski Łukaszenka - dla niewtajemniczonych), tak więc takie sytuacje to normalka. Jak tylko będę mieć możliwość wyprowadzam się z Sosnowca, bo tu władza nie zmieniła się od 1945 roku, więc nie ma tu żadnych perspektyw. Sosnowiec to dziura zabita dechami!!! Dlatego spadam stąd!!!
#3 | szczegóły dnia 12.11.2007 23:07
mowa tu o uczniach, dla nich bilet autobusowy nie kosztuje 96 tylko 48 złotych i taki bilet umożliwia jazde wszędzie nie tylko na lini katowice sosnowiec, również tramwajami
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney