Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Rusza sprzedaż mieszkań kopalni Niwka-Modrzejów


Lokatorzy 350 mieszkań, należących kiedyś do Kopalni Węgla Kamiennego Niwka-Modrzejów w Sosnowcu, będą mogli wreszcie wykupić swoje lokale. W przyszłym roku zapłacą za nie 5 procent wartości. Opłaciło się zawiązanie wiosną 2005 roku Społecznego komitetu obrony pracowników, najemców zasobów mieszkalnych, organizowanie protestów przed siedzibą syndyka kopalni i pisanie listów do parlamentarzystów.Wreszcie wojewoda śląski wydał kilka dni temu zarządzenie o przekazaniu gminie gruntów pod pokopalnianymi budynkami. - Jeszcze w tym roku przedstawiciele władz Sosnowca powinni podpisać akt notarialny w sprawie bezpłatnego otrzymania tych gruntów. Następnym krokiem będzie wymiana z Katowickim Holdingiem Węglowym. My przekażemy im grunty pod blokami, a oni dadzą nam w zamian inne tereny. Dzięki uregulowaniu sytuacji prawnej gruntów, lokatorzy będą mogli w końcu wykupić mieszkania - mówi Jarosław Malinowski, naczelnik Wydziału Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miejskiego. - Żeby sprawę przyspieszyć, już cztery miesiące temu zaczęliśmy podział geodezyjny spornych gruntów. Zakończymy go 23 listopada.- Przekazanie naszych mieszkań przez syndyka kopalni Katowickiemu Holdingowi Węglowemu w lutym, było wygraniem kilkuletniej bitwy. Ostatnia decyzja wojewody to kolejny nasz sukces. Nie zostaliśmy sprzedani z mieszkaniami, a tego się najbardziej obawialiśmy. Teraz będziemy mogli je wykupić po preferencyjnych cenach - mówi Zygmunt Witkowski, radny i przewodniczący Społecznego Komitetu Obrońcy najemców zasobów mieszkaniowychW sumie problem wykupu pokopalnianych mieszkań dotyczy ok. 600 rodzin. Szanse na szybki wykup mają też lokatorzy budynków przy ulicach Tuwima i Szybowej. Tam właścicielem gruntów (7 hektarów) jest już gmina. - Niestety w dzielnicy Niwka są bloki, których lokatorzy muszą jeszcze czekać na wykup. W budynku przy ulicy Tuwima nie jest znany właściciel gruntu, a przy ulicy Orląt Lwowskich budynek stoi na prywatnym terenie - mówi Witkowski.- W sierpniu tego roku Katowicki Holding Węglowy podjął decyzję o zbyciu 1032 lokali, których jest właścicielem. W przypadku Sosnowca tych mieszkań jest na razie 37 - mówi Ryszard Fedorowski, rzecznik prasowy KHW.Są to mieszkania przy ul. Wojska Polskiego i Starowiejskiej. - W moim bloku mieszkają 24 rodziny. Większość sąsiadów jest bardo zainteresowana wykupem mieszkań - mówi Jan Rechłowicz z ul. Wojska Polskiego.Teraz lokatorzy czekają na listowne informacje o możliwości wykupu. Od chwili jej otrzymania, mają trzy miesiące na podjęcie decyzji o wykupie mieszkania. Nawet gdyby się na to nie zdecydowali, przez 2 lata będą mogli zmienić zdanie. Transakcja jest opłacalna, bo np. gdy dwupokojowe, zakładowe mieszkanie zostanie wycenione na 100 tys. zł, to jego wykup pochłonie 5 tys. zł.
źródło:naszemiasto.plAutor: Bartosz Górski | 14/11/2007
Komentarze
#1 | abc dnia 16.11.2007 19:19
Regionalna Izba Obrachunkowa z całą pewnością , ale bez prokuratury okręgowej sie nie obejdzie !!
#2 | mieszkanka dnia 16.11.2007 09:23
A możeby tak Regionalna Izba Obrachunkowa na ten cały bałagan???
#3 | abc dnia 15.11.2007 19:05
Pan Wiceprezydent W.Zych oświadczył,że 10 listopada bieżącego roku wszystkie mieszkania zostaną najemcą oddane do użytku !
Najwyższy czas , aby ktoś na poważnie zajął się TBS-em !!!! i osobami za nim stojącymi!!!
Dlaczego publicznie nie ujawnia się składu Rady Nadzorczej MZBM TBS-Sp. z o.o.?
Zlecanie kontroli przez Komórkę kontro.Wew.skutuje tym,że sami się kontrolują i nigdy nic złego nie wykażą , gdyż sami nakręcili taką a nie inną politykę.
Czy KTOŚ się MZBM-TBS-Sp. zoo i MZZL zajmie, czy na odszkodowania Gminie ma zabraknąć pieniędzy.?
#4 | mieszkanka dnia 15.11.2007 14:42
Oto kolejne rewelacje mieszkaniowe tym razem ze strony UM w 40 mieszkaniowym TBS zostanie dziś przekazanych 16 mieszkań pytanie kiedy reszta???????????? ( wyczyn nielada jak na potrzeby mieszkaniowe miasta.


"Dziś przekazanie pierwszego budynku TBS!
Dziś szesnastu lokatorom zostaną przekazane mieszkania w pierwszym w Sosnowcu budynku Towarzystwa Budownictwa Społecznego przy ulicy Kosynierów 39 (dawniej ul. Szymanowskiego 1). W budynku jest w sumie 40 mieszkań: 3 lokale dwuizbowe, 22 trzyizbowe i 15 czteroizbowych. Jedno mieszkanie zostało w pełni przystosowane dla potrzeb osoby niepełnosprawnej. Budowa kolejnych TBS-ów planowana jest w rejonie ulicy Zegadłowicza. "

Pytanie kiedyż to Panie prezydencie zostaną przekazane mieszkania z listy uprawnionych do najmu wywieszonej w MZBM I UM 07.08.2007r czy też z takim samym opóźnieniem jak TBS o którym tu wielokrotnie pisaliśmy i jak już się wreszcie sprężył to oddaje całe 16 mieszkań .
Sznowni radni kiedy wreszcie przypilnujecie tego mieszkaniowego bałaganu??????????
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney