Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Pytania, które wymagają szybkiej odpowiedzi! - cz. II

W newsie "Pytania, które wymagają szybkiej odpowiedzi!", który ukazał się w serwisie sosnowiecfakty.pl 4 grudnia br. jedna z naszych czytelniczek skarżyła się na obstrukcję urzędniczą związaną z wykupem mieszkań komunalnych w Sosnowcu. Rzecz dotyczy osiedla Rudna 1, w bloku, o który chodzi jest wspólnota mieszkaniowa. Nasza czytelniczka od dziecka mieszka z Babcią, która jest głównym najemcą i ma obecnie 85 lat. Miło mi poinformować, że sprawą obiecał zająć się Arkadiusz Chęciński, Radny RM z Pogoni. Wyjaśni on stan prawny i faktyczny, w celu ustalenia, gdzie "jest pies pogrzebany"!Bardzo proszę - pisze do nas czytelniczka 4 grudnia br. - o poruszenie na portalu sprawy wykupowania mieszkań w Sosnowcu. Chodzi mi o czas, jaki mija od złożenia wniosku do stania sie właścicielem. Czy jest jakiś termin ustawowy (jak w przypadku lokali spóldzielczych sa to 3 miesiące), w którym od złożenia wniosku powinno się zostać włascicielem mieszkania komunalnego?1. Dlaczego mam czekać na to ponad rok (urzędnicy UM mówią, że brak jest pieniędzy w UM na rzeczoznawcę, który dopiero będzie w kwietniu, a i tak nie wiadomo, czy "się na niego załapię")?

2. Dlaczego nie może wycenić "mojego" mieszkania rzeczoznawca przeze mnie wybrany choćby jutro?

3. Dlaczego po wycenie (która np. nastąpi w kwietniu, jak Bóg da, cała procedura potrwa jeszcze - wg informacji urzędników UM - ok. roku?
No, to jest chyba zdrowe przegięcie - ROK!!! Ja tutaj widze kolejne, metodyczne działania miasta przeciw jego mieszkańcom.Pozdrawiam serdecznie.imię i nazwisko znane Redakcji
Autor: Piotr Dudała | 10/12/2007
Komentarze
#1 | flower dnia 15.05.2012 07:27
tattoo pens Tattoo inks tattoo machines Tattoo accessories starter tattoo kits Alloy Tattoo Grips tattooing needles.
#2 | abc dnia 13.12.2007 19:55
Obawiam się ,że to nie jest jedyna sprawa tego kalibru.
Super,że p.Chęciński w ten oto sposób podjął się wyjaśnić interwencję tej mieszkanki.
Ciekawe kto faktycznie blokuje sprzedaż mieszkań ?
#3 | Piotr Dudała dnia 12.12.2007 22:57
O sprawie został już poinformowany Prezydent Kazimierz Górski. Z tego, co mi wiadomo zainteresował się tą sprawą. W przyszłym tygodniu dojdzie do jego bezpośredniego spotkania z osobą zainteresowaną w obecności Radnego A. Chęcińskiego w celu wyjaśnienia wszystkich okoliczności tej sprawy.
#4 | abc dnia 12.12.2007 10:09
1.Rozpatrzenie wniosku o nabycie mieszkania.
Kodeks postępowania administracyjnego stanowi, że sprawa powinna być załatwiona bez zbędnej zwłoki r11; nie później niż w ciągu miesiąca, a przy sprawie szczególnie skomplikowanej r11; w ciągu dwóch miesięcy.
Jeżeli urząd miasta sam postanawia, że sprzeda mieszkanie, którego jest się najemcą, wtedy powinien powiadomić o tym na piśmie.
Powinien też poinformować , że jest to prawo pierwokupu (jeśli je ma) i na jakich warunkach. Jednocześnie powinien wyznaczyć termin, w którym w razie gotowości nabycia mieszkania, należy złożyć stosowny wniosek. Ten termin nie może być krótszy niż 21 dni od chwili otrzymania pisma.
2.Do wniosku należy dołączyć wymagane dokumenty.
Ustala to organ samorządowy. Z reguły jest to kserokopia dowodu osobistego, kopia umowy najmu lub decyzji o przydziale mieszkania, zaświadczenia o zameldowaniu, ewentualnie odpisy skrócone aktów małżeństwa, urodzenia dziecka lub zgonu poprzedniego najemcy.
Po otrzymaniu wniosku urząd jest zobowiązany sprawdzić, czy budynek, w którym znajduje się mieszkanie oraz działka, na której stoi, mają uregulowany status prawny
Następnie urząd miasta zleca rzeczoznawcy majątkowemu wycenę aktualnej wartości rynkowej tego mieszkania.
Koszt związany z wyceną rzeczoznawcy ponosi najemca lub miasto r11; zależy od lokalnych przepisów uchwalonych przez samorząd.
3. O wartości mieszkania ustalonej na podstawie wyceny rzeczoznawcy, urząd miasta powinien powiadomić. Jeśli nie zgadzamy się z przyjętą wartością, możemy odwołać się od decyzji urzędu, czyli po prostu podjąć z nim negocjacje.
Można też zrezygnować z wykupienia mieszkania. Złożenie wniosku do niczego jeszcze nie zobowiązuje.
UWAGA! Niektóre urzędy wymuszają na wnioskodawcy oświadczenie, że godzi się on na cenę wykupu mieszkania wtedy, gdy jeszcze nie jest ona znana. Nie podpisywać takiego oświadczenia. Nikt nie ma prawa żądać zgody na zapłacenie kwoty, której nie znamy.
#5 | dante dnia 11.12.2007 17:26
a pies?
a pies ci mordę lizał!
#6 | BODZIO dnia 11.12.2007 17:23
Pytanie nr 1: Ugryzł, czy gryzie?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney