Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Skarbnik obiecuje 2 mln zł na nowe autobusy

Informowaliśmy pod koniec października - pisze red. Janusz Lewanda w serwisie sosnowiec.info.pl, że Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Sosnowcu wystąpiło o dofinansowanie Spółki z budżetu Sosnowca kwotą 5 mln zł na zakup nowych autobusów. Pozostałe gminy zagłębiowskie miałyby wpłacić do kasy PKM taką samą kwotę. Uzyskane w ten sposób 10 mln zł pozwoliłoby wzbogacić tabor PKM o 13 nowych autobusów.Janusz Kaczor, skarbnik miasta, sceptycznie odniósł się do tej propozycji. - Wydatki na komunikację rosną i bez tych 5 milionów. Już sama składka Sosnowca do KZK GOP wzrasta w przyszłym roku o ponad 2,5 mln zł do kwoty 18 mln zł - argumentował skarbnik.Nie podzieliła zdania skarbnika Komisja Gospodarki Komunalnej i zaaprobowała wniosek o dofinansowanie PKM. Nie znalazło to jednak odbicia w projekcie budżetu Sosnowca na przyszły rok.Skarbnik Janusz Kaczor nadal uważa, że miasto nie może wyasygnować tak dużej sumy na nowe autobusy, ale obiecuje, że znajdą się 2 mln na ten cel. Pozycji tej nie można jednak zapisać w budżecie z przyczyn arytmetycznych.Wojciech Kulawiak, przewodniczący Komisji Gospodarki Komunalnej RM nie jest usatysfakcjonowany takim rozwiązaniem; zarzuca władzom miasta traktowanie komunikacji po macoszemu. - W Sosnowcu władze nie lubią komunikacji. Inaczej jest w Katowicach i Gliwicach. W tych miastach nie żałują środków na komunikację miejską, bo dostrzegają jej ogromne znaczenie - grzmi radny Kulawiak.72 autobusy zakupione przez PKM w ramach programu ZPORR nie rozwiązały problemu niekorzystnej struktury taboru sosnowieckiego PKM. Ponad 46 proc. taboru - 117 autobusów - posiada przebieg od 1 mln do 2 mln km. 36 autobusów z tych 117 liczy więcej niż 20 lat!żródło: Janusz Lewanda, sosnowiec.info.pl

Autor: Redakcja | 11/12/2007
Komentarze
#1 | @ dnia 25.12.2007 16:13
A co z pkm będzin czy wszystkie pieniądze muszą iść do pkm sosnowiec. Biurowiec w pkm sosnowiec jest lux a tymczasem pkm będzin to obraz nędzy i rospaczy.Czy to działanie celowe?Co na taki układ władze będzina?
#2 | BEP dnia 17.12.2007 13:17
ano, czytam tak pooowooooli i cytuje:traktowanie(...) po macoszemu.- a, co jest normalnie traktowane?gdzie?w Sosnowcu.
#3 | BEP dnia 17.12.2007 12:33
cytujePfftozycji tej nie można jednak zapisać w budżecie z przyczyn arytmetycznych...ale zaraz, budżet to arytmetyka, przychody - rozchody(wydatki),ma - winien,coś nowego...księgowość podać konto!komisja rewizyjna, no co to jest!Skontrolować: Katowice i Gliwice.
#4 | anonim dnia 12.12.2007 13:52
obie canki, ca canki!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney