Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Są nowe przystanki i jest niedosyt

W ramach projektu "Modernizacja infrastruktury autobusowej transportu publicznego na terenie gmin Będzin, Dąbrowa Górnicza i Sosnowiec" zmodernizowano 171 przystanków autobusowych na terenie naszego miasta. Jak poinformował nas wiceprezydent Sosnowca, Wilhelm Zych, - pisze red. J. Lewanda z serwisu sosnowiec.info.pl - roboty na przystankach zakończono 18 grudnia; na ukończeniu są prace porządkowe; prowadzone są odbiory końcowe. Oznacza to, że „wyrobiliśmy się” w terminie z ostatnim zadaniem projektu.Niestety, przy okazji budowy (nazwanej modernizacją) przystanków nie wykonano zatok dla autobusów, które niewątpliwie poprawiłyby płynność i bezpieczeństwo ruchu na ulicach Sosnowca. Dlaczego nie zbudowano zatok przynajmniej (koszty!) w newralgicznych miejscach?Wiceprzewodniczący komisji bezpieczeństwa Rady Miejskiej, Krystian Dziewior rozkłada ręce i mówi: - Wnioskowałem o budowę zatok i trzecich pasów jeszcze w poprzedniej kadencji samorządu.Niezadowolony jest również przewodniczący komisji gospodarki komunalnej, Wojciech Kulawiak: - Spieszono się; w projekcie wbrew logice nie uwzględniono budowy zatok. Gdy zaczęliśmy w nowej kadencji interweniować w tej sprawie, okazało się, że jest za późno, ponieważ budowa zatok jako inwestycja wymaga przejścia całej procedury. Teraz będziemy musieli się skupić na budowie trzecich pasów do przystanków w obrębie skrzyżowań.Wiceprezydent Wilhelm Zych też odczuwa niedosyt z takiej realizacji zadania. - Czas naglił, nie było już możliwości modyfikacji projektu. Pragnę podkreślić, że wszystkie uwagi jakie przy okazji modernizacji przystanków napłynęły do nas od mieszkańców, będą poważnie analizowane i realizowane w najbliższej przyszłości.Kilka nowych wiat na przystankach zostało już poważnie uszkodzonych; na wielu naklejane są plakaty i ulotki. Radny Dziewior, pomimo iż uważa, że z wandalizmem jeszcze nikt nie wygrał, nieustannie naciska na straż miejska i policję, by wzmogły ochronę przystanków.
W odpowiedzi na interpelację wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej, Arkadiusza Chęcińskiego, komendant straży miejskiej odpowiada, że jego podwładni systematycznie kontrolują teren Sosnowca w zakresie nielegalnego umieszczania na przystankach autobusowych ogłoszeń, plakatów i ulotek, egzekwując stwierdzone nieprawidłowości z art. 63 Kodeksu wykroczeń. W ich wyniku w okresie od 1 stycznia do 28 listopada 2007 r. nałożono 65 mandatów karnych.Wspomniany 63. artykuł nie przewiduje sprawstwa kierowniczego - sprawcą wykroczenia jest osoba rozklejająca ogłoszenia. Z kolei treść ulotek wskazuje tylko na osobę, która jest zleceniodawcą rozklejania i zazwyczaj nie chce wskazać osoby, która rozklejała na przystankach ulotki. Jedynym wyjściem jest więc zatrzymywanie rozklejaczy na gorącym uczynku. Tylko jak to zrobić?źródło: Janusz Lewanda, www.sosnowiec.info.pl

Autor: Piotr Dudała | 22/12/2007
Komentarze
#1 | Przemq dnia 30.12.2007 12:03
te wiaty to tragedia. Istne "worki bokserskie" dla wandali. Nie widziałem jeszcze nigdzie w Polsce, a zjeździłem dużo, takiego przystanku na który nie mieli by sposobi pomysłowi wandale. A przecież tak łatwo te pseudo pancerne szyby czy cienkie zielone blaszki zamienić ciężkimi, grubymi stalowymi płytami. Gdyby przystanki miały mocną konstrukcję nie trzeba byłoby walczyć z wandalami.
#2 | @ dnia 25.12.2007 16:04
tak dostali pieniądze z unii i skasowali pkm będzin,może za mało dostali:-(
#3 | pasażer dnia 24.12.2007 11:51
Może macie i rację, ale to wieczne nasze narzekanie,krytyka prawie wszystkiego i malkontenctwo jest irytujące i oby nie stało się jedynym wzorcem naszego działania. A może lepiej spojrzeć trochę przychylniej na to co inni dobrego robią... Przecież "trafiło" nam się z UE kilkadziesiąt milionów zł na nowe pojazdy i modernizację kilkudziesięciu przystanków,zatem komunikacja autobusowa napewno się poprawia. Trochę więcej obiektywizmu i życzliwości ...
#4 | Greg dnia 24.12.2007 00:17
W innych miastach Wiaty zarabiaja nasiebie bilbordamia w zamian maja ochronę płatną!
#5 | abc dnia 23.12.2007 18:34
niedoróbstwo !!! Panie Zych co Pan robi !!!
#6 | vegeta dnia 23.12.2007 17:04
Już skończyli? Przecież niektóre przystanki są nawet nie tknięte! Np. Osiedle Piastów - Egzotarium.
A na Sielcu owszem, wyłożono wszystko kostką, ale pozostawiono stare, ostrupiałe wiaty (chodzi mi o przystanki Wawel Kościół i os. Zamkowa). Wygląda to co najmniej śmiesznie.
#7 | anonim dnia 23.12.2007 14:29
nikt nie wygrał z wandalizmem? czyżby?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney