Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Tesco nie zainwestuje w Sosnowcu

Nie będzie dużego centrum logistycznego spółki Tesco Polska na terenach inwestycyjnych CTL Maczki-Bór w Sosnowcu. Jedna z największych na świecie sieci handlowych zrezygnowała z tej lokalizacji, bo miasta nie stać na wyłożenie ponad 150 mln zł na wybudowanie wjazdu i zjazdu na drogę ekspresową S-1.

W zamian może się tam ulokować firma z branży hutniczej, co jest zdaniem lokalnych władz dobrym rozwiązaniem, ponieważ baz logistycznych w Sosnowcu jest już sporo, a powstają kolejne.Tesco poszukuje dogodnych terenów pod bazę logistyczną, skąd mogłaby się odbywać dystrybucja towarów do sklepów na terenie południowej Polski. Miało tutaj powstać kilkaset nowych miejsc pracy. Jak przyznaje prezydent Sosnowca, Kazimierz Górski, miasto rzeczywiście nie mogło spełnić oczekiwań Tesco, przede wszystkim dlatego, że te połączenia drogowe są współfinansowane z budżetu państwa.- Mogliśmy wykonać tylko dojazd z jednej strony, ale inwestor potrzebował koniecznie dwóch. Na taki wydatek, rzędu około 150 milionów złotych po prostu nas nie stać. Co ważne, nie jest to inwestycja miejska, więc zaoferowaliśmy to, co mogliśmy. Nie było tutaj mowy o podpisywaniu przez miasto listu intencyjnego, czy umowy przedwstępnej. List taki został podpisany przez CTL Maczki-Bór. Mamy już chętnych na ten teren. Jest to na przykład firma produkcyjna z branży hutniczej - wyjaśnia prezydent Górski.W Sosnowcu jest już kilka centrów logistycznych, a kolejne powstają przy ul. Orląt Lwowskich i Sokolskiej.Firma logistyczna CTL Maczki-Bór potwierdza, że nie obawia się wycofania Tesco, bo zainteresowanie terenami jest duże. - Z Tesco podpisaliśmy wstępną umowę. Spółka nie mogła się zdecydować, czy kupić te tereny. W końcu wycofała się - mówi Grzegorz Tarasów, dyrektor ds. rozwoju i marketingu CTL Maczki-Bór.Tesco przyznaje, że rezygnacja spowodowana była brakiem możliwości ułożenia drogi, która wytrzymałaby codziennie przejazd kilkuset tirów. - Parametry jezdni wskazywały, że wytrzyma ona jedynie nacisk do 10 ton, a tiry z pełnym ładunkiem są cięższe - tłumaczy Przemysław Skory, rzecznik Tesco. Jak dodaje w Sosnowcu zatrudnienie mogło znaleźć od kilkuset do 1,5 tys. osób, ale to zależałoby od wielkości centrum logistycznego.źródło: Piotr Sobierajski - POLSKA Dziennik Zachodni
Autor: Piotr Dudała | 18/01/2008
Komentarze
#1 | mieszkaniec dnia 19.01.2008 18:26
I dobrze, ta firma to porażka...
#2 | wici dnia 19.01.2008 11:19
Koncern TESCO - to nie tylko logistyka,ja bym o takiego walczyl.Znam osobiscie setki miast,ktore maja potezne TERMINALE logistyczne, nie jeden nie dwa,i dochodza coraz to nowsze,to sa "nitki"-trasy sprawdzone,gdzie inni chetnie przychodza inwestowac.I nadal powtarzam,jezeli nie bedzie dlugoletnich priorytetow strategi rozwoju miasta,to bedziemy budowali troche tam i troche tutaj,i ludzie beda wsciekli,ze mozna bylo co innego lub inaczej zagospodarowac teren.
A wiadomo strategie trzeba tworzyc z LUDZMI dla LUDZI.Idac dalej pytam sie,
cytat(...)Parametry jezdni wskazywały, że wytrzyma ona jedynie nacisk do 10 ton, a tiry z pełnym ładunkiem są cięższe...(...)- a dostawy hutnicze sa lzejsze?Moje spostrzezenie, ze
plany te powstaly z chwila sprzedazy "Buczka"
-wiadomo potrzebne jest centrum logistyczne, albo sie myle...
#3 | Mateo dnia 19.01.2008 08:24
Panie Prezydencie budyjmy domy i mieszkania, twórzmy miasto, a nie marnujmy najlepszych terenów na magazyny tak, jak dotychczas.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney