Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Jarosław Pięta zwyciężył w prezydenckiej ankiecie!

W naszej ankiecie-zabawie zadaliśmy pytanie o preferencje wyborcze, dotyczące kandydatów na urząd prezydenta Sosnowca. Pytanie brzmiało: Gdyby dzisiaj odbywały się wybory prezydenckie głosowałbym na...? Najwięcej głosów otrzymał Jarosław Pięta, poseł na Sejm RP - 31%. Dotychczasowy prezydent Kazimierz Górski otrzymał 23% głosów. Niespodzianką jest 20% kandydata Samoobrony. Karol Winiarski uplasował się na 4 miejscu z 15% głosów, a Krzysztof Haładus na piątym z 9%. Szóste miejsce to kandydat LPR-u - 1%. Również 1% to opcja nie wiem. Ilość głosów: 1889. Przypomnijmy dziś jego sylwetkę.

Z zawodu radca prawny. Urodzony 27 grudnia 1964 r. w Sosnowcu. Żonaty od 1997 r. Żona Renata również prawnik. Państwo Piętowie mają dwie córki: Aleksandrę, lat 9 oraz Dominikę – lat 6. Rodzina Piętów od pokoleń związana jest z Zagłębiem. Patriotyzmu Jarosław Pięta uczył się od swoich dziadków, zaangażowanych w obronę niepodległości i walkę o jej odzyskanie.


Ojciec: Henryk, emerytowany, sztygar na KWK „Mortimer-Porąbka”. Mama: Janina, obecnie na emeryturze.Jarosław Pięta jest absolwentem II Liceum Ogólnokształcącego im. St. Żeromskiego w Dąbrowie Górniczej (matura - 1983 r.). Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego, na którym uzyskał tytuł magistra prawa (1989 r). Kontynuuje naukę: w latach 1989 – 1991 odbywa aplikację sędziowską, zakończoną egzaminem sędziowskim, w 1993 roku zdaje egzamin radcowski, a w 1995, po dwuletniej aplikacji, egzamin aplikacyjny Państwowej Inspekcji Pracy.Działalność polityczną rozpoczął w Unii Wolności. W 2001 r. był jednym z współtwórców sosnowieckiej Platformy Obywatelskiej RP. Przez szereg lat pełnił funkcję wiceprzewodniczącego sosnowieckich struktur tej partii. Do czerwca 2007 był członkiem Rady Powiatu PO RP w Sosnowcu. Obecnie nie należy do żadnej partii. Publicysta magazynu społeczno-gospodarczego „Inicjatywy Gospodarcze” (tematyka prawna). Od 1997 pomysłodawca i organizator Bali Charytatywnych na rzecz Towarzystwa Przyjaciół Dzieci - koło nr 92 w Sosnowcu oraz Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu.Pracę zawodową rozpoczął w Sądzie Wojewódzkim w Katowicach. Potem, przez krótki okres pracował w Urzędzie Miejskim w Sosnowcu. Obecnie pracuje w Okręgowym Inspektoracie Pracy PIP w Katowicach. Od listopada 2006 r. Radny, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Sosnowcu. Przedstawiciel Sosnowca w GZM i członek Kapituły Zasłużony dla Miasta Sosnowca. Od listopada 2007 r. Poseł na Sejm RP.Hobby: historia, literatura, sport. W młodości grał w piłkę nożną, ręczną i siatkówkę. Jest wiernym kibicem Zagłębia Sosnowiec.
Autor: Piotr Dudała | 18/01/2008
Komentarze
#1 | anonim dnia 21.01.2008 16:01
Ilość głosów: 1889.
#2 | BTW dnia 21.01.2008 15:41
Ale cwaniak z mr Dudały. Bardzo prosze o przedstawienie liczbowe a nie procentowe. ILE OSOB BRALO UDZIAL W ZABAWIE??????
Jak znam zycie to pewnie w sumie bawilo sie ok 100 osob
#3 | anonim dnia 21.01.2008 10:41
Grzegorzewski sam wypunktował sobie te 20 %
Mało barwna postać.
#4 | wyborca dnia 21.01.2008 10:34
20% dla Samoobrony?? Cztzby Grzegorzewski miał takie poparcie? ale z tego co wiem to juz nie jest w Samoobronie tylko jest Przewodniczącym Polskiej Lewicy Millera.
#5 | Krzysiek Skóra dnia 21.01.2008 07:17
Heh Anonim, tak się robi i nic w tym zdrożnego. Nic tylko miejska zrzutka na ostrogi dla stópek nowego prezydenta ;d :]
#6 | anonim dnia 21.01.2008 02:40
to tło to marketingowa sztampa - przez to obrzydliwe
#7 | anonim dnia 20.01.2008 18:05
a co ma być czerwone tło???
#8 | anonim dnia 20.01.2008 16:56
zdejmijcie to prześwietlone zdjęcie... nie macie innnego? I razi to niebieskie tło - narzucające się z telewizji i wszystkich plakatów wyborczych!
#9 | Darek dnia 20.01.2008 15:50
To prawda. Politycy jak ognia boją się opinii publicznej, boją się dyskusji. Nie chcą, żeby ludzie za dużo wiedzieli, nie chcą żeby im się ktoś do rządzenia wtrącał!
#10 | S. Matusz dnia 20.01.2008 15:25
Przeraża mnie jedno, że czy to Górski, czy Pięta, Dolniak, lub Klepach, czy inny polityk lub urzędnik to są czystej wody technokraci polityczni - obojętnie jaką stronę by reprezentowali.
Są to ludzie, któzy opierają się na wynikach partii w sondażach, a nie autentycznym uznaniu.
Nie widać ich prywatnej aktywności, nie wiemy jakie mają poglądy, są niedostępni itd.
Ani ja, ani nikt z moich przyjaciół ze sfer kultury lub nauki nie dostał propozycji spotkania, konsultacji ważnego projektu. Żaden z polityków nie wypowiedział się na temat propozycji składanych tutaj, dyskutowanych publicznie.
Z lewa, czy z prawa - są to "Ludzie portrety", ludzie partyjnych machin.
Nie rozumiem takiej postawy. Jak oni chcą rządzić - nie rozmawiając z ludźmi?
Ja osobiście dzwoniłem do kilku polityków w ważnych sprawach - ale jeszcze nie słyszałem by polityk zadzwonił z zapytniem, co Pan o tym sądzi, albo podoba mi się Pana pomysł, ja go poprę i popchnę gdzie trzeba.
Jest mi przykro, że głosując w wyborach muszę wybierać pomiędzy politykiem którego oceniam źle, a politykiem o którym nic nie wiem.
Panowie, poprawcie się, proszę!

Proponowałem Radę d.s. kultury przy prezydencie, przy Wydziale Kultury - bez oddzewu. Rzecz dziwna, że żaden z posłów, ani polityków PO nie podchwycił tego pomysłu - mimo iż przysporzyłby sobie tym uznania i popularności.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney