Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Chcemy być sobą

10 stycznia w Zagórzu odbyło się uroczyste otwarcie Centrum Targowego Expo Silesia. Fanfary już przebrzmiały, odbył się finał Wielkiej Orkiestry, najwyższa pora wrócić do uroczystości otwarcia sztandarowej instytucji Sosnowca - pisze red. Janusz Lewanda na stronie www.sosnowiec.info.pl. Wśród kilku osób, które zabrały głos w hali Centrum był oczywiście współgospodarz uroczystości - prezydent Sosnowca, Kazimierz Górski. Prezydent Sosnowca w swoim wystąpieniu wielokrotnie przekonywał zaproszonych gości, że znajdują się na... Śląsku.Jeśli do tej pory mieli problem z odróżnieniem Zagłębia od Śląska, to od ubiegłego czwartku są już właściwie zorientowani. Wiedzą na bank, że Sosnowiec to Śląsk.Tuż po uroczystości dwóch (bardzo) prominentnych obywateli Sosnowca, bez jakiejkolwiek inspiracji z mojej strony - podzieliło się ze mną wrażeniami z wystąpienia prezydenta Górskiego - zdecydowanie je poparli.W tym samym dniu, już poza terenem Centrum, mój dobry znajomy i zarazem kolega prezydenta (zażyczył sobie, aby go tak nazwać, gdy zwróciłem się do niego o zgodę na upublicznienie tej prywatnej okoliczności), również bez jakiejkolwiek inspiracji z mojej strony, ze spuszczoną głową mówił do mnie, co następuje:
- Nie mam już słów do prezydenta. Tyle razy z nim rozmawiałem na temat Zagłębia. Kiwa głową, a potem mówi to co zwykle. Tym razem jednak przebił samego siebie. Takiej okazji do promowania Zagłębia jaka była dziś, jeszcze nie mieliśmy. Obecny był kwiat biznesu. Można było pokazać Zagłębie, jako pomost łączący Śląsk z Małopolską. Nie rozumiem i nie potrafię wytłumaczyć wystąpienia prezydenta.Radę Miejską Sosnowca reprezentował podczas uroczystości otwarcia Centrum Targowego jej wiceprzewodniczący, Arkadiusz Chęciński. Kilka dni później, gdy emocje już opadły, poprosiłem wiceprzewodniczącego o podzielenie się z naszymi Czytelnikami wrażeniami z wystąpienia prezydenta Sosnowca.
- Jako przedstawicielowi sosnowieckiej Rady Miejskiej było mi niezmiernie przykro, że prezydent Sosnowca przed przedstawicielami regionów z całego kraju nie promował stolicy Zagłębia - Sosnowca. W całym wystąpieniu chyba ani razu nie padło słowo Zagłębie, za to wielokrotnie padało słowo Śląsk. Wielka szkoda, że tak się stało, a jest to tym bardziej przykre, że Targi Expo Silesia miały według dopiero co opracowanej strategii promocji miasta - służyć promowaniu Sosnowca. Tymczasem pierwsza, tak poważna okazja do realizowania nowej strategii posłużyła prezydentowi Sosnowca do promowania Śląska - powiedział Arkadiusz Chęciński.Komentarz:

Niektórym zaślepionym w swojej miłości wydaje się, że wszyscy zamieszkujący małą ojczyznę muszą ją kochać. Nic bardziej błędnego i szkodliwego. Każdemu wolno kochać, ale nie każdy musi kochać. Wszyscy natomiast powinni ją szanować, a niektórzy - służyć.źródło: Janusz Lewanda, www.sosnowiec.info.pl

Autor: Piotr Dudała | 19/01/2008
Komentarze
#1 | anonim dnia 22.01.2008 12:45
a ryś jak pisze o jedzeniu i dupieni to pisze extra, to nie jest masło maślane... nie, bo użył magicznego zdania - "Górski to najgorszy prezydent..." jest to wg. was najlepsza przepustka do mądrości i pochwał, za żadne skarby nikt go nie usuwa... za to innych systematycznie, a to już metody stalinowskie, skrajna nietolerancja i zaślepienie... przykre ale prawdziwe.
#2 | @MIKI dnia 22.01.2008 10:24
Strzał w dziesiątke albo między oczy!!!
#3 | @ c.b. dnia 22.01.2008 09:23
ale z ciebie masło maślane !
Przeprowadż sie do wujka PUTINA.
#4 | do MIKI dnia 22.01.2008 08:51
gdzie ty to wszystko widziałeś? chyba dawno nie byłeś w Sosnowcu? Szkoda że zapowniałeś o takich firmach jak TIMKEN, BITRON, MAGNETTI MARELLI, firm stosujących nowoczesne technologie z udziałem kapitału zagranicznego jest w Sosnowcu ok.150 i ciagle przybywa, a studentów na dzień dzisiejszy jest ok. 13 tyś. i nadal buduje się nowe uczelnie, wspomne także o podstrefach i strefach Ekonomicznych. Poprostu jesteś człowieku tendencyjny i skrajnie nie sprawiedliwy w swoich komentarzach...a wszystko to co piszesz wyglada na maniakalne urojenia.... no i te zarzuty bez podstawy nipoparte żadnymi merytorycznymi argumentami. Człowieku doośnij wreście.
#5 | MIKI dnia 22.01.2008 08:33
Pan Górski / należy go o to zapytać/czy wie, że mamy już XXI wiek , bo;
- nie stworzył nowoczesnego informacyjnego społeczeństwa ,
- mieszkającego w mieście akademickim , gdzie Politechnika Śląska dała NOGĘ
z Sosnowca,
- z poważnymi światowymi targami,/ cyt. zlokalizowanymi NA ŚLĄSKU /
- nowoczesną infrastrukturą/ dziury w chodnikach, jezdniach, brak planów zagospodarowania przestrzennego itd./
- przemysłem lekkim / przykład; niszczejący budynek WANDA/
- usługami na światowym poziomie /zwłaszcza UM ,MZZL, MZBM-TBS, Agencja Rozwoju Lokalnego itd./
- z nowoczesnym centrum miasta / a gdzie jest to centrum???? I co na to nowoczesne centrum się składa???? r11; wymień !/
- eleganckim dworcem na którym wysiadają kontrahenci przyjeżdżający z Warszawy Euro City.../widziałeś kiedyś elegancki dworzec??? r11; tak dla porównania ?
co wg Ciebie oznacza termin elegancki ?/
- widząc to wszystko mówią do siebie - o widać tu w Sosnowcu porządną i ustabilizowaną władzę samorządową, widać że to miasto ma prawdziwego GOSPODARZA, delegacja czekająca na nich prowadzi ich przepięknie oświetloną Aleją Zwycięstwa do budynku Urzędu Miasta którego wyglądu nie powstydziłoby się żadne miasto w Europie.
/a ciekawa wizja- delegacja nocna !!! , jeżeli idą pieszo to mogą mieć problemy/dziurawe chodniki , jeżeli pada deszcz to już o reszcie nie wspomnę.
Co do samego gmachu UM r11;to najbardziej podoba mi się świetlik w dachu, współczuję tym pracownikom ,których pomieszczenie, czy pomieszczenia znajdują się pod świetlikiem a zwłaszcza letnią porą r11;to jest super rozwiązanie!/
Jak sam widzisz na wyżej wymienionych skromnych przykładach z prawdziwego GOSPODARZA wyszedł MIERNY GOSPODARZ.

- podczas rozmów i negocjacji Górski przedstawia gościom warunki zainwestowania w Sosnowcu, /a tutaj zgoda ! , sam na sam lubi rozmawiać z inwestorami tylko, jak coś popsuje to podrzuca innym do załatwienia /

A dalej to PRZESZEDŁEŚ LUB PRZESZŁAŚ sam/samą siebie r11; zjawy i koszmary !.
#6 | c.b. dnia 22.01.2008 06:12
co różni talibów powyżej od Górskiego ?
Górski jest już w XXIw. i dąży coraz dalej coraz dalej w myśl i na wzór bogatej UE, nowoczesnego informacyjnego społeczeństwa , mieszkającego w mieście akademickim z poważnymi światowymi targami, nowoczesną infrastrukturą, przemysłem lekkim i usługami na światowym poziomie z nowoczesnym centrum miasta i eleganckim dworcem na którym wysiadają kontrahenci przyjeżdżający z Warszawy Euro City... i widząc to wszystko mówią do siebie - o widać tu w Sosnowcu porządną i ustabilizowaną władzę samorządową, widać że to miasto ma prawdziwego GOSPODARZA, delegacja czekająca na nich prowadzi ich przepięknie oświetloną Aleją Zwycięstwa do budynku Urzędu Miasta którego wyglądu nie powstydziłoby się żadne miasto w Europie. Podczas rozmów i negocjacji Górski przedstawia gościom warunki zainwestowania Sosnowcu, mieście które jest częścią i tworzy GZM - jedneą z największych metropolii w Europie wygrywającej rywalizację z Warszawą, Wrocławiem,Łodzią czy Trójmiastem... Kontrahenci wietrzą szansę rozwoju i zainwestowania na tym prestiżowym terenie, przystają na warunki i pompują pieniążki do Sosnowca.Normalni i mądrzy mieszkańcy są zadowoleni, widzą że miasto od 15 lat całkowicie zmieniło swoje oblicze, bez niczyjej pomocy, jeszcze z rzucanymi kłodami pod nogi przez kolejne prawicowe rządy które nie mogą zdzierżyć mądrości sosnowiczan i zagłębiaków...region skazany przez nich na zagładę rozwija się, mało tego - wali ich po pysku współtworząc bogaty GZM. Tego już prawicowym świniom za dużo ! Więc zaczynają szczuć społeczeństwo, skłócać jednych z drugimi- oczywiście w myśl katolickiej miłości nucąc pod nosem kolędy grane przez ortodoksyjnego Janka Pospieszalskiego... a korytko się oddala oddala oddala... niestety nie dało się POpaprać naszego zacnego miasta ! SOSNOWICZANIE ZNOWU ZWYCIĘŻYLI i będą zwyciężać nadal bo są cywilizowanymi Zagłębiakami zasługującymi na miano obywateli XXI w. ! ! ! a Kaziu znowu zostaje prezydentem...oczywiście w I turze tylko że z 70% poparciem ! VIVA SOSNOWIEC.

#7 | Z Klanu Ryś dnia 21.01.2008 14:29
Górski jest najgorszym prezydentem w ponad stuletniej historii Sosnowca! Nawet pierwszy rosyjski prezydent Sofronow zadbał o prawa miejskie dla Sosnowca. Górski okazał się Judaszem, który za kilka srebrników sprzedał naszą tożsamość. Jego spolegliwość wobec Ślązaków skutkuje całkowitym ześląszczeniem i zubożeniem naszej małej ojczyzny. Gdzie są środki z budżetu centralnego? Wszystko pozostało na Śląsku!!! Górskiemu jak sam stwierdził nie opłacało się o to kruszyć kopii ze śląskimi przyjaciółmi. Teraz pewnie okaże się, że kluski śląskie ,modro kapusta i karminadle to nasze regionalne potrawy. Nie panie Górski, nie pozwolimy na to !!! Być może pan swój zachwyt kobietą wyraża słowamir1; jo by dupiłr1; , ale u nas w Sosnowcu kobiety darzone są najwyższym szacunkiem, a zwroty grzecznościowe są na porządku dziennym. Na koniec napisze krótko w rodzinnym pana języku: PITEJ STĄD SYNEK!!!!
#8 | Bartosz Górski dnia 21.01.2008 07:42
Proszę o dyskusję w dobrym tonie każdy wpis z przekleństwem będzie usuwany z komentarzy. Nie należy umieszczać komentarzy, które: zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.)

@Naga Prawda
Górski ma w *przekleństwo* straszenie, że nie będziecie głosować na niego. On teraz zabiega o "koryto" gdzie indziej i stąd jego miłość do Śląska.
#9 | anonim dnia 21.01.2008 02:46
zaapelujcie do Piotra Krawczyka by nie zbierał podpisów pod aglomeracją śląsko-dąbrowską - tylko Zagłebiowską...
Niech on popatrzy na opór od dołu i zacznie myślećććć!
Nic nie jest przesądzone- opór Zagłebia narasta!
#10 | c.b. dnia 20.01.2008 22:02
acha Piotrek prawda w oczy kole...usuwaj wielki cenzorze !
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney