Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Dookoła bloku

Nie mam zbyt dobrego zdania o pracy administracji mojego osiedla. Pokazywałem Państwu już jak wygląda Plac La Menel, z którego usunięto najpierw huśtawki, a potem ławki. Pan Kierownik chce zrobić tam kolejny parking. Pokazywałem jak wygląda parking na ul. Narcyzów, ruch na ul. Lotników, jak ul. Szczecińska, klatka schodowa, wycięte zdrowe drzewa. Dzisiaj czas na otoczenie bloku przy ul. Lotników 5. Zdjęcia pozostawiam bez komentarza.


Autor: Piotr Dudała | 25/01/2008
Komentarze
#1 | MIKI dnia 01.02.2008 16:37
Co z planem zagospodarowania przestrzennego ?
Co z wykazem terenów inwestycyjnych?
Co z budownictwem miejskim ?
Co z rewitalizacją ?
I tutaj przestroga dla Gminy ,Wspólnot Mieszkaniowych i zwłaszcza właścicieli lokali mieszkaniowych /Osiedla Rudna/, a mianowicie;
W Bytomiu powstało Przedsiębiorstwo Rewitalizacji Kwartał. Była to jedna z pierwszych w Polsce spółek miasta Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego (spółki należącej do gminy) oraz Bronisława M., prokurenta. Dopuszczono się oszustwa polegającego na zawyżaniu kosztów robót, niegospodarności oraz wyłudzeniu kredytu w wysokości 10 mln zł.

Okazało się, że Kwartał nie płacił podwykonawcom a bank przestał kredytować inwestycję. Nie ukończono ani jednego budynku. Tak jest do dziś. Kilka dni temu prokuratura zatrzymała w tej sprawie trzy osoby grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.
#2 | mieszkanka dnia 01.02.2008 15:42
Do Miki dzięki ADM wycofał się z oświadczeń.
#3 | mieszkanka dnia 01.02.2008 08:16
Do słowaczki23 i jeszcze pora przyjrzeć się jak ADM6 gospodaruje wpłacanym czynszem bo raz wskazuje jedno konto bankowe ,a po paru miesiacach inne należące do MZZL na Partyzantów to dopiero zagadka nie mówiąc o tym jak rozliczają wodę niezależnie od tego, że w Sosnwocu jest już chyba najdroższa w Polsce.
#4 | slowaczka23 dnia 31.01.2008 16:01
Co do ADM 6 mam więcej zastrzeżeń. Blok przy ulcy Staropogońskiej 71 do 87 po części jest administrowany przez Sosnowiecką Spółdzielnię Mieszkaniową i ADM 6 Plac należący do Spółdzielni jest zamiatany, grabiony , trawa koszona i zabierana. Na części należącej do ADM 6 osty są większe od dorosłego i wyrośniętego mężczyzny a huśtawki dla dzieci stoją w tych haszczach. Śmieci są roznoszone przez wiatr po całej okolicy.Za garażami przy ulicy Małobądzkiej (też ADM 6) jest dzikie wysypisko śmieci. Byłam świadkiem jak jesienią ekipa sprzątała ten teren. Poopalali się trochę , zapalili papierosy, pogadali, dwa razy machneli miotłą i sobie poszli. Moim zdaniem nie zarobili nawet na najtańszą gazetę. Alejki na tym plac są poruinowane , rozkopane Murki okalające piaskownicę i klomby rozsypują się ze starości(mają 30 lat) Brak koszy na śmieci. Zastanawiam się za co płacimy czynsz , o wiele większy od czynszu w spółdzielni mieszkaniowej , jeżeli nasze klatki są zaniedbane , nie ma domofonów , plac brudny, zaniedbany , parkingi z dziurami. GOSPODARZE SOSNOWCA DAJĄ PLAMĘ
#5 | MIKI dnia 30.01.2008 20:37
Szanowna mieszkanko, mieszkanka jest nieoceniona w swojej aktywności, aż podziwiam !!!! Po przeczytaniu i odreagowaniu/ściana śmiechu i płaczu/ uprzejmie informuje co następuje;
Wymieniony art.140 k.k. oraz art.81prawa budowlanego ma się ni jak i nie może stanowić podstawy prawnej do uzyskania przez MZZL takich informacji o głównym najemcy mieszkania, gdyż art.140 k.k. dot. przestępstw przeciwko obronności a art. 81 prawa budowlanego - organów administracji architektoniczno-budowlanej i nadzoru budowlanego
/zadania i podstawowe obowiązki nadzoru budowlanego /
Proszę o zweryfikowanie tych oświadczeń i w razie czego chętnie pomogę w ramach moich skromnych możliwości.
MZZL nie ma prawa do zbierania tego typu informacji. Najemcy nie powinni wypełniać i składać tego typu oświadczeń. Komu i czemu to ma służyć i do jakich celów ?
Nie wypełniać i nie oddawać!!! Czy, MZZL współpracuje z jakąś wywiadownią , której te informacje przekazuje i na jakiej podstawie ?

#6 | mieszkanka dnia 30.01.2008 15:22
I takie jeszcze kuriozum ADM-6, roznosi do wypełnienia oświadczenia najemcy głównego lokatora w których wymga wpisania źródel dochodu,środków utrzymania i rodzaju placonego podatku ( obrotowy ,dochodowy, gruntowy) po groźbą art.140 kk i 81 prawa budowlanego .
O co tu chodzi i gdzie ustawa o ochronie danych osobowych.
Nie wspominając o kuriozalnej podwyżce wywozu śmieci, ale tutaj akurat winny jest nasz urząd marszałkowski i nikt tego nie oprotestował
#7 | Krzycho dnia 30.01.2008 12:45
Chciałem tylko powiadomić o szybko odnawiającej sie dziurze w drodze we wjeździe na Niepodległości 8. od strony kiosku. Wsypywanie do niej dwa razy w roku piasku i gruzu nic nie daje.
#8 | MIKI dnia 29.01.2008 19:00
Z dostępnych informacji posiadam wiedzę ,że jest wybudowany parking podziemny dla 100 pojazdów samochodowych .To jeden z podstawowych błędów projektanta. Zapotrzebowanie na miejsca parkingowe jest co najmniej dwukrotnie większe. Inwestor uzyskał pozwolenie na budowę z wydziału architektury zawierające błędy.
Każdy projektant musi gwarantować spełnienie wymagań dla danego obiektu budowlanego , aby nie obniżać jego standardu. W tym przypadku chodzi o przeznaczenie i wykorzystanie tego obiektu.
Nie wolno tego lekceważyć i przechodzić obojętnie obok funkcjonalności a stawiać na obronę koncepcji zagospodarowania terenu.
Na pierwszym miejscu stawia się komunikację , czyli wady i zalety lokalizacji.
Ukrywanie terenu r11; brak prawidłowych powiązań komunikacyjnych to złe otoczenie i takie jest. W tym przypadku w pełni zgadzam się z Piotrem Dudała i ,,mieszkanką r1;. Już dzisiaj komunikacja miejska nie spełnia swoich wymagań a co dopiero po oddaniu do użytkowania tego obiektu.
Aby, obiekt prawidłowo funkcjonował i spełniał swoją rolę muszą być bezkolizyjne połączenia komunikacyjne, które stanowią podstawę do dalszych decyzji projektowych.
Ulokowanie wejść do obiektu/budynku/ muszą być w ścisłym związku z powiązaniami komunikacyjnymi./a te z kolei nie spełniają swojej roli/
Wciskanie pomiędzy budynki mieszkaniowe osiedla Rudna r11;parkingów to kaleczenie tego osiedla jego estetyki. To osiedle ma swój klimat. Nie dziwi mnie protest mieszkańców , którzy oprotestowują niszczenie tego osiedla również poprzez nadbudowę kondygnacji z zewnętrzną windą przypominająca dżwig budowlany typu żuraw .Od bezmyśloności projektantów do inwestora, który dobrze umie mnożyć metry kwadratowe przez cenę gruntu, który stanowi współwłasność mieszkańców , którzy zresztą wykupili go od gminy Sosnowiec
może uchronić doinwestowanie inwestycji przez gminę i na stu metrach kwadratowych postawienie/przeszklonego/ garażu w pionie z dżwigiem to nie jest droga inwestycja /gmina jest w stanie na niej zarabiać/ i może to uspokoić mieszkańców dzielnicy Pogoń.
Być może trafia się inne pomysły , ale wiem że nie należy ich lekceważyć.
#9 | anonim dnia 29.01.2008 16:18
żartujesz...:-))))
#10 | anonim dnia 29.01.2008 10:20
może zajęły się przystankiem?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney