Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Panie Prezydencie czekam!!!

12 listopada 2007 r. napisałem w serwisie sosnowiecfakty.pl: Otrzymałem dzisiaj do wiadomości list Przewodniczącego Rady Miejskiej w Sosnowcu Daniela Miklasińskiego z dnia 6 listopda br., skierowany do Prezydenta Miasta Sosnowca Kazimierza Górskiego następującej treści:

W związku z otrzymanym e-mailem wnioskiem Pana Piotra Dudały, proszę o zajęcie stanowiska w przedmiotowej sprawie. Jednocześnie nadmieniam, iż w mojej ocenie osoba ks. prof. Włodzimierza Sedlaka w pełni zasługuje na uhonorowanie jego imieniem nazwy ulicy w Jego rodzinnym mieście.No i minęły długie dwa miesiące, a nawet więcej, i ... nic. Nic się nie wydarzyło. Panie Prezydencie, co z tym stanowiskiem? Czekam!!!


Piotr DudałaMój mail został wysłany 3 listopada 2007 r. Oto jego treść.


Daniel Miklasiński

Przewodniczący Rady MiejskiejZgłaszam propozycję nazwania nazwania im. Ks. prof. Włodzimierza Sedlaka drogi na granicy pomiędzy osiedlem Rudna 1 a osiedlem przy ul. Kilińskiego (wzdłuż torów kolejowych). Droga ta, a właściwie ulica, wciąż nie ma jeszcze swojej nazwy.


Pozdrawiam.
Piotr DudałaRedaktor Naczelny

Serwisu www.sosnowiecfakty.pl
Autor: Piotr Dudała | 25/01/2008
Komentarze
#1 | Piotr Dudała dnia 31.01.2008 18:19
Na pewno się jakoś w tej sprawie dogadamy. Nie mam monopolu na rację. Być może PTTK był pierwszy? Mój plan B, to nazwanie imieniem ks. prof. Włodzimierza Sedlaka placu La Menel, czyli głównego placu na Rudnej 1 przy ul. Niepodległości 10. Oczywiście, najpierw musiałby się przekaształcić w osiedlowy ryneczek z ławeczkami i fontanną. Plac przy Wydziale Farmacji Śląskiego Uniwersytetu Medycznego na to zasługuje!!!
#2 | Lepperoni dnia 31.01.2008 13:11
Ja propunuję pozmieniać wszystkie nazwy ulic na następujące: Jana Pawła II, Ojca Świętego, Ojca Świętego Jana Pawała II, Ojca Świętego Jana Pawła Wielkiego, Jana Pawła Wielkiego, Papieża Jana Pawła II, Ojca Świętego Papieża Jana Pawła II. Najcudowniejszego, najukochańszego, najpiękniejszego, najdroższego (...) Jana Pawła II, ewentulanie można dodać Ojca Świętego, Papieża itp. Co wy na to???
#3 | Stanisław Czekalski dnia 29.01.2008 07:09
Witam Piotrze i chcę również podzielić się swoim stanowiskiem w powyższej sprawie. Dopiero dziś piszę ponieważ poszukiwałem w "papierach"pewnego dokumentu, który znalazłem dopiero wczoraj. Pochodzi on z 2003 roku i dotyczy tej samej nowej ulicy. Wtedy to ZO PTTK zobligowany Uchwałą Zjazdu, wystąpił pisemnie do ówczesnego Przewodniczącego Rady Miasta o upamiętnienie naszego patrona Aleksandra Janowskiego poprzez nadanie nazwy właśnie tej ulicy JEGO imienieniem. Nasze stanowisko podparte było dokładnym uzusadnieniem pokreślającym m.in: fakt ok. 5 letniej pracy w Sosnowcu na stanowisku urzędnika kolejowego, zbliżający się wtedy jubileusz 100 lecia powstania Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego (A. Janowski był jednym z jego założycieli) oraz Jego dokonania w sferze walki o niepodległość Polski. Niestety, nasz wniosek został bez echa. Znamy dokonania prof. Sedlaka i myślę, że im obu należy się "patronat" jednej z naszych ulic, lecz w zaistniałym przypadku złożymy wniosek ponowny z naszą poprzednią propozycją. Mam nadzieję, że nie będziesz miał nam tego za złe, a my będziemy również wspierać działania u uhonorowanie prof. Sedlaka. Pozdrawiam.
#4 | anonim dnia 28.01.2008 20:44
Na najbliższej Sesji RP sprawy ulicy ks. Sedlaka nie ma w porządku obrad??????????
#5 | MIKI dnia 27.01.2008 14:01
1) Stanowisko r11;przemilczane !

2) ks. prof. Włodzimierz Sedlak to rzeczywiście wielka i ciekawa postać , w internecie bardzo dużo informacji na temat profesora i to nie tylko o jego pracy naukowej .
Naprawdę warto o tym człowieku poszerzyć swoja wiedzę
Pozwolę sobie na przytoczenie fragmentu jego wypowiedzi;

,,Przedkładane propozycje profesora musiały wywołać bardzo głębokie poruszenie wśród oponentów, skoro uciekali się do niewybrednych wręcz napastliwych, o posmaku paszkwilu określeń jego pracy, nazywając go pseudonaukowcem świadomie posługującym się przytaczaniem ćwierć lub półprawd z fachowej literatury, a reprezentowany język niezrozumiałym żargonem.r1;

,, Widząc beznadziejność prowadzenia dialogu z oponentami wypowiedział gorzkie i bolesne słowa "JEŚLIBYM ZOSTAŁ ŚWIĘTYM BEZ ZAMIARU, TO BYŁBYM KONIECZNIE PATRONEM IDIOTÓW. JEDNĄ TU TYLKO WIDZĘ KORZYŚĆ, TAKI PATRON POSIADA NADZWYCZAJ LICZNYCH CZCICIELI."
Eskulap Świętokrzyski 2006 nr 2 - pismo Świętokrzyskiej Izby Lekarskiej.
#6 | c.b. dnia 27.01.2008 13:17
Taaaaak kolejny ksiądz... to dopiero obciach na całą Polskę !
#7 | PREZIO dnia 27.01.2008 08:53
Czekaj Pan, czekaj...
#8 | anonim dnia 26.01.2008 21:48
Tylko, że nadawanie nazw ulicom należy do wyłącznej właściwości rady gminy, więc takie pisma do prezydenta to troszkę uciekanie od tematu Wink

art. 18. (r30Wink
2. Do wyłącznej właściwości rady gminy należy:
(r30Wink
13) podejmowanie uchwał w sprawach herbu gminy, nazw ulic i placów będących drogami publicznymi lub nazw dróg wewnętrznych w rozumieniu ustawy z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych...
#9 | MIKI dnia 26.01.2008 19:56
dokładnie !cyt.Gierek wybudował pól Polski i pół Sosnowca no i ta kiełbasa - załatwili nas na cacy.
Ale dobrze,że tak to spaprali !
#10 | do MIKI dnia 26.01.2008 19:39
w TVN też z ironią i uśmiechem podali wiadomość o gierku. a wypowiedzi bezradnych radnych adamca i godka to kuriozum. no ale jak się posiada tylko takie wiadomości, to nic dziwnego, że takie sprawy przetaczają się przez "naszą radę". wstyd i hańba dla miasta.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney