Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Arkadiusz Chęciński nowym przewodniczącym sosnowieckiej Platformy Obywatelskiej!

Nasz redakcyjny kolega Arkadiusz Chęciński został Przewodniczącym Zarządu Powiatu Platformy Obywatelskiej RP w Sosnowcu. Wybory nowych władz odbyły się dzisiaj w IV LO im. St. Staszica. Pytany po wyborach, co będzie głównym jego przesłaniem, przewodnią myślą polityczną, powiedział, że aktualnym wciąż pozostaje hasło, z którym PO szło do wyborów samorządowych: "Razem zmienimy Sosnowiec"!. Serdeczne gratulacje!
Przypomnijmy jego sylwetkę.

ARKADIUSZ CHĘCIŃSKI 36 lat, żonaty, dwoje dzieci. Urodził się w Sosnowcu. Za sprawą swoich dziadków i ojca jego korzenie sięgają Pogoni. Przez wiele lat aktywności społecznej poznał problemy Miasta, co wykorzystał, aktywnie uczestnicząc w tworzeniu programu wyborczego Platformy Obywatelskiej dla Miasta Sosnowca. Radny Rady Miejskiej. Obecnie Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej. Jego pasją pozostaje sport, głównie piłka nożna.


Nowymi wiceprzewodniczącymi PO zostali: Jarosław Pięta oraz Mateusz Rykała. Zostali wybrani również nowi członkowie zarządu powiatu w osobach: Joanny Sekuły i Piotra Zarzyckiego oraz nowy skarbnik, który został Tomasz Kamiński. Wszystkim składam gratualcje!


Piotr DudałąAutor: Piotr Dudała | 28/01/2008
Komentarze
#1 | do "Skandalu" dnia 31.01.2008 09:17
Proszę pozwolić , że spróbuję ostudzić to święte oburzenie i przybliżyć merytoryczna wiedzę.
Sprawdzenie jakie stawki czynszowe obowiązują w budynku Centrum nie jest żadnym problemem, szczególnie dla członków organizacji pozarządowych chcących podnająć tam pomieszczenia na działalność swojej organizacji. Z tego co Pan(i) pisze ośmielam się podejrzewać , że nie jest Pan(i) członkiem żadnej organizacji pozarządowej, a już na pewno nie takiej, która miała ochotę ubiegać się o taki podnajem. To są najwyższe stawki czynszowe w mieście i bardzo trudno jest organizacji nie posiadającej stałego dochodu, borykającej się ze stałymi kosztami administracyjnymi je ponosić. Dlatego wiele podmiotów zrezygnowało, odmówiono im lub nawet nie próbowało się o to starać. Pomysł czynszu za symboliczną złotówkę za m 2 jest stosowany w innych gminach. U nas w przypadku COP niestety nie, a szkoda bo dla takich stowarzyszeń jak np. Stowarzyszenie Obrony Bezrobotnych, byłaby to olbrzymia pomoc, a nie puste obietnice. Są osoby, które traktują takie organizacje jak zło konieczne nie widzą żadnych pozytywów w ich funkcjonowaniu. Takie osoby nie dorosły do funkcjonowania w społeczeństwie obywatelskim o którym tak dużo się pisze i mówi , w UE w takich właśnie podmiotach swoje miejsce zatrudnienia znajduje 25% wszystkich zatrudnionych, u nas 1%. Te dane wskazują na marginalizacje tego tematu. Widać to również na materiałach fotograficznych z otwarcia COP, zamieszczony na portalach. Nigdzie nie ma informacji na temat czy te podmioty dostały zaproszenie na tę uroczystość czy nie. Pozostaje wiele innych pytań merytorycznych co do realizacji funkcjonowania COP w praktyce. Duża część pytań została postawiona na portalu www.sosnowiec.inf... i duża stawiana będzie w trakcie funkcjonowania . Ale skoro Pan(i) jest w stanie ocenić wystąpienia rwiceprezydentówr1; to zakładam, że był(a) Pan(i) wśród zaproszonych gości. Mam jednak wrażenie , że nie jako przyszły odbiorca korzystający z usług świadczonych przez COP ale jako VIP.
#2 | nick 2 dnia 30.01.2008 10:35
No a co z tym tematem szpitali-to jest b.ciekawe...
#3 | znawca dnia 30.01.2008 09:59
to tylko możliwe aby rządzący otwierali centrum pozarządowcom, czyli macie robić tak jak my wam powiemy. u nas nic nowego. ciekaw jestem ile było organizacji pozarządowych na inauguracji. porażka demokracji z przyzwoleniem PO. wstyd
#4 | Karol dnia 30.01.2008 08:50
Tyle jest serwisów w Sosnowcu. Ciekaw jestem, czy którykolwiek napisze prawdę o COP. Organizacje już dawno domagały się stworzenia centrum. Łukawski był przeciwny. Teraz przecina wstęgę.

Jeśli jest tak jak napisano wyżej, że wszystko dla swoich to oczywiście skandal.

Już sama obecność Klepacza na otwarciu jest podejrzana - upolitycznia ten podmiot.
#5 | Misio- dnia 30.01.2008 08:45
Ale konkretnie jakie osoby personalnie w sosnowcu ? Bądz dorosły i wskaż!
#6 | anonim dnia 30.01.2008 08:37
wchodzą interesy Grupy Trzymającej Władzę - tej samej w stosunku do której umorzono ostatnio śledztwo - Ha Ha Ha ; oj dzieci dzieci
#7 | optymistka dnia 30.01.2008 07:38
Może pan zjmie się wreszcie sosnowieckimi szpitalami i wyjaśnie jakie tam sprawy są przykrywane pod płaszczykiem ekspresowego łączenia ? Kto za tym stoi ?Czyje interesy wchodzą w gre?
#8 | iqsebcio dnia 30.01.2008 07:12
Gratulacje Arku !!!
#9 | anonim dnia 30.01.2008 07:01
nie szczekać tylko podać prawdziwe przykłady. Oszczercy.
#10 | Adam dnia 30.01.2008 05:38
ktoś powinien też zainteresować, na jakich zasadach i dlaczego ZNP przekazano odnowiny budynek technikum odzieżowego przy ul. Bedzińskiej!???????????????????????????
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney