Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Czy nie lepiej ogłosić konkurs na logo Sosnowca?

Projekt logo przygotowany przez Agencję Metamorphosis Brand Communications okazał się bublem graficznym, który będzie kompromitował miasto w całej Polsce. To "logo" ma wstrętną, odrzucającą kolorystykę, jest źle zakomponowane, grafika kojarzy się z drutem kolczastym, energetyką, lub czymś podobnym, ale nie z Sosnowcem.
Projekt jest nieudolny, źle wykonany. Nie wiem skąd w ogóle pomysł, by zlecać zaprojektowanie logo jakiejś firmie nie związanej z regionem, lub Sosnowcem.
Czy nie lepiej ogłosić ogólnopolski konkurs, który sam w sobie byłby wielką akcją marketingową, promującą miasto?
Apeluję do władz Sosnowca - do prezydenta Górskiego i przewodniczącego Rady Miejskiej Daniela Miklasińskiego oraz do wszystkich Radnych o odrzucenie projektu Agencji Metamorphosis Brand Communications i ogłoszenie konkursu. Zgłaszam na ten konkurs logo mojego projektu.


Symbolika mojego projektu odwołuje się do flagi Sosnowca. Sosny po lewej stronie przypominają o pochodzeniu nazwy Miasta. Krążek w środku przypomina płytę CD (lub inny nowoczesny nośnik informacji), ale także wskazuje na to, że Sosnowiec jest dużym miastem i stolicką Zagłębia. - W ten sposób oznacza się duże miasta i stolice na mapach.


Zachęcam artystów plastyków – tych zawodowych i amatorów – do wzięcia udziału w konkursie. Z nadesłanych prac można wybrać najlepsze i zaprezentować je Radnym oraz Mieszkańcom na specjalnej wystawie w Urzędzie Miejskim.Poniżej przypominam logo Agencji Metamorphosis Brand Communications wykonane na zlecenie UM.

Autor: | 29/01/2008
Komentarze
#1 | zen dnia 17.06.2008 19:47
No to konkurs ogłoszono. Na stronie UM można zobaczyć 3 propozycje wyłonione przez komisję ze 150. Internauci z tych trzech wybiorą jedną, mają na to 7 dni. Odpowiedzialność zbiorowa to wygodne rozwiązanie. Ciekawe tylko, czy aby na pewno są to najlepsze trzy propozycje ze 150 nadesłanych. Jeżeli są rzeczywiście najlepsze, to wydaje mi się, że wyjątkowo kiepściuchny był poziom wszystkich nadesłanych na konkurs prac. Sad
#2 | hammer dnia 03.06.2008 17:41
Logo sprzedawcy kabli Smile hehehehe
#3 | adacho dnia 08.02.2008 23:56
Panie Matusz, to co pan zrobił, to jest przykład kompletnego bezguścia i braku elementarnej wiedzy o projektowaniu graficznym. Zupełnie zaprzepaścił Pan wszystko, co wcześniej Pan napisał, tą nieudolną próbą ośmieszenia wybranego znaku. Pana znak nie jest nawet znakiem, i jest jeszcze smieszniejszy.
1. Co ma do Sosnowca użyty maszynowy font? Nic? aha...trudno...
2. Płyta CD?! Bez komentarza.
3. Drzewa? Jak wyżej...
4. Kompozycja- Fatalne, a wlasciwie nie istnieje!
Żenada
#4 | luzak dnia 31.01.2008 16:52
wICI ale nie oto chodzi czy matusz się przyłożył do grafiki - tylko o to, że projekt z wrocławia jest do bani, koszmar i wszystko co najgorsze poczta polska i
#5 | wici dnia 31.01.2008 09:38
z pelnym szacunkiem P.Matusz-ale logo dla miasta, naszego miasta -Sosnowiec -to powazna sprawa, aby w 15 min.zrobic "kontre"-nie idzie oto, programow graficznych jest ohhho,mozna rzucac i lepic,niektore programy same to robia...tutaj idzie o rzetelnosc i powage sprawy,i tak bym to widzial.
#6 | Furiat dnia 31.01.2008 09:37
Czyli jak to będzie? Zrobią ten konkurs czy nie? Obstawiam: pewnie nie, bo już klamka zapadła. Sad
#7 | Jan dnia 31.01.2008 07:56
Sosnowiec zwariował!!!!Jak można nie promować grafików z miasta!!!Trzeba przeprowadzić referendum i wybrać nowe władze!!!!Platforma ośmiesza się tym wszystkim!!!!
#8 | grfik dnia 31.01.2008 07:40
hmmm generalnie zadne mi sie nie podoba, ale to rzecz gustu (a o gustach sie nie dyskutuje). Ale technicznie logo agencji Metamorphosis wydaje sie poprawne - przynajmniej nie ma gradienów, fot, jest proporcjonalne - ogólnie poprawne. Natomiast drugi projket (który autor nazywa logiem) - hmm... ludzie z branzy sami sobie odpowiedzą. Ale zgadzam się konkurs byłby najlepszym rozwiązaniem.
#9 | jakieś kpiny dnia 31.01.2008 07:16
to z tą płytą i sosnami jeszcze większa tandeta niż to sosnowiec łączy
#10 | anonim dnia 31.01.2008 05:49
nawet JPII chcą "wynieść na ołtarze" przed kościołem, super!!!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney