Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Klatka schodowa - historia bez happy endu!

Napisałem 28 sierpnia 2007 r. w serwisie, że tylko przez miesiąc cieszyłem się z nowych drzwi i bezpiecznej, zamykanej klatki schodowej, do której nie mogła wejść osoba z zewnątrz nie posiadająca klucza. Po miesiącu ktoś "załatwił sobie" klamkę i klatka schodową znowu stała dla okolicznych meneli otworem. "Nowy" zamek nie pozwalał na zamknięcie drzwi. Dostęp do klatki był pełny.Napisałem wtedy również, że sytuacji tej absolutnie nie akceptuję i ze względu na to, że jestem właścicielem mieszkania i zostałem wcześniej pobity, a mój ś.p. Ojciec Stefan Dudała kilka lat temu okradziony, żądam od Administracji Osiedla Rudna 1 natychmiastowego przywrócenia poprzedniego stanu.
Dostęp do klatki, również w dzień, powinni mieć tylko i wyłącznie mieszkańcy, osoby je odwiedzające, listonosz oraz administracja. Uważam, że mam pełne i niezbywalne prawo do ochrony swojej własności oraz do tego, żeby we własnym mieszkaniu mieszkać i czuć się bezpiecznie!!!Po moich interwencjach naprawiono zamek, co umożliwiło zamykanie klatki schodowej na noc, ale nie zlikwidowano zewnętrznej klamki. Administracja zobowiązała się również do zwołania zebrania lokatorów w celu podjęcia decyzji o założeniu domofonu. W końcu 16 października w biurze Rejonu Obsługi Wspólnot odbyło się zebranie Wspólnoty Mieszkaniowej Nieruchomości przy ul. Lotników 5. Podjęto dwie ważne uchwały. Pierwszą w sprawie zamontowanie domofonów w klatkach "a" i "d". Drugą dotyczyła wymiany kanalizacji na odcinku od studzienki do budynku przy klatce "a" (od strony zieleńca). Domofony miały być zainstalowane w I kwartale 2008 r. Ogłosiłem w serwisie, że w końcu mamy mały sukces.


Zaczął się nowy rok, minął styczeń. Postanowiłem wczoraj dowiedzieć się, kiedy w końcu będzie ten domofon. Wczoraj zadzwoniłem do Rejonu Obsługi Wspólnot nr 2 przy Klińskiego i...zostałem pozbawiony wszelkich złudzeń. Powiedziano mi, że jeszcze musi odbyć się kolejne zebranie, które potwierdzi uchwałę tego z 16 października 2007 r., a domofon zostanie zainstalowany w II kwartele 2008r.???. Ręce mi opadły! To mamy w sumie już cały rok!


Ponieważ karty we wspólnocie rozdaje ADM Nr 1, reprezentujący miasto, zwracam się do Radnego Arkadiusza Chęcińskiego z prośbą o pomoc oraz do Prezydenta Wilhelma Zycha o interwencję. Prześlę im wszystkie newsu na ten tamat. Było ich łącznie 7. Nie może tak być, że przez cały rok przez nieudolność administracji lokatorzy mają być narażeni albo na niechciane towarzystwo albo na ryzyko, że w przypadku pożaru nie będą mogli się wydostać z powodu zamkniętych drzwi. Proszę o natychmiastowe przywrócenie drzwi do stanu pierwotnego, jaki był w chwili zamontowania latem ubiegłego roku (czyli z jedną klamkę od środka - tak jak w klatkach b i c jest od początku do tej poru)lub jak najszybsze zamontowanie domofonu.Piotr Dudała

Autor: Piotr Dudała | 01/02/2008
Komentarze
#1 | Franciszek dnia 22.10.2008 19:55
Popieram uregulowanie tego problemu
#2 | f dnia 12.05.2008 09:21
Problem drzwi do klatek schodowych w blokach jest ogólnokrajowy. Nikt tego problemu nie próbuje urególowac. Policja ma to gdzieś, administracja również. Proponuję rozwiązanie tematu ustawowo. Wtedy będą obowiązki. A sprawa jest poważna, gdyż wiąże sie z bezpieczeństwem.
#3 | Baba dnia 04.02.2008 13:48
Czy ktoś może odpdowiedzić na te pytania.....
#4 | MIKI dnia 03.02.2008 09:05
,,Ponieważ karty we wspólnocie rozdaje ADM Nr 1, reprezentujący miasto, zwracam się do Radnego Arkadiusza Chęcińskiego z prośbą o pomoc oraz do Prezydenta Wilhelma Zycha o interwencję. r1;
I tak i nie, tutaj należy sobie odpowiedzieć na pytanie dlaczego tak się dzieje ?
Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Który z członków zarządu wspólnoty
mieszkaniowej/reprezentujący właścicieli wykupionych mieszkań/ ma dostęp do rachunku bankowego wspólnoty, kto figuruje/i na jakiej podstawie ?/ w bankowej karcie wzoru podpisu, kto reprezentuje gminę ?, czy przez takie działanie tj mieszanie środków finansowych gminy i osób prywatnych nie doszło do złamania dyscypliny finansowej przez..........????/
#5 | Baba dnia 02.02.2008 23:42
Najlepiej przymykać oczy na wszystko i modlić sie, zeby pobili sąsiada a nie mnie.....
#6 | Leon dnia 02.02.2008 15:34
na chołotę nie ma lekarstwa! nic Pan nie poradzi, naraża się Pan tylko półświatkowi!!!
#7 | Piotr Dudała dnia 02.02.2008 12:44
Pewnie dlatego mało słyszę, bo mam wyciszone drzwi. Poza tym przebywam w pokoju słołowym dość daleko od drzwi. Jeśli tak jest, jak pani pisze, to jest to prawdziwa klęska, a sprawę powinno się zgłosić na Policję!
#8 | Sąsiadka dnia 02.02.2008 11:09
Zamek w drzwiach jest popsuty przez meneli, którzy urzędują na klatce prawie co wieczór. Pewnie wetknęli do niego zapałkę. Wyzywają, kopią w drzwi, tłuką się po nocach. Więcej na ten temat wiedzą PANIE GORZOŁY spod 2 i 5, bo tam odbywają się te libacje. Że też ma Pan tak twardy sen i nie słyszy???
#9 | anonim dnia 02.02.2008 10:02
Mam propozycję dla redakcji: w bloku AKTUALNOŚCI, po prawej stronie, czas założyć zakładkę pod roboczym tytułem "Na Rudnej". Będzie topowo, taka analogia do "Na Wpólnej" z TVN. A tam wszystko, urwane klamki, obsikane klatki, interwencje, dziury w chodniku...Albo... MAM! MAM! Założyć bloga i tam: urwane klamki...
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney